همراه ما باشید

… و همچنان یاری رسانی در ایام کرونا ادامه دارد ؛پرسه بهاری گوش شکسته ها در میان فقر و رنج

… و همچنان یاری رسانی در ایام کرونا ادامه دارد ؛پرسه بهاری گوش شکسته ها در میان فقر و رنج

پیروزی نیوز - … و همچنان یاری رسانی در ایام کرونا ادامه دارد ؛پرسه بهاری گوش شکسته ها در میان فقر و رنج

بهار سال گذشته گوش شکسته ها، با سیل آغاز شد. سیلی ویرانگر که عید مردم ایران را به عزا تبدیل کرده بود و کام همه را تلخ.

عیدِ ۹۸ قهرمانان سابق کشتی در مناطق سیل زده و کمک به مردم گذشت. امسال هم بهار شاگردان سابق رسول خادم، با کرونا و کمک به مردمی که در این روزها بیشتر از گذشته دچار مشکلات معیشتی شده اند، در حال گذر است.

زمانی که از برخی شهرها خبر رسید با کمبود تجهیزات پزشکی مواجه اند، عکسی از قهرمان المپیک ۲۰۱۲ لندن در هفته پایانی اسفند ماه منتشر شد که با لباس مقابله با کرونا، در حال کمک رسانی به مردم شهرستان رودسر در استان گیلان یکی از کانون های اصلی شیوع کرونا در آن وقت است.

این عکس چند روز بعد در اینستاگرام اتحادیه جهانی نیز پوشش داشت، که آزادکار سابق تیم ملی و دارنده مدال های طلا و نقره المپیک و نقره جهان، با همکاری موسسه فرهنگی هنری خیریه خادمین علی ابن ابیطالب (ع) و رسول خادم به عنوان موسس این موسسه، نسبت به توزیع اقلام بهداشتی از جمله ماسک، دستکش، ماده ضدعفونی کننده و… میان بیمارستان های شهر رودسر استان گیلان و برخی دیگر از شهرهای این استان اقدام می کنند.

فعالیت خیرخواهانه این موسسه در ادامه به گونه دیگری ادامه پیدا کرد. موسسه ای که همراهی چهره های شاخص جامعه کشتی از جمله کمیل قاسمی، حسن رحیمی، امیر توکلیان، احسان لشگری، هادی حبیبی، عزت الله اکبری، مهدی برائتی، عباس طحان، حسن طهماسبی، سعید ریاحی، مرتضی علیزاده و… در مقاطع مختلف را داشته، این بار بعد ازآنکه اقلام بهداشتی لازم برای مقابله با کرونا را به برخی استان ها رساند، زنان سرپرست خانوار و حمایت معیشتی از آنها را هدف قرار داد و به گونه دیگری به سفرها و کمک های مردمی اش ادامه داد.

این بار البته چهره هایی از دنیای موسیقی، سینما و سایر رشته های ورزشی هم به جمع گوش شکسته ها اضافه شدند. از موزیسین های برجسته کشور گرفته تا پرویز پرستویی که وقتی هجمع شدید علیه گروه کشتی گیران را دید، به خواست خود در فعالیت های خیرخواهانه و توزیع مواد غذایی میان زنان سرپرست خانوار شرکت کرد. سجاد گنج زاده قهرمان کاراته دارنده یک مدال طلا و ۲ نقره کاراته قهرمانی جهان که چندی پیش با اقتدار موفق به کسب سهمیه المپیک توکیو شد به همراه بهمن عسگری دیگر قهرمان این رشته نیز در فعالیت خیرخواهانه در کنار کشتی گیران قرار گرفتند.

آن هم درست در زمانی که تاکید می شد «در خانه بمانید» و اقشار آسیب پذیر جامعه به لحاظ مشکلات مادی و عدم داشتن پس انداز، چنین امکانی را نداشتند و این نیاز احساس می شد که این قشر آسیب پذیر جامعه به کمکِ عملی احتیاج دارند و تنها به حرف نمی شود آنها را خانه نشین کرد و توقع داشت برای کنترل بیماری کرونا، تلاش برای گذران زندگی را کنار بگذارند.

رسول خادم که در حیات ۴۹ ساله خود جدا از دوره قهرمانی، آن هم در بالاترین سطح ممکن که کسب مدال های طلای المپیک و جهان است، در فضای سیاسی، اجتماعی نیز فعالیت های گسترده ای داشته، چند سالی است که بر روزگارِ پس از قهرمانی و مسئولیت اجتماعی قهرمانان کشتی تاکید دارد.

فعالیت گسترده و بی وقفه این گروه و البته ارائه گزارش شفاف از سوی آنها در خصوص میزان کمک ها و نحوه رساندن آن به دست مردمِ نیازمند، باعث شد تنها در ۴ روز و از یازدهم فروردین ماه تا ساعت ۱۶ پانزدهم فروردین ۱۳۹۹، مبلغ پانصد و نود و چهار میلیون و ششصد و هشتاد و شش هزار و پانصد و سی و سه هزار تومان به حساب موسسه خادمان علی بن ابیطالب(ع)  واریز شود تا بسته های غذایی و بهداشتی و … از طریق قهرمانان کشتی در این روزهای سخت به دست نیازمندان برسد.

شناسایی افراد نیز از طریق آمار سازمان های دولتی و همچنین غیردولتی بوده است و در ۹۰ درصد موارد، شناسایی ها کاملا درست بوده و با توجه به اینکه قهرمانان و اعضای این گروه خودشان به درب منازل مردم نیازمند می روند تا بسته های خریداری شده را در اختیارشان قرار دهند، صحت نیازمندی آنها کاملا مورد تایید بوده است و گوش شکسته ها می گویند گاهی منطقه ای که برای توزیع این اقلام به آن مراجعه می کنند با فقر صددرصدی مواجه است و البته که کار به همینجا هم تمام نمی شود و درددل های زیادی وجود دارد که مردم با قهرمانان شان در میان بگذارند

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه