همراه ما باشید

سپاهان از دور خارج شد، یحیی نفس راحت کشید

سپاهان از دور خارج شد، یحیی نفس راحت کشید

پیروزی نیوز - سپاهان از دور خارج شد، یحیی نفس راحت کشید

بازی سپاهان و پرسپولیس برای قلعه‌نویی و رساندن فاصله‌اش با صدر جدول یک فرصت ویژه بود که فعلا ازدست‌رفته است.

قلعه‌نویی بسیار امیدوار بود تا با پیروزی در این بازی بزرگ علاوه بر دبل کردن پرسپولیس، بتواند فاصله را با صدر جدول به ۲ امتیاز برساند اما حضور دیرهنگام در ورزشگاه و زمین مسابقه، باعث لغو بازی شد. اتفاقی که کاملا عجیب و دور از ذهن بود و نشان می‌داد که مربی جوان سپاهان بهتر از هرکسی می‌داند که تیمش این روزها با چه ضعف‌هایی روبرو است. آن‌هایی که امیر را می‌شناسند به‌خوبی تایید می‌کنند که او اگر حتی ۵ درصد به پیروزی و موفقیت تیمش امید داشت هرگز کاری نمی‌کرد تا صدای ضبط‌شده‌اش دست‌به‌دست در فضای مجازی و کانال‌های خبری بچرخد.

سپاهان مقابل پرسپولیس از ابتدا یک بازنده بود و به همین دلیل تصمیمی عجیب گرفته شد. تصمیم بر این‌که با بهانه‌های مختلف در زمین مسابقه حاضر نشوند. موضوعی که یک جنجال بزرگ در فوتبال ایران به وجود آورده و  طی ۲۴ ساعت اخیر، مسوولان ۲ تیم مصاحبه‌های تندی علیه هم انجام داده‌اند.

کمیته انضباطی قرار است در روزهای آینده، درباره سرنوشت این بازی تصمیم بگیرد.

به هرحال منطقی‌ترین تصمیم این است که پرسپولیس به خاطر ممانعت حریف از حضور در زمین با نتیجه ۳ هیچ برنده بازی هستند.

هرچند که سپاهانی‌ها تمام تلاش و قدرت خود را به کار گرفته‌اند تا این بازی در تاریخ جدیدی تکرار شود. تصمیمی که باشگاه پرسپولیس هرگز نباید زیر بار آن برود.

اما هرچه هست تا پایان هفته جاری قرار است رای اعلام شود و فوتبال ایران در انتظار تصمیم تازه‌ای خواهد بود.

اما آنچه که نزدیک به واقعیت به نظر می‌رسد این است که بهترین فرصت در اختیار یحیی و شاگردانش قرارگرفته است.

تردیدی وجود ندارد درصورتی‌که کمیته انضباطی تصمیم به اعلام نتیجه بازی به سود پرسپولیس بگیرد، سپاهان در بدترین شرایط این فصلش قرار خواهد گرفت و عملاً از گردونه مدعیان لیگ خارج خواهد شد تا پرسپولیس تنها با اندکی هوشیاری فنی بتواند برای چهارمین بار پیاپی قهرمان لیگ برتر شود.

سپاهان این فصل از هفته ابتدایی تا امروز، همیشه یکی از ۳ تیم اول جدول بوده است. به‌جز هفته چهارم، آن‌ها در پایان هیچ هفته‌ای عادت نداشتند تیم‌شان را جایی غیر از رده‌های اول و دوم ببینند. این هفته اما، سپاهان به رده چهارم رفته و در صورت اعلام نتیجه بازی پرسپولیس به ضرر آن‌ها، در همین رده هم باقی می‌ماند.

جالب‌تر اینکه هفته آینده، سپاهان در دربی اصفهان با ذوب‌آهن آماده بازی است و همین حالا،‌ سایه شهر خودرو هم پشت سرشان دیده می‌شود. بعد از ۲ توقف در ۳ هفته ابتدایی نیم‌فصل دوم، دردسر تازه‌ای برای سپاهان پیش‌آمده و شاید، آمار یک برد در ۴ بازی آن‌ها را در وضعیتی سخت‌تر از همیشه قرار دهد.

از این ‌رو است که پرسپولیس با همین روند و با هوشیاری کامل یحیی می‌تواند بزرگ‌ترین رقیب این فصل را با کسب چند پیروزی پیاپی به‌طور کامل از دور خارج کند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه