همراه ما باشید

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی: امیدواریم تصمیم مناسبی درباره فوتبال و کرونا گرفته شود

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی: امیدواریم تصمیم مناسبی درباره فوتبال و کرونا گرفته شود

پیروزی نیوز - رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی: امیدواریم تصمیم مناسبی درباره فوتبال و کرونا گرفته شود

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی گفت: اگر مثل تمام موارد زندگی روزمره در ورزش هم بهداشت را رعایت کنیم برگزاری مسابقات بدون تماشاگر مشکلی خاصی بوجود نخواهد آورد.

به گزارش پیروزی، دکتر مهرزاد خلیلیان در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت ورزش گفت: طی چند روز گذشته فعالیت های ما در ستاد مبارزی با شیوع ویروس کرونا جهت حفظ سلامت جامعه ورزش بسیار بیشتر شده است.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی ادامه داد: در اردوها بخصوص اردوی تیم کشتی و کل مجموعه پنج سالن ورزشگاه آزادی گندزدایی و عفونت زدایی انجام شد و امروز هم در استخر آزادی هم همین موضوع با دقت و وسواس اتفاق افتاد.

وی افزود: مهم ترین نکته در حال حاضر حفظ و رعایت بهداشت فردی و اجتماعی برای تمام افراد و ورزشکاران است. ما طی بخشنامه ای کلیه ورزشگاه ها، اماکن ورزشی و سالن های بدنسازی را تعطیل کردیم و امیدواریم در این مدت تعطیلات تمامی این اماکن دولتی و خصوصی نسبت به گندزدایی باشگاه خود اقدام کنند و ناظران ما به دقت به بازرسی خود در سراسر کشور ادامه خواهند داد.

خلیلیان تاکید کرد: تقریبا تمامی اردوها و مسابقات غیر از مواردی که درگیر کسب سهمیه المپیک هستند تعطیل شده است. در مورد کشتی قرار بود تمهیداتی اندیشیده شود که بعضی از ملی پوشان در اردو بمانند ولی تا این لحظه تصمیم نهایی اتخاذ نشده است.

او ادامه داد: بیشترین سوال در مورد لیگ فوتبال است و امیدواریم طی ساعات آینده تصمیم مناسبی در این خصوص اتخاذ شود. اگر مثل تمام موارد زندگی روزمره در ورزش هم بهداشت را رعایت کنیم برگزاری مسابقات بدون تماشاگر مشکلی خاصی بوجود نخواهد آورد. بیشتر اجتماع تماشاگران است که باعث شیوع بیماری می‌شود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه