همراه ما باشید

جلسه سرنوشت‌ساز برای فوتبال، امروز در سئول

جلسه سرنوشت‌ساز برای فوتبال، امروز در سئول

پیروزی نیوز - جلسه سرنوشت‌ساز برای فوتبال، امروز در سئول

در جلسه‌ای که امروز (دوشنبه) از سوی ستاد مقابله با گسترش کرونا در ورزش با حضور مسئولان وزارتخانه های ورزش و بهداشت تشکیل می‌شود، تکلیف جدید فعالیت مراکز ورزشی و نیز رقابت‌های ورزشی مشخص خواهد شد.

به گزارش پیروزی، ایسنا نوشت: ١۵ اسفندماه سال گذشته بود که برای اولین بار ستاد مقابله با کرونا در ورزش با صدور اطلاعیه‌ای از تعطیلی تمام اماکن و باشگاه‌های ورزشی و مسابقات و لیگ‌های مختلف و تمرینات ورزشی باشگاه‌ها در سراسر کشور خبر داد و اعلام کرد که با توجه به گزارش‌های ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر ادامه شرایط موجود در خصوص شیوع این بیماری و لزوم اقدامات پیشگیرانه، تمام رویدادهای ورزشی سراسر کشور از جمله لیگ‌های فوتبال، تمام اماکن ورزشی و تمرینات تیم‌های باشگاهی تعطیل خواهد بود و بدیهی است تصمیمات مقتضی درباره فعالیت‌های ورزشی پس از بررسی شرایط روز اعلام می شود.

با این وجود ستاد مقابله با گسترش کرونا در ورزش ایران در آخرین تصمیم خود اعلام کرد که تمامی رقابت های ورزشی در ایران تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری تعطیل خواهد بود و تصمیمات آینده در خصوص فعالیت های ورزشی پس از بررسی شرایط و استعلام های رسمی از ستاد ملی مقابله با کرونا، اعلام می‌شود.

۱۵ اردیبهشت؛ در انتظار تصمیمی جدید برای ورزش ایران

حال، امروز (دوشنبه) ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ پس از دو ماهه تعطیلی ورزش ایران، در ارتباط با سرنوشت مراکز ورزشی تصمیم گیری می شود، جلسه‌ای که با حضور مسئولان ارشد وزارت ورزش و جوانان و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ساختمان وزارت ورزش برگزار خواهد شد.

موضع دولت در مورد آغاز فعالیت های ورزشی چیست؟

روز جمعه ۱۲ اردیبهشت ماه بود که ایرج حریرچی- معاون کل وزارت بهداشت اعلام کرد: پیشنهاداتی در خصوص بازگشایی مراکز مذهبی، فرهنگی و ورزشی در ١١۶ شهرستانی که در کشور در وضعیت سفید قرار دارند ارائه خواهد شد البته این شهرها به صورت پویا هستند و هر پنج روز یک بار دوباره بررسی می‌شوند که آیا همچنان در وضعیت سفید قرار دارند یا خیر؟

اما جدیدترین اظهارات مربوط به حسن روحانی رییس جمهوری است. او روز یک‌شنبه (دیروز) بیان کرد که بر اساس تصمیمات در برخی از صنوف نظیر آرایشگاه ها و مراکز ورزشی حتی در مناطق قرمز بازگشایی هایی به صورت پلکانی و با آرامش خواهیم داشت، اما در عین حال فراموش نمی‌کنیم که کرونا همچنان هست و ممکن است روزی با اوج بیماری مواجه شویم.

وزارت ورزش ابلاغیه جدیدی دریافت نکرده است

مهدی علی نژاد-معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در مورد سرنوشت ورزش ایران پس از ۱۵ اردیبهشت ماه سال جاری با توجه به اظهارات رییس جمهوری مبنی بر بازگشایی پلکانی برخی از مراکز ورزشی به ایسنا، گفت: هنوز چیزی در این رابطه به وزارت ورزش و جوانان ابلاغ نشده است.

این درحالی است که به تازگی مهرزاد خلیلیان – سخنگوی ستاد مبارزه با گسترش کرونا در ورزش نیز در مورد آغاز مجدد فعالیت های ورزشی در ایران اعلام کرده بود که این ستاد پیگیر تصمیم گیری در رابطه با ورزش همگانی و انفرادی است و فعلا هیچ پیشنهادی در مورد ورزش قهرمانی نداریم.

وی نیز در مورد اظهارارت اخیر رییس جمهوری گفت: هنوز چیزی به صورت رسمی به ستاد مقابله با گسترش کرونا در ورزش که تصمیماتش تابع ستاد ملی مقابله با کرونا است ابلاغ نشده و همه مسائل امروز (دوشنبه) به صورت دقیق پس از جلسه مسئولان ذی ربط در ستاد مقابله با گسترش کرونا در ورزش مشخص می شود.

منظور رییس جمهوری در مورد بازگشایی مراکز ورزشی به طور دقیق مشخص نیست. پرسش این است که آیا بازگشایی ها صرفا مربوط به دسته‌ای از باشگاه های ورزشی است که در رسته همگانی فعالیت می‌کنند یا ورزش کشور در سطح قهرمانی و حرفه ای، تمرینات گروهی تیم های ورزشی و نیز رقابت های ورزشی را نیز در بر می گیرد؟

مسئله ای که باید منتظر ماند و دید در جلسه امروز (دوشنبه) مسئولان وزارتخانه‌های ورزش و بهداشت که با حضور مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان در محل ساختمان این وزارتخانه واقع در سئول برگزار می شود چه تصمیمی در خصوص آن اتخاذ خواهد شد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه