همراه ما باشید

تنش ها میان رییس فدراسیون کشتی و سرمربی تیم ملی به اوج رسید؛ بن بست در سال المپیک

تنش ها میان رییس فدراسیون کشتی و سرمربی تیم ملی به اوج رسید؛ بن بست در سال المپیک

پیروزی نیوز - تنش ها میان رییس فدراسیون کشتی و سرمربی تیم ملی به اوج رسید؛ بن بست در سال المپیک

درست زمانی که احساس می شد کشتی رفته رفته بعد از جنجال و واکنش های ابتدایی به چرخه انتخای تیم ملی به آرامشِ پس از طوفان می رسد، علیرضا دبیر در نشست خبری اش اعلام کرد: «از دست سرمربی تیم ملی کشتی آزاد (غلامرضا محمدی) ناراحتم و اگر این کار را ادامه دهد با او قطع همکاری می‌کنیم. این طرح هنوز تصویب نشده و در مرحله کارشناسی است. یک وقتی است من فقط خودم تصمیم گرفته‌ام و این حرف‌ها پیش می‌آید اما من مشورت گرفته‌ام. این چرخه هزینه‌های فدراسیون را بالا می‌برد اما برای کشتی خوب است و انجامش می‌دهیم.»

در مقطعی که به نظر می رسید غلامرضا محمدی با تاکید بر اینکه روی اصل موضوع انتخابی تیم ملی مشکلی ندارد و بحثش روی جزئیات کار است، و این محمد بناست که با اصل موضوع مخالف است، اما بازی ظاهرا به شکل دیگری در حال رقم خوردن است: بنا واقعا مشکل شخصی داشت اما یک مربی ما واقعا بد رفتار کرد و تعارف هم ندارم. حتما گله‌مندیم و هیچ تعارفی هم ندارم و باید حتما جوابگو باشد اما بنا بنده خدا مشکل شخصی داشت تا اینکه دیروز آمد و جلسه خوبی هم داشتیم. دوستان طرح را نخواندند اما بنا خوانده بود. می‌شود تغییرش داد. الان اگر کشتی‌گیر بی‌انضباطی کند، سرمربی دستش باز است و می‌تواند اخراجش کند. کم‌کاری محرومیت از لیگ و موارد دیگر را به دنبال دارد. اینجا هم باز بودن دست سرمربی است. برخی دوستان نحوه اجرای چرخه را به طور کامل گوش نکردند و بعد به این و آن گفتند اختیار سرمربی تیم ملی کم شده است. علیرضا حیدری خودش قهرمان جهان بوده و وقتی این چرخه را خواند؛ گفت خیلی دست سرمربی را باز گذاشته‌اید.»

علیرضا دبیر در نشست روز گذشته اش با خبرنگاران، تمام چیزهایی که لازم بود در مورد چرخه انتخابی تیم ملی، گفته شود را اعلام کرد. نقطه مشترک نظرات همه کارشناسان، اذعان بر نیاز کشتی به برگزاری مسابقه انتخابی است.

توضیحات کامل داده شد، اما همچنان یک چیز مبهم است. اگر می خواهیم برند کشتی بار دیگر بالا بیاید، یکی از این اقدامات در کنار هزینه کردن و بهبود سالن ها و امکانات در شهرستان ها، قطعا برگزاری مسابقه رودررو است. انتخابی رودررو با مدعیان اصلی هر وزن. اما مشخص نیست در این چرخه آیا چنین اتفاقی دقیقا در همه اوزان رخ خواهد داد؟

یعنی در وزنی که کشتی گیر فوق العاده ای چون حسن یزدانی حضور دارد، می شود امید داشت او انتخابی برابری با کامران قاسمپور برگزار کند؟

جدای از این، چقدر امتیازبندی قهرمانان می تواند در حین کار به کشتی کمک کند؟ آیا این امتیازاتی که برای هر کشتی گیری با مختصات خودش تعیین شده، گره از کار تیم ملی باز می کند و یا اینکه گره را کورتر خواهد کرد؟

دبیر در این نشست هم گفت که محمد بنا در مورد امتیازها و تقسیم آن چیزهایی گفته و خواستار تغییر آن شده است، اما تغییر جزئی، کل چرخه را به هم خواهد ریخت.

بنا و محمدی به جزئیاتی از کار ایراد گرفته اند. سرمربی تیم ملی آزاد هر جا که لازم بوده در نشست حاضر شده و صحبت هایش را مطرح کرده است، اما محمد بنا، درست در دقیقه نود، آمد و نظراتش رادر مورد چرخه گفت. بیماری پدر نیز دلیل سکوت او تا این مقطع عنوان شد!

حالا باید دید صحبت های اخیر علیرضا دبیر با چه واکنشی از سوی غلامرضا محمدی مواجه خواهد شد. دبیر صراحتا در نشست روز گذشته اشت تاکید کرد که «بنا و محمدی هم منصوب من نبودند اما قبول‌شان دارم، خصوصا بنا را. محمدی هم زحمت می‌کشد.»

اختلاف نظر رئیس فدراسیون کشتی با سرمربیانی که منصوب او نبوده اند، خصوصا در رشته آزاد حالا به اوج خود رسیده است. حالا ظاهرا دیگر از جلسه ای هم خبری نیست و واسطه بین غلامرضا محمدی و علیرضا دبیر، قرار است محسن کاوه باشد.

رئیس فدراسیون کشتی گفته است: «در آزاد سلسله مراتب و مدیر تیم‌های ملی داریم. کادر فنی نظراتش را می‌گوید و کاوه به ما انتقال می‌دهد. در فرنگی مدیر نداریم و خودم با بنا به جلسه رفتم.»

در سالی که کشتی به صورت جهانی تعطیل شده و المپیک هم به خاطر کرونا روی هواست، باید دید مربیانِ منصوبِ سرپرست فدراسیون کشتی، تا المپیک تیم شان را هدایت خواهند کرد؟

مرضیه دارابی

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه