همراه ما باشید

کریستیچویچ: اسکوچیچ در تیم ملی موفق می‌شود/ هنوز راه زیادی برای بقا در لیگ برتر داریم

کریستیچویچ: اسکوچیچ در تیم ملی موفق می‌شود/ هنوز راه زیادی برای بقا در لیگ برتر داریم

پیروزی نیوز - کریستیچویچ: اسکوچیچ در تیم ملی موفق می‌شود/ هنوز راه زیادی برای بقا در لیگ برتر داریم

سرمربی تیم فوتبال شاهین شهرداری بوشهر اعتقاد دارد دراگان اسکوچیچ سطح بالاتری را از تیم ملی فوتبال ایران نشان خواهد داد.
به گزارش پیروزی، میشو کریستیچویچ در گفت‌وگو با تسنیم، درباره شرایط تیم فوتبال شاهین شهرداری بوشهر اظهار کرد: پس از سه بردی که در نیم‌فصل دوم کسب کردیم، جو بسیار خوبی در بوشهر و باشگاه شاهین حاکم است. تمرینات را از فردا (سه‌شنبه) آغاز می‌کنیم و امیدواریم روند تیم ادامه داشته باشد. هواداران از ما راضی هستند و خودمان را برای بازی‌های سختی که از این هفته شروع می‌شود، آماده می‌کنیم. تلاش می‌کنیم تیم را در شرایط خوب خود حفظ کنیم.

وی با اشاره به دیدارهای سخت شاگردانش در هفته‌های آتی لیگ برتر فوتبال بیان کرد: قطعاً در بازی با تیم‌های صدر جدول، مشکلات بیشتری خواهیم داشت. امیدوارم خدا به ما کمک کند و نتایج خوبی بگیریم. از الان نمی‌توان درباره این بازی‌ها صحبت کرد. چون نتایج به شرایط بسیاری از جمله تیم حریف و قضاوت داوران وابسته است. تداوم نتایج فعلی شاهین کار ساده‌ای نیست.

سرمربی کروات تیم فوتبال شاهین شهرداری بوشهر درباره انتقادات خود از برخی شاگردانش در مورد عملکرد آنها در تمرینات به تسنیم گفت: من گفتم بازیکنان ایرانی عادات بدی دارند که تغییر آن سخت است. من هم تلاش می‌کنم این کار را انجام دهم تا آنها بهترین عملکرد را برای شاهین ارائه کنند. در صورتی که این اتفاق رخ دهد، قیمت این بازیکنان افزایش می‌یابد و با تمرینات خوب، نتایج خوبی برای شاهین به همراه می‌آورند.

کریستیچویچ در این باره که آیا نمی‌ترسد که بازیکنان شاهین دچار غرور کاذب شوند، بیان کرد: تلاش می‌کنم به بازیکنانی بازی دهم که خوب تمرین می‌کنند. حضور بازیکنان در ترکیب اصلی به کیفیت شخصی آنها بستگی دارد و باید بدانند که با تمرین خوب باید انتظار بازی کردن داشته باشند. من تلاش می‌‌کنم که نگذارم بازیکنان مغرور شوند، چون ما هنوز چیزی به دست نیاورده‌ایم، باید بجنگیم و راه زیادی برای بقا در لیگ برتر پیش رو داریم. این موضوع از غرور برخی بازیکنان خیلی مهم‌تر است.

وی درباره احتمال جذب بازیکنان جدید خاطرنشان کرد: ما می‌توانیم دو بازیکن با استفاده از سهمیه فیفا جذب کنیم. تلاش می‌کنیم یک مهاجم و یک هافبک جذب کنیم و امیدوارم بازیکنانی بگیریم که کیفیت تیم را بالا ببرند. یافتن چنین بازیکنانی در این شرایط واقعاً سخت است، چون نمی‌خواهیم بازیکنی بگیریم که کیفیت یکسانی با سایر بازیکنان داشته باشد و کمک چندانی به ما نکند.

سرمربی شاهین شهرداری بوشهر در این باره که چرا از هیچ‌کدام از تعطیلات مسابقات استفاده نکرده و از زمان انتصابش به این سمت، ایران را ترک نکرده است، اظهار داشت: من هم دوست دارم خانواده‌ام را ببینم. در تعطیلات نیم‌فصل باید شش بازیکن جدید می‌گرفتیم و می‌بایست بازیکنان مدنظرم را انتخاب می‌کردم. در این مقطع هم باید می‌ماندم تا برخی از بازیکنان که از لحاظ فیزیکی و فنی شرایط خوبی ندارند، به وضعیت نرمال بازگردند و تمرینات را دنبال کنند.

«مطمئنم که اسکوچیچ، سطح بالاتری از تیم ملی را نشان می‌دهد و کارهای مثبت سایر مربیان کروات را در تیم ملی ادامه خواهد داد.»، کریستیچویچ در واکنش به انتخاب دراگان اسکوچیچ به‌عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، ضمن بیان این جمله تصریح کرد: زمان زیادی است که اسکوچیچ در ایران کار می‌کند و مستحق همه چیزهایی بوده که به دست آورده است. کار کردن در ایران برای مربی خارجی ساده نیست، اما اسکوچیچ بازیکنان و قوانین ایران را می‌شناسد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا اسکوچیچ می‌تواند با تیم ملی ایران به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر صعود کند یا خیر، خاطرنشان کرد: فوتبال ایران بازیکنان باکیفیتی دارد و اعتقاد دارم صعود به جام جهانی با اسکوچیچ اتفاق می‌افتد. می‌دانم که اسکوچیچ هم به این موضوع اعتقاد دارد و کارش را بلد است

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه