همراه ما باشید

کیانی: چه اصراری به برگزاری بازی‌هاست؟ / مسابقات لیگ را تحریم می‌کنم

کیانی: چه اصراری به برگزاری بازی‌هاست؟ / مسابقات لیگ را تحریم می‌کنم

پیروزی نیوز - کیانی: چه اصراری به برگزاری بازی‌هاست؟ / مسابقات لیگ را تحریم می‌کنم

کاپیتان تیم فوتبال سپاهان گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا و برگزار شدن مسابقات لیگ، قصد دارد با ادامه همین روند به نوعی مسابقات لیگ را تحریم کند.

به گزارش پیروزی، مهدی کیانی درباره شرایط تیمش اظهار کرد: دروغ چرا، شرایط تیم خوب نیست ولی ما تیم بزرگی هستیم و بازیکنان و کادر فنی بزرگی داریم و ان‌شاءالله به شرایط خوب برمی‌گردیم.

او درباره فاصله گرفتن از صدر بعد از برگزار نشدن دیدار با پرسپولیس و تساوی با ذوب آهن بیان کرد: هنوز ۹ بازی و امتیازات زیادی باقی مانده است. ما واقعا قبل از بازی با پرسپولیس در شرایط خوب و آماده بازی بودیم اما اتفاقاتی افتاد و ما از حضور هواداران محروم شدیم. آن بازی برای ما شش امتیازی بود و می‌خواستیم بازی کنیم. آن اتفاقات نزدیک هتل افتاد و زمانی هم که ما به ورزشگاه رفتیم پرسپولیسی‌ها ورزشگاه را ترک کردند. این چند بازی برای ما خیلی مهم بود.

کیانی که با ایسنا گفت‌وگو می‌کرد، درباره اینکه از طرف پرسپولیسی ها عنوان شده سپاهانی‌ها به خاطر ترس از حریف به زمین نرفته‌اند هم بیان کرد: من بلد نیستم دروغ بگویم. پرسپولیس تیم خیلی خوبی است و همه بازیکنانش توانمند هستند اما سطح فنی تیم‌ها آنقدر تفاوت ندارد که تیمی از تیم دیگر بترسد. ما در نیم فصل اول پرسپولیس را در آزادی شکست دادیم. ما واقعا می‌خواستیم بازی کنیم. مسابقه با پرسپولیس حکم فینال را داشت. ما آماده بازی بودیم ولی اتفاقاتی برابر هتل افتاد و تا یگان ویژه بیاید زمان برد. در فیلم‌ها همه چیز مشخص است. ما حدود یک ساعت و نیم آن جا منتظر بودیم. ما از نبودن هواداران ناراحت بودیم و آقای تابش هم با مسئولان استانداری صحبت کرد که بازی به روز دیگری موکول شود. این‌ها برای این نبود که بازی نکنیم. فقط می‌خواستیم در صورت امکان بازی به روز دیگری موکول شود اما اگر نشد می‌خواستیم بازی کنیم اما آن اتفاقات افتاد و به ورزشگاه دیر رسیدیم. زمان کمی برای آماده شدن داشتیم و در همان زمان بدن‌هایمان را گرم کردیم و می‌خواستیم سر وقت به زمین بریم. این اتفاقات به نفع فوتبال ما نیست. همه تیم‌ها تماشاگر دارند و دوست دارند تیمشان را از نزدیک تشویق کنند.

او ادامه داد: ما می‌خواستیم به زمین برویم اما نمی‌دانم چه قانونی به آنها گفته بود که آن جا نمانند. از مدیرعامل تا بازیکنان پرسپولیس سریع مصاحبه کردند که مسابقه باید ۳ بر صفر به نفع آنها بشود. نمی‌دانم این را از کجا به آنها گفته بودند و انگار همه چیز را می‌دانستند. فدراسیون باید تصمیم بگیرد نه اینکه خود باشگاه و بازیکن در مصاحبه رای صادر کند. این به نظر من جالب نیست. تیم‌های دیگر هم که در کورس قهرمانی هستند دلسرد شده‌اند.

کیانی بیان کرد: در نیمه اول بازی با ذوب آهن هم خیلی خوب بودیم ولی در نیمه دوم خوب نبودیم. نمی‌خواهم بازی‌مان را در نیمه دوم توجیه کنم اما این ماجرای ویروس کرونا خیلی به ما ضربه زده و از لحاظ روحی و روانی ما را در شرایط خیلی بدی قرار داده است. همان شب بازی با پرسپولیس هم شنیدیم که به دلیل این بیماری، هوادارانمان نمی‌توانند به ورزشگاه بیایند. نمی‌دانم در این شرایط چه دلیلی دارد که بازی‌ها برگزار می‌شود. ما استرس و فشار زیادی را تحمل می‌کنیم و نمی‌دانم دلیل این کارها چیست و چرا روی برگزاری بازی‌ها پافشاری می‌کنند. بدون هواداران و با این همه استرس، فوتبال هیچ لذتی ندارد. تمام تلاش باشگاه و بازیکنان برای این است که هواداران را شاد کند ولی وقتی هوادار نیست و ما در فشار هستیم، اذیت می‌شویم. من خودم در این یک هفته خیلی اذیت شدم. بازیکنان ما در شرایط خوبی نیستند. مسئولان باید فکر اساسی بکنند. تیم‌های دیگر هم اعتراض کردند و از این وضع ناراحت هستیم. مدام به ما می‌گویند در رفت و آمدتان مراقب تماس‌ها باشید. ما مدام در رفت و آمدیم. خانواده‌هایمان را قرنطینه کردیم اما خودمان نمی‌توانیم. آدم همه تلاشش را می‌کند تا خودش و خانواده‌اش در سلامت باشند.

کاپیتان سپاهان درباره هم تیمی‌هایش که گویا مشکوک به بیماری کویید-۱۹ بودند هم عنوان کرد: الان هر کسی که یک سرفه هم می‌کند و با یک سرماخوردگی کوچک، همه فکر می‌کنند ممکن است کرونا گرفته باشد. چند بازیکن ما دچار سرماخوردگی شدند اما استرس زیادی داشتند و به خاطر همین استرس به دکتر رفتند. ما نمی‌خواهیم مردم را بترسانیم اما این ویروس اگر کشنده است برای همه اینطور است.

کیانی درباره برگزار شدن مسابقات لیگ با وجود شیوع ویروس کرونا هم توضیح داد: نمی‌دانم چه دلیلی دارد که مسئولان بازی‌ها را برگزار می‌کنند. ما هر سال مالیات می‌دهیم و ۵ درصد از قراردادمان هم برای شرکت در مسابقات کم می‌شود. پس باید یک فکر اساسی بکنند تا بازیکن با خیالت راحت از سلامتی‌اش بازی کند. امیدوارم یک فکر اساسی بکنند تا بازیکنان و خانواده‌ها از این فشار خارج شوند. من خودم تصمیم گرفته‌ام که دیگر سر تمرین و بازی نروم. آدم برای خودش و خانواده‌اش زحمت می‌کشد. ما بازی می‌کنیم که خودمان، خانواده‌ها و مردم لذت ببرند اما وقتی لذت نمی‌بریم باید فکر دیگری کرد.

او در پاسخ به این پرسش که آیا تصمیمش برای شرکت نکردن در تمرینات و بازی‌ها جدی است یا خیر توضیح داد: من کاری به فوتبالیست‌های دیگر ندارم ولی می‌خواهم اولین نفری باشم که به همکارانم در فوتبال کمک می‌کنم. پیه همه چیز را به تنم می‌مالم. الان شرایط بد است و همه باید به همدیگر کمک کنیم.

کیانی درباره صحبت‌هایی که این روزها درباره مهندسی شدن نتایج به نفع یک تیم مطرح می‌شود هم اظهار کرد: من دوست ندارم درباره موضوع مهندسی صحبت کنم اما باید به همدیگر کمک کنیم. چرا باید در زیر این همه فشار و استرس بازی کنیم؟ هر کسی که شایسته است در زمین حقش را بگیرد و این مصاحبه‌ها علیه هم نباشد و به فوتبال ایران کمک کنیم نه اینکه تخریب کنیم.

کاپیتان سپاهان درباره استعفای مسعود تابش از مدیرعاملی این باشگاه هم بیان کرد: باید از ایشان تشکر کنم. ایشان آدم درست و فوتبالی بود و هست. آنقدر به او فشار و استرس وارد کردند که استعفا کرد. امثال آقای تابش در فوتبال خیلی کم است. من در تیم‌های زیادی بودم و خیلی از مدیران به راحتی دروغ می‌گفتند اما تابش واقعا دلسوز فوتبال است. ما قدر این افراد را نمی‌دانیم و برای اینکه خودمان بالا برویم امثال آقای تابش را پایین می‌کشیم. فوتبال ما به امثال آقای تابش نیاز دارد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه