همراه ما باشید

بدهی ۲۲ میلیاردی تراکتور به ۳ بازیکن خارجی

بدهی ۲۲ میلیاردی تراکتور به ۳ بازیکن خارجی

پیروزی نیوز - بدهی ۲۲ میلیاردی تراکتور به ۳ بازیکن خارجی

باشگاه تراکتور در حال حاضر درگیر ۳ پرونده بازیکنان خارجی خودش است که می‌تواند غرامتی سنگین روی دست این باشگاه بگذارد.

به گزارش پیروزی، محمدرضا زنوزی، مالک باشگاه تراکتور چند روز قبل صحبت‌های تندی علیه علی خطیر و هوشنگ نصیرزاده انجام داد و آنها را به کم‌کاری در پرونده‌های محوله با بازیکنان خارجی متهم کرد. اتهاماتی که آتش اختلاف و درگیری لفظی میان او و معاون سابق استقلال را شروع کرد و دامنه آن تا چند روز با مصاحبه خطیر و بیات (مشاور زنوزی) علیه یکدیگر ادامه داشت. در لا به لای این جدل لظفی و پیگیری اینکه حق با چه کسی است، کمتر چیزی که به آن توجه شد دلیل خشم زنوزی و صحبت‌های تند او بود. ماجرا از احکام سنگینی است که علیه باشگاه تراکتور و به واسطه شکایت سه بازیکن خارجی فصل گذشته این تیم است.

کوین کنستانت، هری اروین و آنتونی استوکس ۳ بازیکنی هستند که با شکایت علیه باشگاه تراکتور حکم گرفتند و هرکدام مبالغ قابل توجهی از این باشگاه طلبکار شدند. نکته جالب توجه اینجاست که هیچکدام از این ۳ بازیکن حتی یک فصل کامل هم برای تراکتور بازی نکردند. کنستانت که به دلیل بیماری حتی یک دقیقه هم به میدان نرفت و استوکس و اروین هم در دوران حضور در تراکتور بی‌نظمی‌های متعددی داشته و در نهایت در پایان فصل قراردادشان را یک طرفه فسخ کرده و به تیم‌های دیگر پیوستند.

با این وجود استوکس حکم ۴۰۰ هزار یورویی و اروین حکم ۱۰۰ هزار یورویی علیه باشگاه گرفتند و دعوای تراکتور با کنستانت هم در نهایت به محکومت ۷۰۰ هزار یورویی باشگاه +‌۱۲۰ هزار یورو جریمه تاخیر منجر شد.

یک جمع و تفریق ساده نشان می‌دهد که تراکتور یک میلیون و ۳۲۰ هزار یورو باید به این سه بازیکن بپردازد که با قیمت حدود ۱۷ هزار تومانی یورو به رقمی بیشتر از ۲۲ میلیارد تومان بدهی از سوی تراکتور می‌رسیم.

خطر محرومیت تراکتور را تهدید می‌کند؟

پیگیری‌های انجام شده از باشگاه تراکتور نشان می‌دهد که خطر محرومیت به خاطر بدهی‌های ذکر شده “فعلاً” تراکتور را تهدید نمی‌کند چرا که تنها حکم قطعی ابلاغ شده برای باشگاه مربوط به پرونده کنستانت است و در مورد اروین و استوکس هنوز ابلاغیه اجرایی به دست باشگاه نرسیده و اینکه بعد از ابلاغ رسمی حکم، باشگاه فرصت ۲۰ روزه برای اعتراض و ارجاع پرونده به CAS دارد که خود همین موضوع هم حدود ۴ تا ۵ ماه (با توجه به کند شدن رسیدگی به پرونده‌ها در شرایط کنونی به دلیل شیوع ویروس کرونا) زمان می‌برد تا حکم قطعی و نهایی صادر شده و از آن به بعد باشگاه فرصتی برای پرداخت رقم نهایی دارد که ممکن است در دادگاه تجدید نظر کمتر از چیزی که تا کنون در نظر گرفته شده هم بشود.

از سوی دیگر این ۳ پرونده در حال حاضر تنها پرونده‌هایی هستند که تراکتور درگیر آنهاست و پرونده بدهی فعال دیگری از سوی این باشگاه در کمیته‌های فیفا وجود ندارد.

با این وجود زنوزی بابت شکست تراکتور در پرونده بازیکنانی که حتی به صورت کامل در اختیار این تیم نبوده و بازی نکردند به شدت عصبی است و حتی اگر مبلغ مورد نظر به نصف آن چیزی که تا کنون تعیین شده هم کاهش پیدا کند بازهم مبلغ قابل توجهی است که بدون دلیل از جیب تراکتور و مالک خصوصی آن رفته است.

در نهایت اینکه خطر محرومیت تراکتور از ۱ تا ۳ پنجره نقل و انتقالاتی در نهایت و در صورت عدم پرداخت این بدهی‌ها وجود دارد ولی همانطور که گفته شد این اتفاق به این زودی‌ها تراکتوری‌ها را تهدید نمی‌کند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه