همراه ما باشید

کامیابی‌نیا: می‌خواهند از آب گل‌آلود ماهی بگیرند/طبق صحبت آقایان، دیبالا باید برود منچ بازی کند

کامیابی‌نیا: می‌خواهند از آب گل‌آلود ماهی بگیرند/طبق صحبت آقایان، دیبالا باید برود منچ بازی کند

پیروزی نیوز - کامیابی‌نیا: می‌خواهند از آب گل‌آلود ماهی بگیرند/طبق صحبت آقایان، دیبالا باید برود منچ بازی کند

هافبک تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بعضی‌ها حرف‌هایی می‌زنند که خنده‌دار است و می‌خواهند در این شرایط از آب گل‌آلود ماهی بگیرند. مگر می‌شود بدون تعیین قهرمان، لیگ را تعطیل کرد؟

به گزارش پیروزی، کمال کامیابی‌نیا در گفت‌وگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، درباره شروع مجدد لیگ و بازگشت به فوتبال اظهار کرد: همانطور که می‌دانید شرایط در کشور خیلی بهتر شده و اکثر صنوف و مشاغل به کار برگشته‌اند و مشغول هستند. مردم هم نسبت به اوایل ورود کرونا به ایران خیلی بیشتر موارد و نکات بهداشتی را رعایت می‌کنند اما بارها گفته شده که معلوم نیست این ویروس تا کی بین جوامع بماند و آن طور که من شنیده‌ام دانشمندان هم گفته‌اند ساخت واکسن آن بین یک تا دو سال طول می‌کشد.

او ادامه داد: بنابراین فکر می‌کنم باید با این ویروس کنار آمد چون هیچ تاریخ مشخصی برای نابودی آن نیست. همه در حال تلاش برای نابودی این ویروس هستند و فکر می‌کنم سایر کشورها هم به دنبال این هستند که کم کم و با رعایت موارد بهداشتی، فوتبال و ورزش خود را دوباره راه بیندازند.

کامیابی‌نیا گفت: طبیعتا در ایران هم یک برنامه ریزی خوب انجام خواهد شد و با نظارت وزارت بهداشت تاریخ شروع مجدد بازی‌های فوتبال و سایر رشته‌ها مشخص خواهد شد تا همه ورزشکاران و عوامل برگزاری بازی‌ها با رعایت نکات بهداشتی کار خودشان را انجام دهند.

هافبک پرسپولیس درباره تلاش برخی افراد و جریان‌ها برای تعطیلی لیگ گفت: متاسفانه یک سری افراد هستند که می‌خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند. اگر قرار باشد تا زمان ریشه‌کن شدن این ویروس و یا ساخت داروی آن کل فوتبال دنیا را تعطیل کرد، ضرر هنگفتی به باشگاه‌ها و همه ارکان فوتبال دنیا وارد می‌شود که مسلما این کار عقلانی نیست و قطعا چنین اتفاقی هم نخواهد افتاد. این افراد حرف‌هایی می‌زنند که نه در حد خودشان و نه در حد باشگاه‌شان است و بعضی از صحبت‌ها نیز واقعا تاسف‌آور است.

کامیابی‌نیا با اشاره به اینکه اگر تصمیم بر تعطیلی لیگ باشد، پرسپولیس باید قهرمان اعلام شود، گفت: در حال حاضر اختلاف امتیاز پرسپولیس در صدر یک یا دو امتیاز نیست و خود باشگاه‌های دیگر می‌دانند که کار سختی برای رسیدن به صدر دارند. ۹ بازی آینده ما هم با رقبای بالای جدول نیست در صورتی که سایر مدعیان باید تا پایان فصل با هم بازی کنند. این یک امتیاز بزرگ برای ماست و کار بقیه را سخت‌تر می‌کند.

هافبک پرسپولیس ادامه داد: همانطور که گفتم صحبت‌هایی که از سوی برخی افراد مطرح می‌شود به هیچ وجه عقلانی نیست. اگر آنها هم صدرنشین بودند و ۱۰ امتیاز فاصله داشتند از این حرف‌ها می‌زدند؟ به هر حال فدراسیون باید قاطعیت خود را نشان دهد. اگر هم می‌خواهند لیگ را تعطیل کنند مثل فرانسه که پاری‌سن‌ژرمن را قهرمان دانست اینجا هم باید پرسپولیس قهرمان شود چون حقش است و فاصله زیادی در صدر جدول دارد. به هر حال همه می‌توانند حرف بزنند و اگر قرار بر این باشد، ما هم می‌توانیم هر روز صحبت کنیم و بگوییم جام حق ماست ولی باید حرفه‌ای باشیم و حد خودمان را بدانیم.

کامیابی‌نیا در پایان گفت: شنیده‌ام بعضی از این افراد گفته‌اند که اگر ورزشکاران کرونا بگیرند دیگر نمی‌توانند فوتبال بازی کنند! واقعا این حرف‌ها خنده‌دار است. شما ببینید این همه بازیکن در لیگ‌های اروپایی مثل دیبالا کرونا گرفته‌اند. آیا او باید با فوتبال خداحافظی کند و برود منچ بازی کند؟! این صحبت‌ها به نوعی توهین به خودشان است. امیدواریم فدراسیون فوتبال زودتر شرایط ادامه لیگ را مشخص کند. می‌توان چند هفته اول بازی‌ها را بدون تماشاگر برگزار کرد و بعد که شرایط بهتر شد کم کم با درصد مشخصی از سکوهای ورزشگاه، تماشاگران را هم راه داد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه