همراه ما باشید

نوروز فوتبالی ایران تحت تاثیر کرونا

نوروز فوتبالی ایران تحت تاثیر کرونا

پیروزی نیوز - نوروز فوتبالی ایران تحت تاثیر کرونا

کشورهای هنگ‌کنگ و کامبوج خواهان برگزار نشدن بازی با تیم ملی ایران در فروردین‌ ۹۹ شده و منتظر تصمیم فیفا هستند.

به گزارش پیروزی، اردوی تیم ملی فوتبال ایران اواخر اسفندماه با حضور دراگان اسکوچیچ آغاز خواهد شد تا ملی‌پوشان مهیای ۲ دیدار ابتدایی خود در دور برگشت مرحله دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت‌های ۲۰۲۳ چین شوند.

ایران باید در تاریخ هفتم فروردین‌ماه در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم ملی هنگ‌کنگ برود و پنج روز بعد در کامبوج رودرروی تیم ملی این کشور قرار بگیرد. با این حال شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف از جمله ایران و حتی خود کشورهای هنگ‌کنگ و کامبوج باعث شده تا برگزاری یا عدم برگزاری این ۲ مسابقه و همچنین بازی دیگر در هاله‌ای از ابهام قرار بگیرد.

وان درون مدیر تیم ملی فوتبال هنگ‌کنگ در این باره در گفتگو با یکی از رسانه‌های داخلی کشورش اظهار کرد: ما اگر به ایران برویم باید بعد از بازگشت ۲ هفته در قرنطینه باشیم و این مساله باعث می‌شود تا بازی بعدی در برابر عراق را از دست بدهیم. همین مساله سبب می‌شود تا نتوانیم به ایران سفر کنیم. با فیفا هم مکاتبه کرده و آنها را در جریان قرار داده‌ایم.

این پایان کار نیست. رسانه‌های کامبوجی نیز به لغو مسابقات لیگ برتر در ایران اشاره کرده‌اند و گفته‌اند که شیوع کرونا در ایران بسیار با سرعت بالا در حال پیشروی است و در این صورت امکان میزبانی از ایران وجود ندارد.

حال باید دید واکنش فیفا و همچنین فدراسیون فوتبال ایران به این مساله چه خواهد بود. این احتمال وجود دارد تا ضمن لغو خیلی از بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا، مسابقات مقدماتی جام جهانی و جام ملت‌های آسیا نیز فعلا به تعویق بیافتد و در تاریخ دیگری برگزار شود. این یعنی نوروز فوتبالی ایران ممکن است به کلی دچار تغییر شود و حتی اردوی تیم ملی در اواخر اسفندماه با حضور اسکوچیچ تشکیل نشود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه