همراه ما باشید

پایان کرونا، پایان انتظار تیم بلژیکی برای گلر پرسپولیس، بیرو بدون خداحافظی می رود؟

پایان کرونا، پایان انتظار تیم بلژیکی برای گلر پرسپولیس، بیرو بدون خداحافظی می رود؟

پیروزی نیوز - پایان کرونا، پایان انتظار تیم بلژیکی برای گلر پرسپولیس، بیرو بدون خداحافظی می رود؟

کرونا هنوز لیگ را تعطیل نکرده بود، اما بیرانوند روزهای خوبی را در پرسپولیس پشت سر نمی گذاشت.

حقیقت این بود که بعد از پیشنهاد باشگاه بلژیکی و قطعی شدن لژیونر شدن بیرو، عملکرد او با گذشته اش قابل قیاس نبود، هرچند که حتی در دوره افت هم او خیلی بهتر از سایر گلرهای لیگ برتری عمل می کرد و تیمش همچنان صدرنشین بود و به قهرمانی نیم فصل به کارش پایان داد؛ اما عملکرد دروازه بان شماره یک تیم ملی در آن روزها، ابتدا کالدرون و بعد هم یحیی گل محمدی را به این نتیجه رساند که او شاید نیاز داشته باشد که مدتی در ترکیب اصلی نباشد.

ضمن اینکه پرسپولیس در این سال ها نقطه قوتی به اسم رادو در ترکیبش داشته که بدون حاشیه سازی از نیمکت نشینی متوالی و ذخیره بیرانوند بودن، هر وقت که سرمربی از او در ترکیب استفاده کرده، عملکرد خیلی خوبی را از خود به نمایش گذاشته است.

به همین دلیل پرسپولیس از افت بیرانوند ضرر نکرد و سرمربیان هم خواستند برای بازگشت او به اوج، فرصت بدهند. عده ای معتقدند که قطعی شدن رفتن و قرارداد جدید، او را هوایی کرده و همین تمرکزش را به هم زده است.

بیرانوند همان سالی هم که پرسپولیس با پنجره بسته نقل و انتقالاتی مواجه شد، هوای رفتن داشت اما باشگاه او را متقاعد کرد که در آن وضعیت بماند و کمک حال تیم باشد که درنهایت در چی جلساتی چند، قرارداد تازه ای به امضا رسید و بیرو ماندنی شد.

اما مشخصا او بعد از درخشش در جام جهانی که نقطه اوجش گرفتن پنالتی رونالدو بود، رویایش را در خارج از ایران و لژیونر شدن دنبال می کرد و وقتی پیشنهاد اروپایی آمد، پیروی صحبت ها و مذاکرات قبلی خواست که برود.

رفتن بیرانوند حتمی است، اما این سوال همچنان هست که آیا بیرو بدون خداحافظی از پرسپولیس می رود؟ آن هم در روزهایی که کرونا فوتبال ایران و سراسر دنیا را تعطیل کرده است و هیچ دستور مشخصی درخصوص آینده لیگ ها وجود ندارد.

او در تفریح معمول این روزهای مردم که لایو اینستاگرامی است، شنبه شب در گفت وگوی دونفره با رامین رضاییان حاضر شد که بیشتر به ذکر خاطرات مشترک آنها در پرسپولیس و حسرت غیبت رامین در قهرمانی لیگ برتر و فینال لیگ قهرمانان آسیا به دلیل نظر برانکو اختصاص داشت. رضاییان خطاب به هم تیمی سابقش گفت: «نوع جدا شدن تو از پرسپولیس خوب است و تو فرصت داری که صحبت کنی. ناراحت کردن کسانی که دوست شان دارید اصلا خوب نیست.»

البته بیرانوند در روزهای گذشته، با حاشیه دیگری مربوط به نوع رفتنش درگیر بود. اینکه اگر پرسپولیس رضایت نامه اش را ندهد، جلوی قسط دوم آنتورپ به باشگاه را خواهد گرفت!

البته دروازه بان پرسپولیس در ادامه اینطور توضیح داده که «به نظرم رسانه‌ها منظور من را بد متوجه شده‌اند. منظور من این بود که برای قسط آخر که باشگاه بلژیکی باید به پرسپولیس پرداخت کند اگر باشگاه بخواهد برای صدور رضایتنامه‌ام اذیت کند، می‌توانم با باشگاه آنتورپ صحبت کنم تا از قسط آخر پول رضایت نامه‌ام را کم کند و من به بلژیک بروم.»

مشخص است که بیرانوند بی صبرانه در انتظار رفتن به بلژیک و آغاز دوره ای جدید در فعالیت حرفه ای فوتبالش هست، اما شیوع بیماری کرونا باعث شده همه کارها روی زمین بماند.

طبق توافق، او قرار بود در پایان فصل فوتبالی جاری ایران، راهی این کشور شود، اما حالا تمامی لیگ ها تعطیل شده اند و معلوم نیست که اصلا قرار به ادامه مسابقات است و یا اینکه با معرفی قهرمان و یا بدون معرفی قهرمان، پرونده لیگ ها بسته می شود.

در همین رابطه هم خبری در رسانه های ایرانی منتشر شد که باشگاه بلژیکی مانع از حضور بیرانوند در این کشور برای تست پزشکی شده است که بیرو در این رابطه می گوید: «اصلا این طور نیست که در رسانه‌ها مطرح شده. باشگاه بلژیکی به پرسپولیس نامه داده و گفته که من باید بعد از پایان کرونا برای تست پزشکی به این کشور بروم.»

او می گوید دوست دارد حداقل یک بازی دیگر برای پرسپولیس انجام دهد که بتواند در یک بازی رسمی، از هواداران تیمش و هم تیمی هایش خداحافظی کند اما در ادامه هم این موضوع را رد نکرده که ممکن است بدون خداحافظی به بلژیک برود: «لعنت بر این کرونا. شرایط واقعا سختی است. می‌خواهم قبل از رفتن به بلژیک برای پرسپولیس بازی کنم تا بتوانم با هواداران خداحافظی کنم. اما نمی‌دانم که با ادامه این شرایط چه اتفاقی رخ خواهد داد.»

او در مصاحبه های قبلی اش هم روی این موضوع تاکید کرده بود که تعطیلی لیگ به واسطه کرونا، بیشتر از سایر بچه ها او را ناراحت کرده است: «دلم برای همه اعضای کادر فنی و بازیکنان تنگ شده و فکر می‌کنم من تنها کسی هستم که بیشتر از همه ناراحتم چرا که قرار است تا آخر فصل پرسپولیس را ترک کنم و گاهی به این فکر می‌کنم که اگر لیگ دیگر برگزار نشود من باید بدون خداحافظی از پرسپولیس بروم. من دوست دارم برای ج

 

شن قهرمانی در کنار هواداران باشم. ما برای همه این امتیازات، زحمت کشیدیم و دوست دارم مقابل هواداران و با بدرقه آن‌ها پرسپولیس را ترک کنم. امیدوارم روزی که دوباره به پرسپولیس برمی گردم باز هم به استقبال قهرمانی‌های زیادی برویم.»

فعلا همه چیز در فوتبال دنیا مبهم است. اینکه مسابقات چه وضعیتی پیدا خواهد کرد. در ایران هم هرچند نظر مسلم بر این است که لیگ بعد از صدور مجوز ستاد مقابله با کرونا در ورزش، ادامه پیدا کند، اما ویروس جدید، چیزی نیست که پیش بینی آینده را خیلی ممکن کرده باشد.

بیرو دوست ندارد بدون خداحافظی برود، اما باید دید لیگ فصل جاری چه سرنوشتی پیدا خواهد کرد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه