همراه ما باشید

توافق آسیایی‌ها برای برگزاری دیدارهای انتخابی جام جهانی در پاییز ۹۹

توافق آسیایی‌ها برای برگزاری دیدارهای انتخابی جام جهانی در پاییز ۹۹

پیروزی نیوز - توافق آسیایی‌ها برای برگزاری دیدارهای انتخابی جام جهانی در پاییز ۹۹

رسانه‌های چینی از توافق جمعی فدراسیون‌های فوتبال آسیا برای انتقال بازی‌های باقی‌مانده جام جهانی ۲۰۲۲ به ماه‌های اکتبر و نوامبر خبر دادند.

به گزارش پیروزی، پس از برگزاری جلسه روز گذشته کنفدراسیون فوتبال آسیا با حضور نمایندگان فدراسیون‌های شرق این قاره توافق جمعی برای انتقال بازی‌های ۴ هفته پایانی مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ به ماه‌های اکتبر و نوامبر حاصل شد.

بر اساس گزارش رسانه‌های چینی از جمله SINA، هرچند کنفدراسیون فوتبال آسیا روز گذشته میزبان نمایندگان شرق این قاره بود اما امروز نمایندگان رسمی سایر کشورهای آسیا موافقت خود را با تعویق بازی‌های باقی‌مانده‌ انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ از ماه‌های مارس، ژوئن و سپتامبر به ماه‌های اکتبر و نوامبر (مهر و آبان سال ۹۹) اعلام کردند. قرار است پس از جلسه دوم کنفدراسیون فوتبال آسیا با فدراسیون‌های غرب این قاره در هفته آینده تصمیم نهایی اتخاذ و به فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) ارسال شود.

نمایندگان فدراسیون‌های فوتبال کره‌جنوبی و ژاپن در جلسه روز گذشته پیشنهاد لغو بازی‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در ماه مارس و حفظ برنامه بازی‌های ماه ژوئن را ارائه دادند. در این میان سایر فدراسیون‌ها با هراس از عدم کنترل لازم توسط برخی کشورها در مبارزه با گسترس ویروس کرونا مخالفت خود را با طرح کره‌جنوبی و ژاپن اعلام کردند.

قرار است مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ فروردین و خرداد سال ۹۹ برگزار شود. این در حالی است که رسانه‌های چینی از برگزاری مسابقات در ماه‌های مهر و آبان سال آینده خبر می‌دهند

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه