همراه ما باشید

بعد از ماه ها انتظار سرانجام شاگردان استیلی در الوحده کامل شدند شاخه گلی برای امید

بعد از ماه ها انتظار سرانجام شاگردان استیلی در الوحده کامل شدند شاخه گلی برای امید

پیروزی نیوز - بعد از ماه ها انتظار سرانجام شاگردان استیلی در الوحده کامل شدند شاخه گلی برای امید

تیم ملی فوتبال امید این روزها در قطر تمرین می کند. بعد از حواشی ماه هایی که تیم ملی درگیر تعویض و خطا و آزمون انتخاب سرمربی بود، سرانجام مدیر تیم، که از سال گذشته در کنار تیم بود، سرمربیگری تیم ملی را برعهده گرفت اما در این مدت با مشکلی تکراری و همیشگی مواجه شد.

مثل همه ادوار گذشته، باشگاه ها به تیم ملی امید بازیکن نمی دادند و تا امروز هیچ یک از اردوهای این تیم با حضور تمام نفرات برگزار نشده است.

اینطور که پیداست، در اردوی آخر حمید استیلی تمامی نفراتش را در اختیار دارد و تنها بازیکنی که هنوز موافقت باشگاهش را نگرفته، اللهیار صیادمنش است که البته درصدد کسب موافقت باشگاه ترکیه ای است.

شاگردان حمید استیلی که ۲۹ آذر ماه تهران را به مقصد دوحه ترک کردند، صبح و بعدازظهر در زمین باشگاه الوحده تمرین می کنند. تمرینات پرفشار در دستور کار قرار دارد.

زمین الوحده از شرایط بسیار خوبی برخوردار است، این یکی از کمپ هایی بود که پیش از جام جهانی روسیه مورد استفاده تیم های حاضر در جام جهانی قرار گرفت.

همانطور که تیم ملی کشورمان هم پیش از جام جهانی ۲۰۱۸ در اسپایر اردو زد، حُسن ختام اردوی المپیکی امیدها هم کمپ قطر است.

جایی که همه امکانات لازم برای برگزاری بهترین تمرینات در اختیار حمید استیلی و شاگردانش است. با توجه به اینکه سرمربی تیم همه بازیکنانش را به صورت کامل در اختیار دارد، می تواند نفرات نهایی اش را بعد از این اردو انتخاب کند. چون وقتی این تیم به تهران برگردد دیگر اردویی نخواهد داشت و با ۲۳ بازیکن نهایی به تایلند خواهد رفت.

شرایط تیم در قطر خیلی خوب است و این تیم که خود را برای حضور در مرحله دوم گزینشی المپیک در تایلند آماده می کند این روزها در آرامش تمریناتش را پشت سر می گذارد. بازیکنان و کادرفنی از شرایط زمین و امکانات رضایت کامل دارند و این ایده آل ترین شرایط ممکن برای امیدهایی است که می تواند شانس موفقیت شان را بالاتر ببرد. تیمی که ماه های پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است.

حمید استیلی قبل از این، هیچ گاه تیم را به صورت کامل در اختیار نداشت و می تواند در زمین الوحده هم ترکیب اصلی اش را بشناسد، هم هماهنگی مورد نظرش را در تیم ایجاد کند و همانطور که قبلا از شرایط آمادگی جسمانی بازیکنانش ابراز نگرانی کرده بود قطعا اردوی قطر کمک می کند به وضعیت مورد نظر نزدیک تر شود.

این تیم روز هفتم دی ماه یک بازی تدارکاتی با المپیک قطر خواهد داشت، هشتم به تهران بازمی گردد و سپس روز ۱۱ دی ایران را به مقصد تایلند ترک خواهد کرد تا یک هفته زودتر از آغاز رقابت هایش، در این محل اردو بزند.

اولین بازی تیم ملی ۱۹ دی مقابل ازبکستان برگزار می شود و سپس باید به مصاف کره جنوبی و چین برویم.

امیرحسین پیروانی هم روز گذشته در مصاحبه ای از شرایط حاکم بر اردوی قطر ابراز رضایت کرد:« پیش از این هم گفته بودم یکی از شروط مهم برای موفقیت تیم امید استفاده از تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل ماست, در واقع بازیکنان ظرفیت اصلی تیم محسوب می‌شوند. خوشحالم که با تیم کامل به چنین اردوی مفید و تأثیرگذاری آمده‌ایم. ما در مورد تاکتیک تیم به جمع‌بندی لازم رسیده‌ایم با این وجود نیاز به فرصتی داشتیم که این تاکتیک‌ها را با حضور کلیه نفرات اجرا کنیم, همچنین بتوانیم بازیکنان را در چنین فضایی مورد آزمایش قرار دهیم و بیش از گذشته با توانایی آنها در پست‌های موردنظر آشنا شویم. همین‌طور بازیکنان هم باید شناخت و درک متقابل را نسبت به تفکرات کادر فنی پیدا کنند.»

مربی تیم فوتبال امید ادامه داد: «کیفیت مناسب زمین چمن و امکانات این اردو کمک می‌کند تا با بهترین شرایط به اهداف موردنظر برسیم. زمین چمن این اردو شرایط فوق‌العاده‌ای دارد همچنین شرایط آب و هوایی بسیار خوب و ایده‌آل است. امیدوارم مجموعه این عوامل کمک کند و باعث موفقیت تیم امید شود.»

به نظر می رسد کمپ الوحده و اردو زدن در قطر، مشابه شاخه گلی است برای امیدها که البته قطعا موفقیت این تیم در تایلند را تضمین نخواهد کرد، اما در مسیر حضور در مرحله دوم گزینشی، اتفاق خوبی محسوب می شود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه