همراه ما باشید

بررسی رقیب پرسپولیس ؛ تیم با ۴۲ بازیکن و ۸ خارجی ؛یوونتوسی ها فرمانده هان خط دغاع و حمله الدحیل

بررسی رقیب پرسپولیس ؛ تیم با ۴۲ بازیکن و ۸ خارجی ؛یوونتوسی ها فرمانده هان خط دغاع و حمله الدحیل

پیروزی نیوز - بررسی رقیب پرسپولیس ؛ تیم با ۴۲ بازیکن و ۸ خارجی ؛یوونتوسی ها فرمانده هان خط دغاع و حمله الدحیل

وقتی با تیمی مثل الدحیل روبرو هستید. مصدومیت چند بازیکن امتیاز خاصی به حساب نمی آید. تیمی که همین حالا ۴۲ بازیکن دارد که ۱۴ نفر آن ها ملی پوش هستند و ۸ نفرشان خارجی، در حالیکه فقط می توانند نام ۳۳ بازیکن را برای لیگ قهرمانان به کنفدراسیون بدهند که ۴ نفر آنها ها خارجی باشند.

فقدان بازیکنی مثل یوسف المساکنی تونسی با خریدهای اخیر این تیم شاید به چشم نیاید هر چند او در ۷۵۹ دقیقه بازی در این فصل لیگ ستارگان ۴ گل زد. البته نمی توان منکر ارزش این بازیکن بود. او محمد مونتاری همان غنایی تغییر ملیت داده معروف جزو مصدومان نام برده شده اند. مونتاری ۶ گل زده است ولی جالب اینکه با توجه به دقایق بازی عملکرد بهتر از معزعلی ۷ گله داشته است و البته خبر مصدومیت او رد حالی از سوی قطری ها منتشر شده و رسانه های ایرانی هم نقل کرده اند. این در حالی است که او در آخرین بازی تیمش در ۱۲ بهمن به عنوان بازیکن ذخیره به جای ماریو مانژوکیج به زمین آمد.

در واقع بهترین گلزن الدحیل مصدوم عنوان می شود در حالی که ممکن است برای دقایقی بازی کند. در حالیکه مساکنی هم نفر سوم گلزنان بود.

این در حالی است که بسام الراوی و اسماعیل محمد هم جزو مصدومان عنوان می شوند. نفراتی که شاید در مقطع فعلی برای بازی کردن با مشکل روبرو می شدند. البته فراموش نکنیم الدحیل با از دست دادن  بازیکن هجومی خود، سراغ بازیکنانی مثل ماریو مانژوکیچ از یوونتوس می رود که می تواند تحولی در این تیم باشد، هر چند در ۴ بازی خود فقط یک گل زده است. البته به نظر می رسد تغییرات نفرات در فاز هجومی الدحیل تا حدی باعث سردرگمی در این تیم شده است.

بازیکن دیگری که آنها جذب کرده اند، پدیده فوتبال کره شمالی، هان کوانگ سونگ است. او چند سال قبل مورد توجه ایتالیایی ها قرار گرفت به کالیاری و از آنجا به پروجا و بعد تیم زیر ۲۳ سال یوونتوس رفت.

رکراکی سرمربی مراکشی الدحیل، دست پری برای انتخاب بازیکن دارد، اما مشکلش جور کردن این بازیکنان با هم است.

الدحیل در این فصل با سیستم های مختلفی بازی کرده است. او حالا باید مانژوکیج و سونگ تازه پیوسته به تیم را با سایر بازیکنان هماهنگ کند. البته در فاز هجومی الدحیل بازیکنان مانند؛ ادمیلسیون جونیور و معزعلی نیز حضور دارند. جونیور جزو بازیکنان اصلی بوده است ولی در گلسازی موفق نیست، هر چند در این فصل در دو سری رقابت ها ۵ گل زده است.

بازیکن سرشناس الدحیل البته معزعلی آقای گل جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ است. او با ۵ گل در مقدماتی جام جهانی هم عالی بود. ولی در لیگ قطر از معزعلی تیم ملی فاصله می گیرد. او بازیکنی است که می تواند به تغییر تاکتیکی تیمش از یک مهاجم به دو مهاجم کمک کند. البته حضور مانژوکیچ از یک سو به او فضا می دهد  از سوی او از دروازه دور می کند.

برگ برنده الدحیل را احتمالا باید در خط دفاع بدانیم. آنها پس از حذف شدن توسط پرسپولیس در یک چهارم پایانی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸ به فکر ترمیم قلب دفاع خود افتادند.

اینگونه بود که مهدی بن علیه مراکشی را از یوونتوس آوردند بازیکنی با سابقه بازی در تیم های بزرگی چون بایرن مونیخ، بازگرداندن او با سرهم در دستور کار بود، حالا آنها محکمترین خط دفاع لیگ ستارگان خطر هستند و از همین طریق در صدر جدول رقابت ها قرار دارند تا برای هفتمین قهرمانی در ۱۰ سال امیدوار باشند.

الدحیل البته در حالی برابر پرسپولیس قرار می گیرد که اولین شکست را در آخرین بازی خود برابر نزدیکترین رقیب دریافت کرد.

آنها چند روز پس از شکست سنگین الریان برابر استقلال از این تیم شکست خوردند

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه