همراه ما باشید

تثبیت سهمیه ایران در آسیا

تثبیت سهمیه ایران در آسیا

پیروزی نیوز - تثبیت سهمیه ایران در آسیا

روزنامه الوطن قطر از اعلام سهمیه کشورها در مسابقات لیگ قهرمانان آسیای فصل آینده خبر داد.

به گزارش پیروزی، در گزارش روزنامه الوطن قطر آمده است: کنفدراسیون فوتبال آسیا سهمیه کشورها در سال ۲۰۲۱ را اعلام کرده که بر این اساس قطر با ۳+۱ سهمیه در مسابقات فصل آینده حضور خواهد داشت در حالی که قطر در فصل جاری ۲+۲ سهمیه داشته است.

طبق این سهمیه‌بندی ۴۰ تیم در مرحله گروهی لیگ قهرمانان حضور خواهند داشت و در ۱۰ گروه رقابت می‌کنند و تیم‌های اول هر گروه به همراه ۶ تیم برتر دوم راهی مرحله بعدی رقابت‌ها می‌شوند.

بر این اساس در منطقه غرب آسیا قطر با ۹۷٫۶۴۴ امتیاز ۳ سهمیه ثابت در مرحله گروهی و یک سهمیه در پلی آف خواهد داشت. عربستان با ۸۸٫۴۴۹ سه سهمیه ثابت در مرحله گروهی و یک سهمیه در پلی آف دارد. ایران با ۸۱٫۷۲۴ امتیاز دو سهمیه ثابت در مرحله گروهی و دو سهمیه در مرحله پلی آف خواهد داشت و امارات با ۶۱٫۸۷۰ امتیاز نیز سهمیه مشابه ایران را دریافت می‌کند.

در این رده بندی عراق ۴۸٫۹۹۳ امتیاز کسب کرده و در منطقه غرب یک سهمیه ثابت در مرحله گروهی و دو سهمیه در مرحله پلی آف دارد. همچنین ازبکستان یک سهمیه ثابت و یک پلی آف خواهد داشت و اردن و هند هم برای اولین بار یک سهمیه ثابت در مرحله گروهی به دست می‌آورند.کشورهای تاجیکستان، ترکمنستان ، لبنان و سوریه هم یک نماینده در مرحله پلی‌آف فصل آتی لیگ قهرمانان خواهند داشت.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه