همراه ما باشید

حسین اوجاقی در گفت و گو با پیروزی: مردم دوست دارند پرسپولیس دربی را ببرد

حسین اوجاقی در گفت و گو با پیروزی: مردم دوست دارند پرسپولیس دربی را ببرد

پیروزی نیوز - حسین اوجاقی در گفت و گو با پیروزی: مردم دوست دارند پرسپولیس دربی را ببرد

ووشو چند سالی است که روزگار خوش است، قهرمان جهان می‌شود، قهرمانی‌اش را در حضور چینی‌های صاحب ووشو، تکرار می‌کند، کلی مدال و افتخار به خود اختصاص می‌دهد و مدیر به وزارت ورزش صادر می‌کند.

تداوم موفقیت‌های ووشو با ریاست مهدی علی‌نژاد باعث شد که بعد از بازگشت محمدرضا داورزنی به فدراسیون والیبال و استعفایش از معاونت ورزش قهرمانی وزارت ورزش، علی‌نژاد به جای او این مسئولیت را برعهده بگیرد و چندی دیگر فدراسیون ووشو را ترک کند.

حسین اوجاقی مربی فوق‌ موفق ووشوی ایران که بعد از سال‌های پرافتخار قهرمانی، حالا تیم‌هایش هر روز افتخاری تازه می‌آفرینند، معتقد است ووشو مسیر سابق را ادامه خواهد داد.

در آستانه دربی ۹۲ فرصت را مناسب دیدیم که با این مربی پرسپولیس درخصوص مسائل مختلف این رشته و البته سایر رشته‌ها، صحبت کنیم. گفت‌وگوی روزنامه پیروزی با حسین اوجاقی را در زیر می‌خوانید:

– ظاهرا این روزها ووشو کارش سبک شده و برنامه ملی ندارید؟

فعلا برنامه‌ای نیست، قهرمان کشوری هم انجام شد  لیگ را داریم.

– مسابقات بعدی کِی و کجاست؟

مسابقات جام‌جهانی بزرگسالان را ۲۰ شهریور در استرالیا داریم،‌ ۲۵ مهر هم جوانان جهان در مراکش برگزار می‌شود و ۱۲ آبان ماه هم قهرمانی آسیا در هند.

– اینکه رئیس فدراسیون‌تان این روزها به شدت در وزارت ورزش درگیر است، مشکلی ایجاد نشده؟

مسابقات‌مان را رفته‌ایم، روزهای پرترافیکی نداریم. پیک کاری ما تمام شده، دکتر علی‌نژاد هم سرپرست معاونت قهرمانی وزارت ورزش است و آنجا چند روز دیگر حکم معاونتش قطعی خواهد شد.

– پس باید از ریاست فدراسیون ووشو استعفا دهد؟

بله، به محض اینکه حکم معاونت قهرمانی وزارت ورزش برای او صادر شود، سرپرست برای فدراسیون ووشو تعیین می‌شود تا مقدمات برگزاری انتخابات فراهم و رئیس جدید انتخاب شود.

– بعد از رفتن دکتر علی‌نژاد نگران نیستید که ووشو بعد از سال‌ها موفقیت، از این مسیر خارج شود؟

قطعا همه تلاش بر این است که چنین اتفاقی رخ ندهد. ۱۳ سال مدیریت موفق دکتر علی‌نژاد بر فدراسیون ووشو اتفاقات خوب را در این رشته رقم زد. او تیم وُرک قوی‌ای داشت و همه قبولش داشتند. مطمئنا او با توجه به تعلق خاطری که به این رشته دارد، طوری برنامه‌ریزی خواهد کرد که ووشو با رفتنش ضرر نکند. هر کسی بیاید، باید دنباله‌روی برنامه‌های دکتر علی‌نژاد باشد تا ووشو به موفقیت برسد. جامعه ووشو خوشبختانه به بلوغ فکری رسیده تا باز هم چنین تفکری روی کار بیاید.

– برسیم به دربی.

این بازی همیشه حساسیتش بالاست. چیزی فراتر از سه امتیاز دیگر بازی‌ها. این‌بار هم هر دو تیم شرایط خوبی دارند و مردم دوست دارند بازی خوبی را شاهد باشند. خب اینطور که پیداست مردم دوست دارند که پرسپولیس ببرد.

– مردم دوست دارند یا شما؟! (خنده)

خب تفکر ما ملی است، ولی مردم را می‌بینم که دوست دارند پرسپولیس ببرد (خنده) من اینجور حس کردم. این نظر شخصی من است.

– قبلا گلزن دربی را هم پیش‌بینی می‌کردید،‌ ایندفعه چطور؟

واقعا نمی‌توانم پیش‌بینی کنم. یحیی گل‌محمدی هم به تیم اضافه شده، او در شهرخودرو و تیم‌های سابقش خوب کار کرده. من خیلی دوست داشتم علی دایی هم برای تیم ملی انتخاب شود. او شخصیت بالایی دارد. کاریزما دارد و این به درد فوتبال ملی ما می‌خورد. درست مثل کارلوس کیروش. کسی باید سرمربی تیم ملی باشد که حرفش را بخوانند، به کسی باج ندهد، کاریزما داشته باشد، اگر اینها را نداشته باشی، موفق نمی‌شوی. به نظر من علی دایی این چیزها را دارد.

– اسمش هم برای سرمربیگری تیم ملی فوتبال مطرح بود اما هنوز ابهاماتی در این خصوص وجود دارد و معلوم نیست چه کسی سرمربی خواهد شد. یک خارجی، دایی یا امیر قلعه‌نویی.

درهرصورت علی دایی چهره بسیار بزرگی است و شخصیت سرمربیگری تیم ملی ایران را دارد. همانطور که کیروش هم یکی از مربیان بزرگ دنیا بود. بحث تکنیک و تاکنیک یک مقول مجزاست، تِرِینر کسی است که به همین تکنیک و تاکتیک آشناست، شخصیت یک مربی خیلی در موفقیت اثر دارد.

– پرسپولیس پوکر قهرمانی خواهد کرد؟

این آرزوی همه هواداران فوتبال در ایران است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه