همراه ما باشید

به روز رسانی/ اسکوچیچ:ارتباط من با باشگاه ها با زمان کی روش تفاوت خواهد داشت

به روز رسانی/ اسکوچیچ:ارتباط من با باشگاه ها با زمان کی روش تفاوت خواهد داشت

پیروزی نیوز - به روز رسانی/ اسکوچیچ:ارتباط من با باشگاه ها با زمان کی روش تفاوت خواهد داشت

سرمربی تیم ملی در اولین نشست خبری خود حاضر و پاسخگوی خبرنگاران شد.

به گزارش پیروزی، دراگان اسکوچیچ در اولین نشست خبری خود اظهار داشت:ابتدا باید بگویم انتخاب بنده به عنوان سرمربی تیم نلی ایران افتخار بزرگی است.فکر می کنم برای اولین بار است که یک سرمربی خارجی پس از ۵ سال حضور در ایران به عنوان سرمربی تیم ملی انتحاب می شود و همین مهم بار مسئولیت را بر دوش من زیاد می کند‌.در مورد موقعیت فعلی تیم ملی در بازی‌های مرحله انتخابی جام جهانی شاید این تیم در مسیر درستی قرار نگرفته و من اینجا هستم که با تمام انرژی مثبتی که منتقل می‌کنم و دانش و تجربه‌ای که دارم در راستای موفقیت تیم ملی قدم بردارم.

همه بازیکنان ایران شانس حضور در تیم ملی را دارند

وی ادامه داد:در مرحله اول کار خودم را با تیم ملی فوتبال ایران شروع کرده و ابتدا به تجزیه و تحلیل و آنالیز مسابقات لیگ برتر و مسابقات قهرمانان آسیا پرداختیم. این اولین اقدام ما بود که صورت گرفت و البته تمام نکات مثبت و منفی و نمایش‌های بازی‌های اخیر تیم ملی را استخراج کرده‌ایم. در حال حاضر اولویت ما روی لژیونرهای فوتبال ایران خواهد بود و قصد داریم مسابقات آنها را مورد ارزیابی قرار دهیم. از همین جا یک پیام به بازیکنان شاغل در فوتبال ایران می‌دهم و به آنها می‌گویم همگی شانس حضور در تیم ملی را دارند اما این موضوع به آمادگی آنها در مسابقات مختلف ربط دارد.

سرمربی تیم ملی افزود:طی ۵ روز آینده برنامه‌های ما به این شکل است که تمرکزمان روی بازیکنان لژیونر باشد. با توجه به پراکندگی لیگ‌هایی که بازیکنان لژیونر در آنها بازی می‌کنند برایم میسر نیست که بازی‌های همه آنها را در این بازه زمانی کم از نزدیک ببینم اما سعی می‌کنم از طریق تماس تلفنی، تماس تصویری و تماشای مسابقاتشان با آنها ارتباط بگیرم. سعی می‌کنم انرژی مثبت خودم را به آنها به اشتراک بگذارم و در مورد برنامه‌های آتی تیم ملی با آنها صحبت کنم.

تزریق افکار و شخصیت من را در تیم ملی مشاهده خواهید کرد

اسکوچیچ تصریح کرد:همان‌طور که گفتم بررسی‌های ما ادامه خواهد داشت تا به مرحله بعدی کارمان برسیم. در یک بازه زمانی کوتاه‌مدت و با توجه به بازی‌های تیم ملی در مرحله قبل نمی‌توان انتظار تغییر خیلی بزرگ داشته باشیم اما رفته رفته تغییر شکل می‌گیرد و تزریق افکار و شخصیت من را در تیم ملی مشاهده خواهید کرد.

ارتباط من با باشگاه ها با زمان کی روش تفاوت خواهد داشت

وی با اشاره به ارتباط میان باشگاه ها و تیم ملی گفت:درباره ارتباط با باشگاه ها باید بیشتر توضیح بدهم؛ یک بازیکن شاید در باشگاه خود درخواست های متفاوتی داشته باشد و این مستلزم ارتباط بیش تر با باشگاه ها است البته نمی خواهم درباره ارتباط میان باشگاه ها با تیم ملی در زمان کی روش صحبت کنم اما حالا یک ارتباط منظم خواهیم داشت. به این شکل که سرمربی باشگاهی که بازیکن در تیم ملی دارد در هر حال می‌داند که من در حال انجام چه کاری هستم و من هم از برنامه‌های آنها مطلع خواهم بود تا به این شکل یک برنامه مشترک را پیش ببریم.

سرمربی تیم ملی ادامه داد:همچنین ارتباط های اروپایی گسترده خواهیم داشت چرا که با مربیان خیلی از تیم های اروپایی که در آم لژیونر داریم از دوستان خوب من هستند .باید ارتباط بهتری با باشگاه ها برقرار کنیم به خاطر بهتر بازی گرفتن از لژیونرهایی که داریم.

باید نتایج گذشته تیم ملی را فراموش کنیم

اسکوچیچ  درباره اینکه در زمان کی‌روش تیم ملی دو بار به جام جهانی صعود کرد و آیا وی برنامه‌ای دارد که تیم ملی برای سومین بار در یک دهه اخیر راهی جام جهانی شود، گفت: ما همه در اینجا هستیم که به بهترین شکل از تیم ملی حمایت کنیم. با شناختی که از بازیکنان فوتبال ایران دارم و می‌دانم آنها چه تعهدی دارند قول می‌دهم از هیچ تلاشی دریغ نکنم. قطعا بازیکنان تیم ملی نیز پیام من را می‌خوانند و می‌شوند و به مردم می‌گویم که ما باید نتایج گذشته تیم ملی را فراموش کنیم و فصل جدیدی را برای فوتبال ایران رقم بزنیم. از اصحاب رسانه هم می‌خواهم که به ما کمک کنند، زیرا یک نفر نمی‌تواند تمامی خواسته‌ها را جامه عمل بپوشاند.

وی درباره برنامه های خود برای مدیریت کردن لژیونرها گفت: هدف من این است که انگیزه بازیکنان را در قالب توانایی آنها بالا ببرم. قطعا آنها آگاه هستند که پوشیدن پیراهن تیم ملی چه افتخار بزرگی است و ما دوست داریم همه به یک هدف مشترک برسیم. طبیعتا در این راه باید دست به دست هم بدهیم و برای موفقیت تیم ملی به هم کمک کنیم.

طی روزهای آینده دستیارانم مشخص می شوند

سرمربی تیم ملی درباره دستیاران خود و استفاده از وحید هاشمیان تاکید کرد:ما این روزها درگیر مسائل گوناگون هستیم اما قطعا از تجربه و دانش مربیان قبلی استفاده خواهیم کرد. اینکه قرار است چه کسانی دستیار من باشند طی روزهای آینده مشخص خواهد شد اما در کرواسی ضرب‌المثلی داریم که می‌گویند هر سری یک عقلی دارد. بنابراین معتقد به مشورت هستم و از نظرات همه استفاده می‌کنم.

به خاطر دانشم انتخاب شدم

وی در پاسخ به این پرسش که از انتخاب شما خیلی انتقاد شده و حتی از نقش افراد غیرفوتبالی در این انتخاب صحبت می‌شود و الان فرصت خوبی است که از این انتخابش به عنوان سرمربی تیم ملی ایران دفاع کند، تاکید کرد: من نمی‌دانم، در مورد موضوعات پشت صحنه فدراسیون باید صحبت کند، اما می‌دانم به خاطر دانش و شناخت من از فوتبال ایران فدراسیون به این جمع‌بندی رسیده و این نکته بسیار مهمی بوده که فدراسیون فوتبال روی آن تاکید داشته است.

پس از انتصابم، برانکو اولین کسی بود که به من تبریک گفت

اسکوچیچ در پاسخ به این پرسش که با مربیان کروات قبلی مشورتی داشته اید؟ گفت: در ابتدا باید بگویم افتخار می‌کنم ارتباط تنگاتنگی بین ایران و کرواسی از لحاظ فوتبالی وجود دارد و این موضوع را چند روز پیش که در خدمت سفیر بودم به او هم اعلام کردم. همچنین افتخار می‌کنم به عنوان یک مربی کروات در رأس تیم ملی ایران فعالیت دارم. قبل از انتخابم صحبتی با مربیان هموطنم نداشتم اما می‌توانم بگویم برانکو اولین کسی بود که بعد از خبر انتصابم به من تبریک گفت، البته بلاژوویچ هم در رسانه‌ها صبحت کرد و از من حمایت کرد، اما من شخصا با او هنوز صحبتی نداشته‌ام. خبر انتصابم در کشور کرواسی بسیار خبرساز بوده چون برای اصحاب رسانه‌های کرواسی هم مهم است که هموطنشان در ایران فعالیت می‌کند.

وی در پاسخ به این پرسش که با مربیان زیادی از کروات در ارتباط است و آیا این ارتباط‌ها می‌تواند باعث کمک به فوتبال ایران شود، توضیح داد: ما تقویم فصل جاری را مشخص کرده‌ایم ولی همانطور که شما گفتید ارتباطات خوبی دارم که بیشتر این ارتباطات در ایتالیا و اسپانیا است. مطمئنا از این ارتباطات برای پیشبرد برنامه‌های تیم ملی استفاده خواهم کرد و بدون شک فدراسیون هم از هیچ تلاشی برای موفقیت تیم ملی فروگذار نخواهد بود.

به مدیریت باشگاه صنعت نفت قول دادم به هیچ باشگاه ایرانی نروم

اسکوچیچ در خصوص نحوه جدایی‌اش از نفت آبادان و اینکه این مربی را با کارلوس کی روشی قیاس می‌کنند که افتخارات زیادی داشته و حتی منتقدان می‌گویند تیم ملی به اسکوچیچ وزن داده است! تاکید کرد: من طی هفته‌های اخیر در رسانه‌ها خوانده‌ام که مشکل قلبی دارم، در حالی که این موضوع را از طریق رسانه‌ها شنیده‌ام و مشکل قلبی‌ ندارم. من یک بیماری آلرژی داشتم که در آبادان جدی شده بود و البته خوشبختانه برطرف شد. وقتی نفت آبادان را ترک کردم هیچ خبری از اینکه به تیم ملی می‌روم نداشتم و اصلا قرار نبود چنین اتفاقی بیفتد.: حتی مدیرعامل باشگاه نفت آبادان ادعا کرد حالا که قراردادم با این باشگاه تمام شده به تیم ملی بروم و در آنجا کار کنم، ولی آن زمان که خواستار جدایی بودم بحثی در مورد حضورم در تیم ملی مطرح نشده بود. آن زمان ۶-۵ باشگاه مهم و صاحب نام برای حضور من در تیمشان با من تماس گرفتند که من هم به مدیریت باشگاه نفت آبادان اعلام کردم قول می‌دهم که به هیچ باشگاه ایرانی دیگری نروم. اما وقتی بحث تیم ملی مطرح شد، قضیه فرق کرد و طبعا این پیشنهاد برایم متفاوت بود.

فدراسیون بداند با یک مربی صادق قرارداد بسته است

سرمربی تیم ملی ادامه داد:تاکید می‌کنم حضورم در تیم ملی فوتبال ایران افتخار است اما فدراسیون فوتبال هم باید بداند با یک مربی صادق قرارداد بسته است. من قبلا سرمربی تیم ملی دیگری نبودم و این حرف درست است، ولی تحصیلات من با کارم مرتبط بوده و چندین سال در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشتم و دانش و تجربه مربی‌گری‌ام در تیم ملی به من کمک خواهد کرد. در این سال‌ها در ۴ فینال ممکن در دوره مربیگری‌ام حضور داشتم اما در ایران در تیم‌هایی مربی‌گری کرده‌ام که خیلی بازیکنان صاحب نامی در اختیار نداشتند. حالا که در تیم ملی حضور دارم قطعا می‌توانم بهترین‌های ایران را در اختیار داشته باشم و همان مدلی که دوست دارم تیمم را به زمین بفرستم و از بازیکنانم بخواهم به شیوه‌ای که مدنظرم هست در زمین فوتبال بازی کنند

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه