همراه ما باشید

پس‌لرزه‌های فرار سپاهان از بازی مقابل پرسپولیس / اصفهان علیه قلعه‌نویی

پس‌لرزه‌های فرار سپاهان از بازی مقابل پرسپولیس / اصفهان علیه قلعه‌نویی

پیروزی نیوز - پس‌لرزه‌های فرار سپاهان از بازی مقابل پرسپولیس / اصفهان علیه قلعه‌نویی

پس از بازنده اعلام شدن سپاهان در بازی با پرسپولیس حواشی اطراف این تیم بالا گرفته است. در ابتدا مسعود تابش از مدیرعاملی باشگاه استعفا داد؛ تصمیمی که با رضایت هیئت مدیره سپاهان همراه بود و ازاین‌پس منوچهر نیکفر، رئیس هیئت مدیره سپاهان تا انتخاب مدیرعامل جدید سرپرستی این باشگاه را بر عهده گرفت.

برخی‌ها استعفای تابش را بی‌ارتباط با اتفاقات اخیر نمی‌دانند. حدسیاتی که خود سپاهانی‌ها هم آن را رد نمی‌کنند. نیکفر در اینباره گفته است: به‌هرحال فشاری که به تابش به خاطر اتفاقات آن بازی آمد، روی این ماجرا تاثیر داشت. خود تابش هم فشار کاری و خستگی را دلیل استعفایش دانست و گفته است: فشار خیلی زیادی به خصوص در این روزهای آخر روی من بود. او در مورد اینکه گفته می‌شود اختلاف با کادرفنی از دلایل استعفایش بوده عنوان داشت: «استعفا کردم که از این صحبت‌ها راحت شوم. نمی‌خواهم وارد این مسائل شوم و اعصاب آن را هم ندارم. بهتر است این‌ها را از جناب نیکفر سؤال کنید. الان یک عضو از هیات مدیره هستم. امیر قلعه‌نویی هم به کارش در تیم سپاهان ادامه می‌دهد، به خاطر این مسائل بیمار شدم.»

گفتنی است تابش چند روز قبل در یک برنامه زنده با تایید صحبت‌های فرمانده نیروی انتظامی اصفهان مبنی بر اینکه سپاهانی‌ها عزمی برای حضور در زمین نداشتند اعتراف کرده بود که تا ساعت ۱۵ روز مسابقه در استانداری پیگیر لغو بازی بوده و تلاششان این بود که بازی در زمان دیگری برگزار شود. با صحبت‌های تابش مشخص شد که عدم حضور سپاهانی‌ها در زمین با طرح و برنامه بوده و به تجمع هواداران مقابل هتل و بهانه‌هایی ازاین‌دست ربطی نداشته است.

این اتفاق واکنش مدیر تیم پرسپولیس را در پی داشت و پیروانی از مدیرعامل سپاهان تشکر کرده و با کنایه به قلعه‌نویی گفته بود: «از تابش تشکر می‌کند که نه قسمی خورد و نه جان کسی را قسم خورد و باصداقت گفته است.» گرچه ظاهرا به نظر این صداقت و راستگویی برای تابش گران و به قیمت استعفایش از مدیریت سپاهان تمام شد.

البته با استعفای تابش حاشیه‌های سپاهانی‌ها تمام نشد و پس‌لرزه‌های شکست مقابل پرسپولیس همچنان ادامه دارد. شنیده می‌شود هیات مدیره باشگاه اصفهانی با تصمیم اعضای تیم برای عدم حضور در بازی مخالف بوده و به خاطر این تصمیم و ۳ بر صفر بازنده شدن مقابل پرسپولیس و از دست دادن قهرمانی، امیر قلعه‌نویی را توبیخ کرده‌اند. از سویی دیگر در یکی از برنامه‌های ورزشی استان اصفهان در نظرسنجی که از علاقه‌مندان فوتبال گرفته شد امیر قلعه‌نویی با بیشترین آرا مقصر بازماندن سپاهان از کورس قهرمانی دانسته شد. در این نظرسنجی ۴ گزینه در نظر گرفته شده بود که شامل مواردی چون تصمیم اشتباه هیات مدیره و مدیرعامل، دخالت تماشاگران در امور باشگاه، خودرای بودن امیر قلعه‌نویی و رای کمیته انضباطی بود که بیشتر مخاطبان خودرای بودن قلعه‌نویی را دلیل این اتفاق دانسته بودند. هیات مدیره مقصر بعدی و کمترین رای به کمیته انضباطی و تماشاگران اختصاص داشت که این نشان می‌دهد برخلاف هوچی گری سپاهانی‌ها، حتی طرفداران این تیم هم عوامل خودی را مقصر ناکامی‌های اخیر می‌دانند و جالب اینجاست که چندی قبل در همین برنامه از مخاطبان درباره حکم انضباطی بازی پرسش شده بود. بیشترین پاسخ نتیجه ۳ بر صفر به سود پرسپولیس بود که مشخص می‌کند هواداران سپاهان از عدم حضور مقابل پرسپولیس و ۳ بر صفر باز شدن در این بازی حساس ناراحت و دلخورند و امیر قلعه‌نویی را مقصر عقب افتادن سپاهان از کورس قهرمانی می‌دانند.

به‌هرحال باخت انضباطی به پرسپولیس بیشتر از ۳ امتیاز برای قلعه‌نویی و تیمش ضرر و زیان داشت. حواشی این بازی به قدری روی آنها تاثیرگذار بود که در دربی اصفهان بازی برده را در دقایق پایانی مقابل تیم بحران‌زده ذوب آهن از دست دادند و خوش‌شانس بودند که داوری به نفع آنها بود و هند و پنالتی مصلح را نگرفت. البته سپاهان مانند اغلب تیم‌هایی که قلعه‌نویی در فصول گذشته هدایت آن را بر عهده داشته است در نیم فصل دوم افت داشته است. تا جایی که بعد از تعطیلات فقط یک برد مقابل فولاد داشته است و برابر تیم‌های میانه جدولی ماشین‌سازی، نفت مسجدسلیمان و ذوب آهن متوقف شده است. کسب ۶ امتیاز از ۵ بازی که با دریافت ۳ گل همراه بوده است خود نشان‌دهنده وضعیت بحرانی سپاهان است.

سپاهانی که توپخانه‌اش مثل نیم فصل خوب گل نمی‌زند و در این هفته‌ها فقط دروازه فولاد و ذوب آهن را توانسته باز کند.

در این شرایط قطعا تعطیلی لیگ بیشتر از همه به نفع سپاهان و البته استقلالی است که بهترین گلزن خود را به خاطر مصدومیت ندارند.

شیوا دورانگر

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه