همراه ما باشید

بدهی به خارجی ها داستان تکراری برخی مدیران؛ عرب نقش اول روزهای جهنمی پرسپولیس

بدهی به خارجی ها داستان تکراری برخی مدیران؛ عرب نقش اول روزهای جهنمی پرسپولیس

پیروزی نیوز - بدهی به خارجی ها داستان تکراری برخی مدیران؛ عرب نقش اول روزهای جهنمی پرسپولیس

طبق پیش‌بینی‌ها باشگاه پرسپولیس در پرونده برانکو محکوم شد و باید مبلغ یک میلیون و ۵۵ هزار یورو به‌اضافه ۵ درصد سود سالیانه و ۲۰ هزار فرانک سوییس به‌عنوان هزینه دادرسی در ۳۰ روز پرداخت کند. دراین‌ بین اگر باشگاه پرسپولیس توضیح کامل رأی را هم بخواهد ظرف مدت ۱۰ روز باید ۲۰ هزار فرانک سوییس پرداخت کند.

غیر از برانکو، فیفا باشگاه پرسپولیس را به پرداخت ۷۶ هزار و ۴۸۰ یورو به ایگور پانادیچ به‌اضافه ۸۶ هزار یورو غرامت محکوم کرد! البته هنوز رأی پرونده زلاتکو ایوانکوویچ و مارکو هم صادر نشده که قطعا در آن ۲ پرونده هم فیفا رأی را به ضرر باشگاه پرسپولیس صادر خواهد کرد. پیش از این هم باشگاه به پرداخت مطالبات بودیمیر محکوم‌شده بود.

به این شکایات و مبالغی که باشگاه باید پرداخت کند پرونده شکایت گابریل کالدرون و دستیارانش را هم اضافه کنید تا ببیند باشگاه پرسپولیس چه روزهای جهنمی را پیش رو دارد.

غیر از پرونده کالدرون و دستیارانش، مابقی این اتفاقات در زمان مدیریت ایرج عرب در پرسپولیس رخ داد. مدیری که کسی متوجه نشد چطور به پرسپولیس آمد. مدیری که در دوران مدیریتش در پرسپولیس اتفاقات عجیبی رخ داد و مشکلات عجیب‌تری پیش آمد. عرب که بدون هیچ سابقه‌ای در مدیریت باشگاه‌های بزرگ به یک‌باره مدیرعامل باشگاه پرسپولیس شد از همان روزهای ابتدای مدیریتش یک هدف بزرگ داشت آن‌هم قطع همکاری با خارجی‌ها بود.

عرب که از مشاوران غیرمتخصص هم بهره می‌برد به بهانه اینکه مبلغ قرارداد خارجی‌ها به یورو و دلار است، تلاش می‌کرد از شر خارجی‌ها خلاص شود تا این هزینه ارزی را به ریال در تیم پرسپولیس انجام بدهد! اتفاقاً در بخش زیادی از هدف خود هم عرب موفق بود. او توانست باعث جدایی برانکو و دستیارانش و همچنین ماریو بودیمیر شود و خیلی هم تلاش کرد فضا را برای رفتن رادوشوویچ و بشار رسن هم فراهم کند که البته موفق نبود.

مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس به‌تازگی در مصاحبه‌ای مدعی شده پولی که باید به برانکو، کادرش و بودیمیر می‌داد را به بازیکنان داده تا تیم از هم نپاشد اما امروز می‌بینید نتیجه همین محکومیت بیشتر از ۲۵ میلیارد تومانی پرسپولیس در فیفا می‌شود! آیا واقعا امروز کسی نیست که این مدیر پرحاشیه را به چالش بکشد و از او سوال کند که چرا چنین تصمیماتی گرفته؟ عرب که خواسته یا ناخواسته مدیرعامل بزرگ‌ترین باشگاه ایران شد مسلماً نقش اول روزهای جهنمی پرسپولیس است ولی نه تنها هیچ‌وقت این تقصیرات را گردن نگرفت بلکه حتی اعلام کرده که هیچ کار منفی در پرسپولیس انجام نداده است!

غیر از مسئله شکایت و محکومیت باشگاه پرسپولیس در پرونده کروات‌ها باید به‌زودی شاهد محکومیت باشگاه در پرونده کالدرون و دستیارانش هم باشیم، پرونده‌ای که در زمان مدیریت  محمدحسن انصاری‌فرد اتفاق و به جریان افتاد. یعنی به این مبلغ هنگفت بدهی باشگاه به کروات‌ها باید بدهی قطعی به کالدرون و دستیارانش را هم اضافه کرد تا ببینید باشگاه پرسپولیس چقدر باید در این شرایط سخت اقتصادی پول ندانم‌کاری مدیرانش را بدهد.

غیراز این مبلغ هنگفت طلب جاری بازیکنان و کادرفنی، هزینه های جاری بازی ها مثل هزینه رفت آمد و هتل، هزینه اجاره زمین و … را هم اضافه کنید تا مغزتان سوت بکشد! این در شرایطی است که باشگاه پرسپولیس عملا هیچ برنامه مهمی در راستای درآمدزایی نتوانسته انجام بدهد و حتی طرح خوبی مثل اپلیکیشن پرسپولیس هم عملا شکست خورده تا حتی باشگاه نتواند از طریق هوادارانش درآمدزایی کند

هرچه هست به‌سختی می‌شود قبول کرد که باشگاه پرسپولیس با حساب خالی و هیچ پولی این روزهای سخت را به‌سلامت از سر بگذارند. شاید، همه باید منتظر رأی قطعی فیفا در مورد بسته شدن پنجره‌های نقل و انتقالاتی باشند.

مهدی وفامنش

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه