همراه ما باشید

رحمان رضایی: به زودی سرمربی پارس می‌شوم/ برانکو نه، یحیی باید سرمربی تیم ملی شود

رحمان رضایی: به زودی سرمربی پارس می‌شوم/ برانکو نه، یحیی باید سرمربی تیم ملی شود

پیروزی نیوز - رحمان رضایی: به زودی سرمربی پارس می‌شوم/ برانکو نه، یحیی باید سرمربی تیم ملی شود

گزینه هدایت پارس جم از توافقش با این باشگاه خبر داد و صحبت‌های جالبی در این خصوص مطرح کرد.

به گزارش پیروزی، رحمان رضایی گزینه اصلی پارس جم برای جانشینی فراز کمالوند است ولی روند مذاکرات بیش از حد طولانی شده است. خود او عقیده دارد مشکلی نیست و به زودی به عنوان سرمربی این تیم معرفی خواهد شد. گفتگوی او با ایلنا در مورد وضعیت پیوستنش به این تیم و شرایط تیم ملی را می‌خوانید:

مدتی است که به عنوان گزینه هدایت پارس جم معرفی شده‌اید ولی هنوز خبری از توافق منتشر نشده است.

هنوز منتظر هستم و طبق آخرین صحبت‌هایی که با مسئولان باشگاه پارس داشتم به من گفته‌اند که تا دو، سه روز آینده به من خبر می‌دهند. صحبت‌ها و تفاهمات خوبی داشتیم و من خوشبینم که ان‌شاءالله به زودی به عنوان مربی پارس انتخاب شوم.

از این موضوع بگذریم و به تیم ملی بپردازیم؛ چرا فدراسیون فوتبال ایران برای انتخاب مربی در حال از دست دادن زمان است و هیچ امیدواری در این رابطه به وجود نیامده است؟

من که ۳۰-۲۰ سال است در این فوتبالم همیشه اینطور بوده و ما عادت کرده‌ایم که دقیقه نود مربی را انتخاب کنیم و تصمیم بگیریم مثل همین جریان آوردن ویلموتس که مدت‌ها بی‌مربی بودیم و بعد به یکباره ویلموتس را انتخاب کردیم.

به نظر شما بالاخره برانکو باید به عنوان مربی تیم ملی ایران انتخاب شود یا اینکه یک مربی ایرانی بیاید بهتر است؟

من فکر می‌کنم صددرصد مربی ایرانی می‌تواند موفق شود و در این بین هم فکر می‌کنم یحیی گل‌محمدی بهترین گزینه است. ما می‌توانیم آقا یحیی را به عنوان سرمربی انتخاب و در کنارش وحید هاشمیان را هم به عنوان دستیار تیم ملی انتخاب کنیم تا به واسطه شناخت ایشان ما بتوانیم بیشترین استفاده را از ایشان ببریم و موفق عمل کنیم.

با حضور کادر فنی وطنی امیدوارید که این بار برخلاف دور رفت بتوانیم از چهار بازی باقیمانده دور برگشت همه امتیازات باقیمانده را بگیریم و موفق به صعود شویم؟

چرا فکر می‌کنید ما نمی‌توانیم با مربی ایرانی، موفق عمل کنیم. بدون شک ما مربیان وطنی خیلی خوبی در کشورمان داریم که می‌توانند در تیم ملی و باشگاه‌ها به بهترین شکل ممکن کار را پیش ببرند؛ چه بسا که در حال حاضر شاهد این موضوع هستیم و شاهدیم که این مربیان می‌توانند بیشترین کارآیی را برای فوتبال ما داشته باشند. اصلاً مگر ویلموتس چه کاری برای فوتبال ملی ما انجام داد جز اینکه سه میلیون دلار گرفت و کلی هزینه برای کشور ما و فوتبال ملی ما بر جای گذاشت و فوتبالمان را در حساس‌ترین مقطع رها کرد و رفت و در خانه‌اش نشست و هیچ کاری هم برای ما انجام نداد. انتخاب ویلموتس کاملاً اشتباه بود و ما هیچ بهره‌ای از این مربی برخلاف مربیان قبلی تیم ملی نبردیم و همه جوره از انتخاب ویلموتس ضرر کردیم و الان هم متأسفانه در حال از دست دادن زمان هستیم.

در خصوص تیم ملی امید و موفقیت این تیم در گروهش چه نظری دارید؟

چین و ازبکستان تیم‌های خوبی هستند و رقبای سختی هم برای ما محسوب می‌شوند اما حریف اصلی ما در گروهمان کره جنوبی است. تیمی که قطعاً بازی دشواری نسبت به بقیه رقبا مقابل آن پیش رو خواهیم داشت اما من به توانایی تیم امیدمان خوشبینم و امیدوارم این بار با بازیکنان خوبی که داریم، بتوانیم طلسم ۴۴ ساله را بشکنیم و شرایط را به گونه‌ای رقم بزنیم که بتوانیم طلسم‌شکنی کرده و یکی از آرزوهای مهم مردم ایران را که صعود تیم ملی امیدمان است، برآورده سازیم و به المپیک صعود کنیم.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه