همراه ما باشید

پرسپولیس بازنده گام اول و موفق در ادامه راه ///باختیم اما طلسم را می شکنیم

پرسپولیس بازنده گام اول و موفق در ادامه راه ///باختیم اما طلسم را می شکنیم

پیروزی نیوز - پرسپولیس بازنده گام اول و موفق در ادامه راه ///باختیم اما طلسم را می شکنیم

پرسپولیس باخت اما  می‌تواند در ادامه کار تیمی موفق در مسابقات باشد .پرسپولیس در تاریخ فوتبالش هرگاه بازی اول را باخته ناکام شده است  اما همه فینال‌های پرسپولیس و صعودش به‌مراتب بالا با برد در بازی اول و یا مساوی در خانه رقبا توأم بوده است….

جام باشگاه‌های آسیا-حضور اول(ناکام)

در روز ۲۷ دی‌ماه سال ۱۳۴۷ پرسپولیس در مسابقات اولین دوره از جام باشگاه‌های آسیا برابر تیم فوتبال سانفرس هیروشیما با نتیجه یک‌بر صفر بازنده شد.

فرجام: پرسپولیس بدشانس بود که در مسابقات آتی باوجود ۲برد و یک مساوی و عملکرد عالی از دور مسابقات حذف شد و تیم‌های هیروشیما و مکابی به دور دوم این مسابقات صعود کردند .

جام باشگاه های آسیا – حضور دوم (ناکام)

در روز ۲۶ خردادماه ۶۷ پرسپولیس تیم ساندرز سریلانکا را ۵ بر صفر برد .مسابقات با حضور ۳ تیم در بنگلادش برگزار می‌شد و این اولین بازی برگزارشده بین ۳ تیم حاضر بود که دیگر تیم، محمدان بنگلادش بود.

فرجام: پرسپولیس در بازی دوم به تیم محمدان بنگلادش باخت و از دور رقابت‌ها حذف شد .

جام در جام آسیا-حضور اول(موفق)

در روز ۲۷ تیرماه سال ۷۰ پرسپولیس در مرحله دوم مسابقات ، بعد از برتری ۱۳ بر ۲ درمجموع ۲بازی برابر تیم پنجاب پاکستان ،برابر تیم فوتبال الهلال عربستان در زمین حریف با نتیجه مساوی بدون گل متوقف شد. پرسپولیس در این مسابقات که اولین دوره از جام در جام بود در بازی اول برابر تیمی ایستاد که استخوان‌بندی تیم ملی عربستان بود .

فرجام: پرسپولیس برابر تیم‌های دیگر هم موفق شده و به فینال صعود کرد و قهرمانی این مسابقات را مال خود کرد .

جام در جام آسیا-حضور دوم (موفق)

در روز ۳ مهرماه ۷۱ پرسپولیس در مرحله اصلی مسابقات برابر تیم فانجا عمان در تهران به‌تساوی بدون گل رسید. در این مسابقات بازهم دور گروهی نداشتیم اما مرحله فرعی و اصلی داشتیم که این بازی در مرحله اصلی رقابت‌ها بود .

فرجام: پرسپولیس برابر تیم‌های قدرتمندی چون الاتحاد عربستان برنده‌شده به فینال رسید و در فینال برابر تیم نیسان ژاپن بازنده شد و دوم شد.

جام در جام آسیا- حضور سوم (ناکام)

در روز ۱۵ مردادماه ۷۲ و در چهارمین دوره جام در جام آسیا که آخرین حضور پرسپولیس در این مسابقات بود، برابر تیم فوتبال السالمیه کویت با نتیجه یک‌بر صفر در تهران بازنده شدیم.

فرجام: پرسپولیس در این بازی‌ها بعد از برتری برابر السالمیه برابر تیم فوتبال العربی قطر بازنده شده و از دور رقابت‌ها بازماندیم .

جام باشگاه‌های آسیا- حضور سوم (موفق-نسبی)

در روز ۱۹ مردادماه ۷۵ تیم پرسپولیس در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا برابر نماینده کشور ترکمنستان در زمین حریف یک‌بر صفر برنده شد.پرسپولیس در اولین بازی دور گروهی مسابقات هم برابر تیم فوتبال الزوراء بغداد هم ۲بر یک برنده شد.

فرجام: پرسپولیس ۵ تیم قدر را در غرب آسیا پشت سر گذاشته و در نیمه‌نهایی مسابقات برابر تیم فوتبال پوهانگ کره باخت و در رده‌بندی برابر الزورای بغداد برنده‌شده و عنوان سوم مسابقات را به دست آورد .

جام باشگاه‌های آسیا-حضور چهارم(ناکام)

در روز ۱۸ مهرماه ۷۶ در اولین بازی جام باشگاه‌های آسیا برابر تیم فوتبال الزورای بغداد مساوی کردیم اما در اولین بازی دور گروهی برابر تیم فوتبال الهلال یک‌بر صفر برنده شدیم .

فرجام: در این بازی‌ها به نیمه‌نهایی رسیدیم و به علت افت تیم و نبودن چند بازیکن اصلی به ۲ تیم دالیان چین و الهلال باخته و چهارم شدیم .

جام باشگاه‌های آسیا-حضور پنجم(موفق-نسبی)

در روز ۳۰ مهرماه ۱۳۷۸ برابر تیم فوتبال الانصار لبنان ۳بر صفر برنده شدیم .پرسپولیس اما در اولین بازی از مرحله گروهی مسابقات برابر تیم فوتبال الشرطه عراق به‌تساوی بدون گل رسیدیم .

فرجام: در این بازی‌ها تیم فوتبال پرسپولیس با ارایه بازی‌های محتاطانه عنوان سوم مسابقات فوتبال جام باشگاه‌های آسیا را به دست آورد .

جام باشگاه‌های آسیا- حضور ششم(موفق-نسبی)

در روز سوم شهریورماه سال ۱۳۷۹ تیم فوتبال پرسپولیس برابر تیم فوتبال الوکره قطر با نتیجه ۴بر ۲ برنده شد، پرسپولیس در این سال که آخرین حضورش در مسابقات مورداشاره بود مسیر سختی را تا انتها پیمود.

فرجام: پرسپولیس باقدرت در نیمه‌نهایی حاضر شد اما در نیمه‌نهایی به تیم میزبان کره‌ای باخت و به فینال نرسید و در رده‌بندی برنده‌شده و عنوان سومی را به دست آورد .

لیگ قهرمانان آسیا-دوره اول (ناکام)

لیگ قهرمانان آسیا برابر ما از روز ۱۸ اسفندماه ۸۱ با بازی برابر تیم فوتبال الطلبه بغداد برگزار شد. مسابقات با حضور ۴تیم در ازبکستان برگزارشده و پرسپولیس با شکست از پاختاکور تاشکند در گروه دوم شده و نتوانست به دور بعدی مسابقات برود .

کارنامه گروهی: ۳بازی با ۲برد و یک مساوی

 

 

لیگ قهرمانان آسیا –حضور دوم (ناکام)

پرسپولیس اولین بازی خود را با برد ۳بر یک برابر الشارجه امارات تجربه کرد. این تیم در روز ۲۰اسفندماه ۸۷ به پرسپولیس ۳بر یک باخت اما در ادامه از دور رقابت‌ها کنار کشید. پرسپولیس در ادامه کار در گروهی با حضور تیم‌های الغرافه قطر و الشباب عربستان در گروه اول شده و در دور بعدی در مرحله حذفی به تیم بنیاد کار ازبکستان باخت و برای بار دوم توسط ازبک‌ها از دور مسابقات کنار رفت .

لیگ قهرمانان آسیا – حضور سوم (ناکام)

پرسپولیس بازی‌هایش را در روز ۱۱ اسفندماه ۸۹ با شکست ۳بر یک برابر الاتحاد عربستان آغاز کرد اما در دور برگشت در مرحله گروهی این تیم را برد اما در ادامه کار برابر بنیاد کار ازبکستان یک مساوی و یک باخت و برابر الوحده امارات هم یک مساوی و یک باخت گرفت تا در گروه خود به رتبه آخر برسد .یک برد و۲مساوی و۳ باخت فرجام عملکرد بد پرسپولیس در این سال تلخ بود.

لیگ قهرمانان آسیا –حضور چهارم (ناکام)

پرسپولیس با تساوی یک‌بریک برابر الهلال در ریاض خوب شروع کرد و سپس الشباب امارات را در تهران ۶ بر یک و الغرافه را در دوحه ۳بر یک برد. پرسپولیس با تساوی برابر الغرافه و باخت به الهلال در تهران خودش را از صدر دور کرد و سپس با برد برابر الشباب در امارات به‌عنوان تیم دوم به دور بعد رسید و با باخت برابر الاتحاد از دور رقابت‌ها کنار رفت.

لیگ قهرمانان آسیا-حضور پنجم(ناکام)

روز ۵ اسفندماه ۹۳ پرسپولیس کارش را با برد ۳بر صفر برابر لخویای قطر شروع کرد .تیم‌های النصر عربستان و بنیاد کار تیم‌های دیگر گروه بودند. پرسپولیس برابر تیم‌ها عملکرد خوبی داشت اما دوم گروه شد و در دور بعدی این بار برابر تیم فوتبال الهلال عربستان باخت و از دور رقابت ها کنار رفت.

لیگ قهرمانان آسیا – حضور ششم (موفق-نسبی)

پرسپولیس از ۳ اسفندماه ۹۵ با تساوی یک‌بریک برابر الهلال کارش را شروع کرد و در گروهی که تیم‌های قدرتمند الریان و الوحده هم در آن بودند به‌عنوان دوم رسید.در بازی‌های بعدی پرسپولیس برابر تیم فوتبال لخویای قطر با عملکردی خوب برنده‌شده و به مصاف تیم فوتبال الاهلی عربستان رفت و در مجمع این تیم را هم ۵ بر ۳ برد .اتفاقات عدیده و مشکلاتی که برای پرسپولیس پیش آمد باعث شد تا این تیم برابر الهلال در نیمه‌نهایی ناکام شده و از حضور در فینال بازبماند .

لیگ قهرمانان آسیا- حضور هفتم (موفق)

پرسپولیس در گروهی متشکل از تیم‌های نسف قارشی ازبکستان، السد قطر و الوصل امارات تیم اول شد و سپس الجزیره را از سد راه برداشت و سپس برابر تیم‌های قدرتمند الدحیل و سپس السد برنده‌شده و فینالیست آسیا شد اما در فینال به علت مشکلاتی زیاد ازجمله کمبود بازیکن از کاشیمای ژاپن باخته و قهرمانی را از دست داد.پرسپولیس مسابقات را در این دوره با برد برابر تیم نسف آغاز کرد .

لیگ قهرمانان آسیا –حضور هشتم(ناکام)

بعد از ۴دوره موفقیت نسبی، پرسپولیس مسابقات این دوره را با تساوی برابر پاختاکور آغاز کرد و در ادامه کار برابر تیم‌های السد باخت و برابر تیم الاهلی عربستان برنده شد .در دور برگشت پرسپولیس برابر الاهلی باخت، السد را برد و با شکست برابر تیم فوتبال پاختاکور از دور رقابت‌ها حذف شد.

 

مهدی حدادپور

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه