همراه ما باشید

واکاوی پیروزی از دیدارهای پروین-دادکان- رسولی پناه / در شهر خبرهایی هست؟

واکاوی پیروزی از دیدارهای پروین-دادکان- رسولی پناه / در شهر خبرهایی هست؟

پیروزی نیوز - واکاوی پیروزی از دیدارهای پروین-دادکان- رسولی پناه / در شهر خبرهایی هست؟

این روزها از گوشه و کنار شهر خبرهای مختلفی مربوط به پرسپولیس به گوش می‌رسد. همه آن‌ها مربوط به جلسات برای فسخ قرارداد و عقد قراردادهای جدید نیست. بعضی اخبار و جلسات به لایه‌های زیرین‌ مربوط می‌شود. به تلاش‌هایی که برای اتفاقات آینده صورت می‌گیرد. از بعضی باخبر می‌شویم و شک نکنید که بسیاری از آن‌ها پنهان و شاید بی‌سرانجام می‌ماند. روی بعضی هم حساب نمی‌شود ولی خوب اثری باقی می‌گذارند. نمونه‌اش چند سال اتفاق افتاد. چه کسی فکر می‌کرد از دیدار چند دوست هیاتی یک مدیرعامل برای پرسپولیس بیرون بیاد. صد البته همه‌اش آن ملاقات نبود. کلی ارتباط دوستانه و حزبی هم بود ولی خب، یک جرقه هم لازم بود. از این جرقه‌ها اتفاقات خیلی بزرگ‌تر از این هم بیرون می‌آید.

حالا هم خبرهایی از این‌سو و آن‌سو شنیده می‌شود. البته علی پروین که راه بیفتد دیگر نمی‌شود آن را پنهان کرد. بالاخره سلطان فوتبال ایران است و خبرش، همه‌جا می‌پیچد به‌خصوص که این اواخر سیاستمدارتر از گذشته هم شده است.

*پروین و دادگان از سوت مربیگری پرسپولیس تا اختلاف بر سر دایی

علی پروین در اوایل همین هفته بود که ملاقاتی با محمد دادگان همبازی قدیمی داشت. دادگان همان کسی بود که روزگاری سوت مربیگری پرسپولیس را از مربی قبلی گرفت و به علی پروین داد در حالی که خودش بازیکن تیم بود ولی به هر حال جایگاه و اتوریته‌ای برای خود داشت. رهبری پروین بر پرسپولیس از همان‌جا آغاز شد و پرسپولیس برای سال‌ها در همان صندوق‌عقب خودروی سلطان اداره می‌شد. این البته تمام ماجرا نبود. رابطه این ۲ در این سال‌ها پر فراز و نشیب بود ولی همیشه احترام یکدیگر را داشتند. پروین شاید معروف باشد که از بسیاری تعریف بی‌جا کرده باشد ولی حداقل بعد از حضور دادگان در فدراسیون عمیقا باور دارد که او مدیر قابلی است. البته در مقطعی از همان زمان، آن‌ها در پرسپولیس باهم حضور داشتند. علی پروین دوباره همه‌کاره فنی پرسپولیس شده بود و دادگان هم هم‌زمان با حضور در فدراسیون عضو هیات‌مدیره پرسپولیس بود. مشغله دادگان در فدراسیون باعث می‌شود که او گاهی چشم خود را از روی پرسپولیس بردارد. در همان روزگارانی که پرسپولیس در ساختمان فعلی مستقر نبود. یک‌بار به خودش می‌آید و می‌بیند که علی دایی، از پرسپولیس رفته است. یعنی کاری شد که برود. در آن زمان پروین و دایی در کش‌وقوس باهم بودند و کسی آن‌ها را با یکدیگر آشتی نداده بود. دادگان در جلسه هیات‌مدیره برآشفته می‌شود. حرفش هم حرف بود. آن ماجرا بهانه‌ای می‌شود برای جدایی او از پرسپولیس، جدایی که تا امروز ادامه پیدا کرد هرچند پرسپولیس در ساختمانی مستقر است که وی بانی آن شد. حالا آن‌ها بار دیگر کنار یکدیگر دیده می‌شوند.

*ملاقات در خیابان آزادی

علی پروین و محمد دادگان چند روز قبل با یکدیگر دیدار داشتند. علی پروین به وزارت کار رفته بود و شما یک در صد فکر کنید که بهانه این حضور، هفته کارگر بوده است. البته خودش که وارد آنجا می‌شود در مواجهه با نگاه‌های مشتاق و ذوق‌زده با همان لحن شیرین و گیرای خودش می‌گوید: «اومدم روز کارگر رو به همتون تبریک بگم» بعد هم راهی ساختمان معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت کار می‌شود تا سلطان و شیخ فوتبال ایران با یکدیگر دیدار کنند. چنین ملاقاتی قطعا برای احوالپرسی و این حرف‌ها نمی‌تواند باشد. افراد امین حاضر در جلسه هم در پاسخ به سوال ما نمی‌توانند منکر این مساله بشوند. در جلسه ضیاءالدین شجاعی‌برهان که با دادگان در هیات‌مدیره پرسپولیس و هیات رییسه فدراسیون فوتبال حضور داشت نیز در این جلسه حاضر بود. یک نکته مسلم این است که این ملاقات بی‌ارتباط با مسایل پرسپولیس نبود. محمد دادگان هیچ‌گاه نگفته است که به پرسپولیس نمی‌آید ولی شرایطی که تعیین می‌کند و آن‌ها را برای اداره درست امور لازم می‌داند، به‌گونه‌ای است که بسیاری تحلیلگران چنین رویدادی را دور از ذهن می‌داند.

سوال این است که علی پروین آن روز فقط از طرف خود با دادگان دیدار کرد یا حامل پیام پیشکسوتان و شاید وزیر ورزش و جوانان هم بوده است؟ در این ارتباط افراد نزدیک به ماجرا می‌گویند که دادگان شرایط خود برای حضور در پرسپولیس را به وزارت اطلاع داده است، هرچند دراین‌باره شفاف صحبت نمی‌شود. در روزهایی که جای خالی یک بزرگ‌تر مثل جعفر کاشانی در پرسپولیس و هیات‌مدیره خالی است شاید حداقل اتفاق همین باشد.

*ملاقات خاص در جنت‌آباد

در حال حاضر مشخص نیست که اگر این بخش از رایزنی‌ها دقیقا چه هدفی را دنبال می‌کند. در روزهای گذشته بارها این خبر را خوانده‌ایم که دادگان و رسولی‌پناه قرار است باهم دیدار داشته باشند و شاید نتیجه این امر مدیرعاملی دادگان باشد. منشأ این خبر معلوم نیست. شاید هم آن‌ها باهم دیدار کنند ولی این اتفاق‌نظر وجود دارد که یک نفر مثل دادگان در این سال‌ها ضمانت وزراء را قبول نداشته است. از سوی دیگر رابطه سلطانی‌فر با علی پروین هم بد نبوده است و درگذشته ملاقات‌هایی با یکدیگر نداشتند و حتی باعث این پیش‌بینی می‌شد که شاید علی پروین به هیات‌مدیره بیاید. اتفاقی که هیچ‌گاه روی نداد. به خاطر همین بعضی بر این باور هستند که شاید این رفت‌وآمدها در وهله اول برای تکمیل ترکیب هیات‌مدیره باشد.

از سوی دیگر درست ۲۴ ساعت بعد از ملاقات علی پروین و محمد دادگان، مهدی رسولی پناه بالاترین مقام تشکیلاتی و اجرای باشگاه به دفتر شرکت پیشکسوتان کهن پرسپولیس در جنت‌آباد می‌رود تا با علی پروین دیدار کند. البته اعضای دیگری مثل سعید شیرینی هم حضور دارند. قرار را بر این می‌گذارند که صحبت‌ها خصوصی بماند. نه شرکت پیشکسوتان و نه باشگاه پرسپولیس که تقریباً شبیه به هم طراحی شده‌اند هیچ واکنشی نسبت به این دیدار ندارند. البته خبر پنهانی نیست و همه می‌دانند ولی ترجیح می‌دهند همه‌چیز در میان گرد و خاک ناشی از رای کمیته استیناف فراموش شود. جلسه در حالی آغاز می‌شود که هر دو طرف بر پنهان ماندن صحبت‌ها تاکید دارند. البته به‌طور کلی، شرکت پیشکسوتان همیشه با حضور هر مدیری این خواسته را مطرح کرده است که فعالیت‌های اقتصادی مشترکی با یکدیگر داشته باشند. البته همیشه در حد حرف مانده است و این در حالی است که گفته می‌شود مسوولان شرکت پیشکسوتان در همین جلسه می‌خواهند همان‌طور که با دیگر شرکت‌ها مذاکره می‌شود از ظرفیت موجود استفاده شود. البته قطعا این موضوع ، در این مطلب موردنظر نیست.

فعلا باید منتظر بود و دید آیا این رفت و آمد‌ها در خیابان آزادی، خیابان سئول و جنت‌آباد به یک خبر غافلگیرکننده بدل می‌شود یا جلساتی دیگر این گروه را غافلگیر می‌کند.

ابراهیم فتاحی

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه