همراه ما باشید

وقتی پوکر قهرمانی پرسپولیس اسیر تهمت های ناتمام است/// کابوس رقبا

وقتی پوکر قهرمانی پرسپولیس اسیر تهمت های ناتمام است/// کابوس رقبا

پیروزی نیوز - وقتی پوکر قهرمانی پرسپولیس اسیر تهمت های ناتمام است/// کابوس رقبا

پرسپولیس بعد از اینکه در آخرین بازی نیم‌فصل توانست جای سپاهان را در صدر بگیرد همچنان در حال امتیازگیری و یکه‌تازی در بالای جدول است. این اتفاق برای رقبا غافلگیرکننده و بس سنگین بود، چرا که آن‌ها بسیار امید داشتند پرسپولیس در شروع نیم‌فصل دوم امتیاز از دست دهد، اما این تیم برخلاف پیش‌بینی‌ها یک‌به‌یک مدعیان را در شروع نیم‌فصل دوم از پیش رو برداشت و هفته ‌به ‌هفته فاصله خود را با رقبایش زیاد و زیادتر کرد.

شاگردان گل محمدی حالا با تیم دوم ۱۰ امتیاز اختلاف دارند. این در شرایطی است که نیم‌فصل نخست هیچ تیمی در بالای جدول حاشیه امنیت نداشت و صدر هر هفته بین تیم‌ها دست به دست می‌شد، اما پرسپولیس با گل محمدی مثل روزهایی که برانکو روی نیمکت بود مقتدرانه امتیاز گرفت تا ترس از دست دادن قهرمانی را دوباره به جان حریفان بیندازد. این‌همه ناامیدی رقبا آن‌هم در شرایطی که هنوز ۹ هفته تا پایان لیگ باقی‌مانده است بسیار عجیب است!

پرسپولیس هر چقد قدرتمند باشد اما بازهم فوتبال هزار یک و اتفاق پنهان دارد که قابل پیش‌بینی نیست. چرا رقبای پرسپولیس این‌قدر زود قافیه را باخته و از ترس، دروغ سر هم کرده و مهملات به هم می‌بافند؟

به قول یک بنده خدایی با پدیدهای روبرو هستیم که حتی در دوربین زل میزند و به مردم دروغ می‌گویند. یکی از کمک‌های غیبی داور می‌گوید، دیگری از دست‌های پشت پرده و کاپیتان اروپا دیده تراکتور که باید الگوی بازیکنان جوان باشد به تنش‌ها دامن زده و می‌گوید: ۲ جام بگذارند و یکی را اول فصل بدهند به یک تیم و بقیه برای جام بعدی بجنگند!

وقتی تراکتور با آن همه یال و کوپال حتی از پس تیم‌های انتهای جدولی بر نمی‌آید چرا یقه دیگران را می‌گیرد؟ شاهین، ماشین‌سازی، گل گهر و حالا هم پارس جنوبی. اصلا چرا راه دور برویم مگر همین چند هفته قبل نبود که در بازی رو در تراکتوری‌ها به پرسپولیس با ۲ گل باختند؟ با این نتایجی که تبریزی‌ها در فصل جاری گرفته‌اند جام اگر به پرسپولیس هم نرسد به تیم دیگری غیر از آن‌ها خواهد رسید. چرا که تراکتور یا هر تیم دیگری اگر جام می‌خواهد اول از همه خود باید امتیاز بگیرد.

فرشاد فرجی بازیکن شهر خودرو هم که با تیمش مقابل پرسپولیس متحمل شکست سنگینی شد، داوری را در ثبت این نتیجه تأثیرگذار دانسته است و گفته است داور برای آن‌ها همه کار کرد و با آن‌ها مهربان بود. اگر فدراسیون با شهر خودرو مشکل دارد بهتر است بگوید، نه اینکه در بازی این کارها را انجام دهد!

او در حالی این صحبت‌ها را مطرح می‌کند که در هر ۲ بازی رفت‌وبرگشت داوری به سود شهر خودرو بود. در بازی رفت این بازیکن که دست بر قضا گل برتری تیمش را در دقایق پایانی به ثمر رساند باید در نیمه دوم با کارت زرد دوم جریمه و از زمین اخراج می‌شد. فرجی در باری اخیر ۲ تیم هم در حالی موفق شد مقابل پرسپولیس دبل کند که طبق نظر کارشناس داوری در برنامه تلویزیونی مشخص شد ضربه حاصل از خطا به‌اشتباه اعلام و این بازیکن پدیده بود که روی رسن مرتکب خطا شده بود. همین ضربه در ادامه تبدیل به تک گل پدیده شد. این اتفاق در زمانی رخ داد که بازی ۲ بر یک در جریان بود.

حمیداوی مالک شهر خودرو هم که پس از جدایی گل محمدی مدعی شده بود با فشارهای بیرونی مجبور به گرفتن این تصمیم شده است، ناکامی تیمش را به مسایل دیگری مربوط دانست و اذعان کرده بود: دستانی در کار است تا یک تیم خاص قهرمان شود و فدراسیون بدون پرداخت هزینه دادرسی، ۲ بازیکن تیمش را مقابل پرسپولیس محروم کرده است تا شرایط را برای قهرمانی یک تیم تسهیل کنند. اما با انتشار فیش دادرسی باشگاه نساجی مشخص شد این ادعای مالک شهر خودرو هم مثل زنگ زدن وزیر برای انتقال گل محمدی بی‌اساس بوده است.

البته شنیدن این ادعاها دیگرکسی را ناراحت و حیرت‌زده نمی‌کند و اگر رقبای پرسپولیس به این تیم اتهام نبندند باید تعجب کرد.آن‌ها فصول قبل هم تا جایی که توانستند به پرسپولیس تهمت و به فدراسیون و داوران و غیره و معذالک اتهام بستند. اما همگان شاهد بودند که این تیم با نیمکت خالی در مقابل حریفان قدرتمند آسیایی چه غوغایی برپا کرد و مشخص شد آن‌هایی که ادعای مهندسی نتایج را داشتند، عده‌ای آدم حسود و تنگ‌نظر بودند که هیچ سند و مدرکی برای حرف‌های خود نداشتند.

و  با زیر سوال بردن موفقیت‌های پرسپولیس هدفی جز توجیه کردن ناکامی خود ندارند. طبیعی است تیم‌هایی که میلیاردی هزینه کرده و نتیجه نگرفته‌اند برای جبران خسارت‌های خود به دنبال پیدا کردن شریک جرم باشند. متهم کردن دولت و فدراسیون به جانبداری از پرسپولیس ادعای تازه از سوی رقبا نیست و اصلا همین اتحاد پوشالی بین استقلال،سپاهان و تراکتورسازی در تخریب تیم صدرنشین بود که پرسپولیسی‌ها را  در فصل قبل متحدتر کرد. بنابراین با صدای بلند به دشمنان پرسپولیس اعلام می‌کنیم از تهدیدها و تهمت‌های آن‌ها استقبال می‌کنیم. هر کلامی که آن‌ها علیه پرسپولیس به زبان بیاورند این تیم را قوی‌تر خواهد کرد و شک نکنید سرخ‌ها باقدرت برای گرفتن چهارمین جام قهرمانی باجان و دل تلاش خواهند کرد.

شیوا دورانگر

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه