همراه ما باشید

باز هم تنش ها، هواداران را به جان هم انداخت / تکرار جوسازی سپاهانی ها علیه پرسپولیس

باز هم تنش ها، هواداران را به جان هم انداخت / تکرار جوسازی سپاهانی ها علیه پرسپولیس

پیروزی نیوز - باز هم تنش ها، هواداران را به جان هم انداخت / تکرار جوسازی سپاهانی ها علیه پرسپولیس

درحالی‌که تا یک روز قبل از مسابقه تکلیف حضور یا عدم حضور تماشاگران در بازی پرسپولیس و سپاهان مشخص نبود سرانجام این بازی به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بدون تماشاگر برگزار شد. این تصمیم اعتراض باشگاه سپاهان را به دنبال داشت و زمانی که رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ در نشست هماهنگی پیش از بازی اعلام کرد طبق توافق انجام‌شده با وزارت بهداشت این بازی باید مثل سایر دیدارهای هفته بیستم بدون تماشاگر برگزار شود مورد موافقت میزبان قرار نگرفت و سپاهانی‌ها اعلام کردند یا بازی با تماشاگر برگزار یا لغو شود.

مسعود تابش در گفت‌وگویی بیان کرد با عدم حضور تماشاگر حق میزبانی سپاهان عملاً منتفی می‌شود و خواهان این هستند که در درجه اول این‌ بازی به تعویق بیفتد و راضی به برگزاری مسابقه بدون هوادار نیستند. سپس باشگاه سپاهان در توییتر خود پرسپولیس را هدف حملات لفظی قرارداد و نوشت: اگر مساله سلامتی مردم است باید بازی لغو شود وگرنه انجام آن بدون هوادار مثل تعویق ابتدای لیگ به بهانه تجهیز استادیوم تنها در راستای منافع یک تیم خاص خواهد بود! این صحبت‌ها در حالی مطرح می‌شود که مثل روز روشن است که لیگ به خاطر نصب گیت و الکترونیکی شدن بلیت‌فروشی در ورزشگاه با تأخیر قرعه‌کشی و برگزار شد و این موضوع هیچ ارتباطی به پرسپولیس ندارد.حتی بعد ازاینکه برنامه بازی‌ها اعلام و مسابقات آغاز شد در هفته نخست که سپاهان میهمان شاهین بوشهر بود به خاطر آماده نبودن ورزشگاه یک روز دیرتر به میدان رفت و این اتفاق باعث شد تا بوشهری به‌جای میزبانی از شاگردان قلعه‌نویی در روز جمعه در یک روز غیر تعطیل به میدان بروند.

البته شنیدن این قصه‌ها تازگی ندارد، چراکه این اولین بار نیست که سپاهانی‌ها تیم پرسپولیس را هدف تهمت‌های ناروا قرار می‌دهند. در ۲ سالی  که این تیم توانست دوباره چهره مدعی به خود بگیرد، هر بار قبل از مسابقه با پرسپولیس شاهد جوسازی مسوولین سپاهان بوده‌ایم و این رفتارهای تحریک‌آمیز باعث شده است تا فضای بازی به سمت خشونت کشیده شود و بین بازیکنان و هواداران تنش و درگیری به وجود بیاید. متاسفانه این اتفاق بار دیگر تکرار شود و ساعاتی قبل از مسابقه ۲ تیم که تعدادی موتورسوار به هواداران پرسپولیس که برای دیدار با سرخ‌ها مقابل هتل حضور داشتند حمله‌ور شده و با ‌آن‌ها درگیر شدند. که این نمی‌تواند بی تاثیر از حاشیه‌سازی اخیر سپاهانی‌ها باشد. خدا می‌داند اگر این بازی بدون تماشاگر نبود چه اتفاقات تلخی قرار بود رخ دهد و چند هوادار پرسپولیسی دوباره به دست هواداران سپاهان نابینا یا مجروح و زخمی می‌شدند و چقدر خسارت به خبرنگاران زده می‌شد. حق با سپاهانی‌هاست،کرونا بهانه بود در راستای منافع سرخ‌ها و این ویروس کشنده جان تماشاگران پرسپولیس را نجات داد!

بازی پرسپولیس و سپاهان تنها مسابقه‌ای نبود که در این هفته بدون تماشاگر برگزار شد و شهر خودرو هم مقابل نفت مسجدسلیمان از حضور تماشاگران محروم شد. قبل از این ۲ بازی هم اعلام شد حضور هواداران استقلال در بازی با ذوب‌آهن ممنوع است و تنها سپاهان نبود که از میزبانی با تماشاگر محروم شد. آیا از عدم حضور تماشاگران در بازی‌های دیگر هم پرسپولیس نفعی برد؟وقتی شورای تأمین شهر اصفهان مخالف برگزاری بازی سپاهان و پرسپولیس با حضور تماشاگران است و ستاد پیشگیری از گسترش کرونا ویروس در ورزش اعلام کرد که تمام مسابقات بدون تماشاگر برگزار شد چرا باشگاه سپاهان با جوسازی سعی دارد حقایق را وارونه جلوه دهد؟ و چرا سپاهانی‌ها این‌همه به لغو بازی و برگزاری آن در تاریخ دیگری داشتند ؟ مگر اولین بار بود که سپاهان بدون تماشاگر بازی می‌کرد؟ آنچه مسلم است سپاهان ۳ ستاره خارجی خود را مقابل پرسپولیس در اختیار نداشت و اگر بازی در تاریخ دیگری برگزار شود این تیم می‌تواند از بهترین گلزن خود یعنی کیروش استنلی و هافبک تاثیرگذارش یعنی کومان بهره ببرد.

پیش از این نیز زمانی که قرار بود سپاهان بدون ملی پوشان امید خود مقابل استقلال در جام حذفی به میدان برود مسوولین این باشگاه موضع‌گیری مشابه ای را در پیش‌گرفته و با ارسال این نامه، از مسوولان فوتبال کشورمان درخواست کردند که یا با تعویق زمان بازی مقابل آبی پوشان موافقت کنند، یا اینکه اجازه حضور نورافکن و محبی را در اردوی سپاهان برای بازی‌های پیش رو در مسابقات لیگ برتر و جام حذفی صادر کنند. چند بازیکن سپاهان آن زمان مصدوم بودند. اما به یک‌باره بازی به خاطر آلودگی هوا لغو شد که این حرف‌وحدیث زیادی هم در پی داشت. سازمان لیگ امسال نه یک‌بار که چندین بار در حق سپاهان چنین لطفی را انجام داده است. حتماً به خاطر دارید که دیگر بازی جام حذفی این تیم مقابل پیکان با چه ترفندی لغو شد؟ و چگونه نورافکنی که حتی یک‌بار هم توسط ویلموتس به تیم ملی دعوت نشده بود چند روز بعد از اعلام اسامی تیم ملی برای مقدماتی جام جهانی فراخوانده شد تا ملی پوشان سپاهان به حدنصاب رسیده و بازی این تیم در مرحله یک‌هشتم جام حذفی به تعویق ‌افتد.

این اتفاقات را هم در کنار میزبانی‌های بیشتر سپاهان در روز تعطیل، اشتباه پرشمار داوران به سود این تیم و حکم‌هایی که در کشو جادویی فدراسیون خاک می‌خورد بگذارید. به‌راستی کدام تیم منفعت بیشتری از تصمیمات برگزارکنندگان مسابقات گرفته است؛ پرسپولیسی که در ابتدای هر نیم‌فصل با مدعیان بازی می‌کند یا سپاهانی که با قرعه آسان مواجه شد؟سرخ‌ها در حالی این فصل در ۲ بازی روز تعطیل میزبان بودند که سپاهان نه‌تنها ۴ میزبانی بیشتر از آن‌ها داشت که با وجود تأکید سازمان لیگ در برخی بازی‌هایش بلیت کاغذی  هم در اختیار هوادارانش قرار گرفت. یا درحالی‌که پرسپولیس در نیم‌فصل در بسیاری از بازی‌ها ازجمله دیدار با سپاهان از اشتباه داوری ضربه خورد اما زرد پوشان بیشترین سود را از داوری برده، تا جایی که حتی هند در محوطه جریمه این تیم هم آزاد بود!

به‌راستی کسی خبر از پرونده امیر قلعه‌نویی در کمیته اخلاق دارد؟ ۴ ماه از احضار این مربی به خاطر به کار بردن الفاظ رکیک در کنفرانس خبری به تماشاگران گذشته اما ظاهر این ماجرا هم مانند همه تهمت‌هایی که قلعه‌نویی به داوران، مربیان، خبرنگاران و مسوولان فدراسیون زد قرار است که زیرسبیلی رد شود. حالا خودتان پیدا کنید پرتغال فروش را!

شیوا دورانگر

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه