همراه ما باشید

طارمی و زاید بهترین پرسپولیسی ها برابر اماراتی ها

طارمی و زاید بهترین پرسپولیسی ها برابر اماراتی ها

پیروزی نیوز - طارمی و زاید بهترین پرسپولیسی ها برابر اماراتی ها

پرسپولیس در حالی به مصاف تیم الجزیره امارات خواهد رفت که کارنامه عملکردی تیم پرسپولیس برابر تیم‌های باشگاهی از کشور امارات همیشه شایسته و مورد تایید بوده است.

پرسپولیس در بین کشورهای صاحب فوتبال در حاشیه خلیج‌فارس همیشه بهترین عملکرد را برابر همین تیم‌های اماراتی داشته است .

توجه کنید :

پرسپولیس و بن یاس امارات

لقمه درشت را بلعیدیم

پرسپولیس اولین بازی رسمی خود را برابر تیم‌های اماراتی از مسابقات جام در جام آسیا در سال ۱۹۹۱ با مسابقه برابر یک تیم کاملاً متوسط اماراتی در یک‌چهارم نهایی برگزار شد و برخلاف انتظار این تیم برابر پرسپولیس یک تیم قدرتمند بود. پرسپولیس در حالی با این تیم یک‌برد و یک مساوی گرفت که در منابع و ازجمله ویکی پدیا نتیجه بازی برگشت را ۲بر ۲ عنوان کرده‌اند که اشتباه است….

۲۴ مهرماه ۱۳۷۱: پرسپولیس۲  بن یاس امارات یک

اول آبان ماه ۱۳۷۱: پرسپولیس یک  بن یاس امارات یک

گلزنان پرسپولیس: حمید روزبهانی، حسین عبدی و فرشاد پیوس

پرسپولیس و العین امارات

نابودی بهترین العین …

پرسپولیس در سال ۲۰۰۰ در حالی مقابل العین قرار گرفت که العین در آن زمان یکی از قدرتمندترین تیم‌های منطقه بود بسیار قوی‌تر از وقتی‌که به تیم استقلال ۶ گل زد! به‌هرحال در جام باشگاه‌های آسیا در سال ۲۰۰۰ پرسپولیس قدرتمندانه العین، الغرافه و الهلال را پشت سرگذاشته و لیاقت قهرمانی را با یکی از متوسط‌ترین تیم‌هایش داشت! تیمی که ظرف ۳سال مردانی چون کریم باقری، مهدی مهدوی کیا، رضا شاهرودی، نعیم سعداوی، یحیی گل محمدی، مهدی هاشمی نسب و… را ازدست‌داده بود .

۱۲آبان ۱۳۷۹: پرسپولیس۲  العین امارات صفر

۲۶ آبان ۱۳۷۹: پرسپولیس۲  العین امارات ۲

گلزنان پرسپولیس: افشین پیروانی، حسن خان محمدی، پایان رأفت و پایان رأفت (۲گل)

پرسپولیس و الشارجه امارات

یک برد انضباطی که هیچ‌کس محاسبه‌اش نکرده است

الشارجه به علت بروز مشکلات داخلی از ادامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۰۹ کناره گرفت در حالی که بازی رفت در تهران برگزارشده بود و در۲ حالت اگر نتایج بازی رفت تیم‌ها برابر الشارجه را هم محاسبه می‌کردیم در حالت پرسپولیس صدرنشین مسابقات شده بود .

۲۰اسفند ۸۷: پرسپولیس۳  الشارجه یک

نامعلوم۸۷: پرسپولیس۳  الشارجه صفر (کناره‌گیری الشارجه برابر حریفان خود در ادامه مسابقات لیگ قهرمانان سال ۲۰۰۹ عامل این مساله شد و البته تنها برد پرسپولیس محاسبه آماری شده و تعداد ۳ گل در جدول‌های آماری محاسبه نمی‌شود)

گلزنان پرسپولیس: علی کریمی، علیرضا نیکبخت، هادی نوروزی

پرسپولیس و الوحده امارات

فوق‌العاده‌ای به نام طارمی

مهدی طارمی در ۲ بازی رفت‌وبرگشت رویایی عمل کرد. پرسپولیس در بازی رفت تیم قدرتمند الوحده را در خاک خودش ۳بر ۲ برد و در بازی برگشت در تهران ۴بر ۲ برد و مهدی طارمی که در بازی رفت ۲ گل زده بود در بازی برگشت برای اولین بار و آخرین بار در دوران حضورش در تیم فوتبال پرسپولیس هت تریک کرد .

۲۵ اسفند ۸۹: پرسپولیس یک  الوحده امارات یک

۲۰اردیبهشت ۹۰: پرسپولیس صفر   الوحده امارات ۲

۱۰ اسفندماه ۱۳۹۵: پرسپولیس۳  الوحده امارات ۲

۱۸اردیبهشت ۹۶: پرسپولیس۴  الوحده ۲

گلزن پرسپولیس: حسین بادامکی، وحید امیری، سروش رفیعی، مهدی طارمی، مهدی طارمی، مهدی طارمی، مهدی طارمی، مهدی طارمی(۵ گل درمجموع ۲ بازی از لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۱۷)

پرسپولیس و الشباب امارات

یادش به خیر دوملیتی فوق‌العاده

الشباب برای پرسپولیس راحت‌الحلقوم نبود بلکه مثلث قدرت ۳ خارجی برای پرسپولیس (زاید، آبدوکیچ و دنیزلی) در کنار حضور علی کریمی و مهدی کیا یک تیم بزرگ در مقطع زمانی بسیار کوتاهی درست کرد که عوامل مختلف نگذاشتند که این تیم پا بگیرد و قهرمان شود. پرسپولیس در همین مقطع الغرافه قطر را هم در زمین حریف شکست داده بود!

۲ فروردین  ۱۳۹۱: پرسپولیس۶  الشباب امارات یک

۲۶ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۱: پرسپولیس۳ الشباب  امارات یک

گلزنان پرسپولیس: ایمون زاید، ایمون زاید، علی کریمی، امیرحسین فشنگچی، غلامرضا رضایی، مهرداد پولادی، حسین بادامکی و ایمون زاید(۴ گل درمجموع بازی‌های رفت‌وبرگشت توسط ایمون زاید به ثبت رسید)

پرسپولیس و الوصل امارات

دوران باشکوه قدرت

پرسپولیس در حالی برابر تیم الوصل ایستاد که بین قهرمانی اول و سوم برانکو بود و در دوران اوج قدم برمی‌داشت. دورانی که حریف در بازی رفت‌وبرگشت برابر تیم پرسپولیس به‌راحتی بازنده شد. نوع بازی پرسپولیس و نوع نتیجه‌گیری حکایت از آن داشت که پرسپولیس روی دور قدرت قرار دارد .

۱۴ اسفند ۹۶: پرسپولیس ۲  الوصل امارات صفر

۲۲اسفند ۹۶: پرسپولیس یک  الوصل امارات صفر

گلزنان پرسپولیس: علی علیپور، فرشاد احمدزاده، کمال کامیابی نیا

پرسپولیس و الجزیره امارات

نوراللهی تیری که تاریکی را نابود کرد

پرسپولیس و الجزیره امارات در حالی باهم بازی کردند که الجزیره تنها دقایقی با صعود به دور بعد در تهران و در مسابقات لیگ قهرمانان ۲۰۱۸فاصله داشت اما گل دقیقه آخر احمد نوراللهی پرسپولیس را به دور بعدی رقابت‌ها رهنمون کرد .پرسپولیس که آخرین حضورش در امارات با باخت ۳بر ۲ برابر همین تیم الجزیره مواجه بود یک‌بار دیگر برابر همین تیم فوتبال الجزیره امارات و در زمین حریف خواهد ایستاد.

۱۷ اردیبهشت ۹۷: پرسپولیس ۲   الجزیره امارات ۳

۲۴ اردیبهشت ۹۷: پرسپولیس ۲   الجزیره امارات یک

گلزنان پرسپولیس : علی علیپور، گادوین منشا، سید جلال حسینی، احمد نوراللهی

پرسپولیس در بازی روز ۲۹ بهمن ۹۸ و۱۵ اردیبهشت ۹۹ بار دیگر برابر تیم فوتبال الجزیره امارات بازی خواهد کرد .

در تاریخ بازی‌های بین پرسپولیس و اماراتی‌ها بازی‌هایی هم به‌طور دوستانه بین تیم‌های پرسپولیس و الشعب امارات، الشباب و یکی، دو تیم دیگر برگزارشده است که ما در این بحث تنها اشاره به بازی‌هایی خواهیم داشت که بین پرسپولیس و تیم‌های اماراتی در مسابقات رسمی برگزارشده است …..

عملکرد تاریخی پرسپولیس و اماراتی‌ها

کارنامه پرسپولیس و اماراتی‌ها عالی است.پرسپولیس تنها ۲بار برابر الوحده و الجزیره باخته است و در سایر بازی‌ها ۱۳برد و۳مساوی داشته است .یعنی ۱۸بازی رسمی که برای پرسپولیس ۴۲امتیاز عایدی داشته است که عملکردی فوق‌العاده بوده است ….به‌هرحال از این‌که بگذریم باید بگوییم که در جدول گلزنان تنها ۵ مرد بیشتر از یک گل برابر اماراتی‌ها البته بازهم بگوییم در بازی‌های رسمی به ثمر رسانده‌اند ….

۵ گل : مهدی طارمی: او تنها در ۲بازی برابر اماراتی‌ها ایستاده است و تنها در همین ۲ بازی برابر این رقبا ۵ گل زده است و عملکردش رویایی بوده است.

۴ گل: ایمون زاید: او هم برابر اماراتی‌ها عالی کارکرده است. ایمون زاید در بازی برابر الشباب در ۲ بازی رفت‌وبرگشت موفق به زدن ۴ گل شده است.

۲ گل: مردانی چون علی کریمی، پایان رأفت، علی علیپور و حسین بادامکی برابر تیم‌های فوتبال اماراتی ۲ گل زده و بهتر از گلزنان بزرگی مثل فرشاد پیوس و سایرین ایستاده‌اند .

اما مردانی چون گادوین منشا، فرشاد احمدزاده، کمال کامیابی نیا، فرشاد احمدزاده، سروش رفیعی، علیرضا نیکبخت، هادی نوروزی و مهرداد اولادی فقید، حسن خان محمدی، افشین پیروانی، فرشاد پیوس، حسین عبدی، حمید روزبهانی، غلامرضا رضایی و امیرحسین فشنگچی برای پرسپولیس برابر تیم‌های فوتبال اماراتی گل زده‌اند .

مهدی حدادپور

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه