همراه ما باشید

کلهر: کمیته استیناف باید با سپاهان برخورد کند / کدورت پیروانی و قلعه‌نویی به زودی رفع می‌شود

کلهر: کمیته استیناف باید با سپاهان برخورد کند / کدورت پیروانی و قلعه‌نویی به زودی رفع می‌شود

پیروزی نیوز - کلهر: کمیته استیناف باید با سپاهان برخورد کند / کدورت پیروانی و قلعه‌نویی به زودی رفع می‌شود

ماجرای دیدار جنجالی پرسپولیس و سپاهان همچنان ادامه دارد و در این زمینه محمود کلهر معتقد است که کمیته استیناف باید با باشگاه سپاهان برخورد لازم را داشته باشد.

به گزارش پیروزی، پیشکسوت پرسپولیس درباره وضعیت نامشخص رقابت‌های لیگ برتر فوتبال و اینکه چه تصمیمی می‌تواند بهتر باشد، گفت: شرایط بوجود آمده تقریبا در همه جای دنیا یکسان است و لیگ های معتبر دنیا هم نیمه تمام مانده و منتظر تصمیم مسئولان برگزاری بازی های لیگ شان هستند. آنچه مسلم است سلامتی مردم که ورزشکاران جزیی از آنها هستند از هر چیز دیگری مهم تر است اما از طرفی نمی شود مسابقات لیگ را نیمه تمام گذاشت و در صورتی که شرایط همین طور بهتر شود امکان برگزاری بازی های باقی مانده به صورت فشرده و بدون تماشاگر وجود دارد.
وی افزود: طبیعی است تیم هایی که دست‌شان به جام نمی رسد یا در خطر سقوط هستند از تعطیلی لیگ و ناتمام ماندن آن استقبال کنند اما وقتی برای یک فصل از بازی ها این همه هزینه شده نمی شود بازی ها را خیلی راحت نیمه تمام گذاشت. بهترین راه همان برگزاری مسابقات به صورت فشرده و بدون تماشاگر است. ضمن اینکه ۲۰ تا ۳۰ روز هم به تیم ها زمان بدهند تا با تمرینات به فرم مطلوب برگردند.
کلهر درباره اختلاف پیش آمده بین افشین پیروانی و امیر قلعه نویی و مصاحبه های برخی پیشکسوتان سرخابی در این مورد هم عنوان کرد: این یک اختلاف شخصی بین دو پیشکسوت بزرگ فوتبال ایران است و تعجب می کنم که یکسری دوستان بی جهت خودشان را وارد این قضیه کرده و اظهارهای تندی انجام می دهند تا صرفا در رسانه ها باشند. بهتر است دوستان حرمت ها را حفظ کنند و در روزهایی که لیگ تعطیل است با این حرف ها چهره فوتبال ایران را تیره نکنند. فوتبال قشنگی های زیادی دارد که باید به آنها پرداخته شود. پیروانی و قلعه نویی با یکدیگر رفیق هستند و یک کدورت بین آنها پیش آمده که به زودی هم حل خواهد شد.
این پیشکسوت درباره دیدار برگزار نشده سپاهان و پرسپولیس و اینکه به زودی کمیته استیناف رای نهایی را درباره نتیجه این بازی صادر خواهد کرد، هم افزود: نتیجه بازی که کاملا مشخص است. وقتی تیمی در زمین حاضر شده و تیم دیگر با وجود میزبانی به زمین مسابقه نیامده معلوم است که طبق قانون باید سه بر صفر به سود تیم حاضر اعلام شود.
وی افزود: اگر این اتفاق در هر جای دنیا رخ داده بود کمیته انضباطی فدراسیون آن کشور ضمن اعلام نتیجه سه بر صفر برخورد شدیدی هم با تیمی که به زمین نیامده می کرد. اگر رای کمیته استیناف غیر از این باشد قانون اجرا نشده و حق به حق دار نرسیده است. فکر کنم واضح تر از این نبود که سپاهان نخواست مقابل پرسپولیس بازی کند و انتظار اهالی فوتبال این است با این تیم برخورد شود تا بقیه تیم ها در آینده هوس نکنند به زمین بازی نیایند. کمیته استیناف نباید اجازه دهد که این کار در فوتبال ایران باب شود و فقط با برخورد تند با تیم متخلف می تواند جلوی این کار را بگیرد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه