همراه ما باشید

اسفند سخت در انتظار گل محمدی و شاگردانش است هر ۴ روز یک بازی

اسفند سخت در انتظار گل محمدی و شاگردانش است هر ۴ روز یک بازی

پیروزی نیوز - اسفند سخت در انتظار گل محمدی و شاگردانش است هر ۴ روز یک بازی

کمیته مسابقات برنامه هفته‌های بیست‌ودوم تا بیست‌وششم را اعلام کرد و طبق برنامه جدید زمان ۲ بازی سرخپوشان در هفته‌های بیست و سوم و بیست و پنجم تغییر یافت. پیش ازاین‌ قرار بود پرسپولیس روز پنجشنبه ۲۲ اسفند مقابل شاهین بوشهر قرار بگیرد اما طبق برنامه جدید، این بازی یک روز زودتر و در تاریخ بیست و یکم برگزار خواهد شد. نکته قابل‌توجه این است که پرسپولیس قبل از این مسابقه باید در تاریخ ۱۷ اسفند میهمان پیکان باشد.یعنی با تغییرات به وجود آمده، فاصله این دو بازی از ۵ روز به ۴ روز کاهش خواهد یافت. دیداری دیگری که تاریخ آن عوض‌شده ،پرسپولیس و فولاد است.این مسابقه  بنا بود پنجشنبه ۱۴ فروردین انجام شود اما حالا به روز جمعه منتقل‌شده است و با برنامه جدید، شاگردان گل محمدی بازهم ۴ روز جهت ریکاوری و آماده‌سازی زمان خواهند داشت. این در حالی است که بعدازاین مسابقه باید به کویت سفر کنند تا در تاریخ ۱۹ فروردین مقابل التعاون عربستان قرار بگیرند. به‌درستی مشخص نیست که علت این تصمیم چی بوده و کمیته مسابقات به چه دلیلی زمان این ۲ بازی تغییر داده است؟ چراکه این تصمیم نه‌تنها کمکی به نماینده فوتبال ایران نکرد که باعث فشرده‌تر شدن بازی‌های این تیم گردید.

پرسپولیسی‌ها که هم‌زمان در ۳ جام می‌جنگند، برنامه فشرده‌ای را تا پایان مسابقات پیش روی خوددارند. در یک ماه باقی‌مانده از سال، آن‌ها باید مقابل ۷ تیم مختلف قرار بگیرند و هر ۴ روز یک‌بار مسابقه دهند که فقط ۲ بازی میزبان هستند. به‌غیراز بازی جدال مقابل پیکان که در تهران برگزار می‌شود، ۴ دیدار دیگر در امارات، اصفهان و تبریز است که این نشان می‌دهد پرسپولیس علاوه بر بازی‌های سخت و فشرده، سفرهای طولانی را هم در پیش دارد.

 

در سه‌شنبه‌ای که در راه است،آن‌ها در استادیوم شارجه مقابل قهرمان فصل گذشته لیگ امارات قرار می‌گیرند. چهارم اسفند باید بیستمین بازی خود را در لیگ برتر برگزار کنند و در زمین سپاهان به میدان بروند. به عبارتی، شاگردان گل محمدی ۵ روز بعد از بازی مقابل شارجه یک بازی مهم و ۶ امتیازی خواهند داشت و بیراه نیست اگر جدال ۲ تیم مدعی پرسپولیس و سپاهان را فینال زودرس مسابقات بنامیم. سرخپوشان  ۴ روز بعد از بازی در اصفهان مقابل دیگر تیم مدعی یعنی شهر خودرو قرار خواهند گرفت. این بازی هشتم اسفند در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد. سپس به امارات سفرکرده تا  دوازدهم اسفند در آخرین بازی دور رفت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا میزبان التعاون عربستان باشند. با این تفاسیر گل محمدی بازهم ۴ روز برای ریکاوری و آماده‌سازی شاگردان بین این ۲ بازی سنگین زمان خواهد داشت. بازی بعدی پرسپولیس بیرون از خانه و در ورزشگاه شهر قدس مقابل پیکان است که در تاریخ ۱۷ اسفند خواهد بود .۴ روز بعد، شاهین بوشهر میهمان سرخ‌هاست. آخرین بازی پرسپولیس در سال ۹۸ هم بیست و ششم اسفند در تبریز مقابل ماشین‌سازی است و بعد از این مسابقه تیم‌ها به تعطیلات نوروزی می‌روند.

برنامه پرسپولیس در سال جدید چه‌بسا حتی فشرده‌تر هم باشد. چراکه با آغاز اردوهای تیم ملی قطعا پرسپولیس چند بازیکن خود را باید در اختیار اسکوچیچ قرار دهد.ضمن اینکه ادامه برنامه بازی‌های جام حذفی اعلام می‌شود و جمیع این موارد باعث می‌شود تا اوضاع  پیچیده‌تر و سخت‌تر شود. شاگردان گل محمدی در نخستین بازی خود روز ۱۵ فروردین باید میزبان فولاد باشند. ۴ روز بعد در اولین بازی دور برگشت به مصاف التعاون بروند.۲۳ فروردین نیز در مسجدسلیمان مقابل نفت قرار بگیرند و سپس ۵ روز بعد میهمان نساجی باشند.

در اردیبهشت‌ماه هم پرسپولیس به ترتیب در روزهای یکم، ششم، یازدهم، پانزدهم و بیست و یکم مقابل حریفان داخلی و آسیایی به میدان برود. نخستین بازی در آزادی با الدحیل است و سپس ذوب‌آهن میهمان پرسپولیس خواهد بود. بعد از بازی در سیرجان با گل گهر دوباره شاگردان گل محمدی در خانه ‌بازی خواهند کرد و میزبان رقیب اماراتی خود یعنی شارجه هستند. در بازی بعدی هم پرسپولیس میزبان سایپا است. نتیجه این ۲ مسابقه می‌تواند اهمیت زیادی در سرنوشت صعود پرسپولیس از گروه و قهرمانی در لیگ برتر داشته باشد . البته امکان اینکه شاگردان گل محمدی زودتر تکلیف این ۲ موضوع را مشخص کنند وجود دارد و چه‌بسا پیش از بازی مقابل سایپا قهرمانی خود را قطعی کرده باشند. خوشبختانه بازی‌های پرسپولیس در هفته‌های پایانی لیگ آسان‌تر می‌شود و این شانس را خواهند داشت که بیشتر بازی‌های خود را در خانه برگزار کنند.

شیوا دورانگر

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه