همراه ما باشید

انتخابات هیات کشتی استان مازندران بعد از ماه مبارک رمضان؟ / کشتی مازندران همچنان بلاتکلیف است !

انتخابات هیات کشتی استان مازندران بعد از ماه مبارک رمضان؟ / کشتی مازندران همچنان بلاتکلیف است !

پیروزی نیوز - انتخابات هیات کشتی استان مازندران بعد از ماه مبارک رمضان؟ / کشتی مازندران همچنان بلاتکلیف است !

پایان دوره چهارساله اصغر ثمربخش در راس هیات کشتی استان مازندران، آغازی بود برای حاشیه های مخرب کشتی مازندران.

 

به گزارش پیروزی، به واقع کشتی مازندران که بیشترین سهم را در تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی رده های سنی مختلف در ایران دارد ، این روزها حاشیه های جدیدی را تجربه می کند.

 

با رفتن ثمربخش که حدود دودهه در خدمت کشتی مازندران بود و خدمات ارزنده ایشان و همکارانشان هیچ­گاه از طرف علاقمندان به ورزش به ویژه کشتی فراموش نخواهد شد و آغاز دوره سرپرستی با حفظ سمت عادل عالیشان معاونت اداره کل ورزش وجوانان استان مازندران و جابه­جایی عجولانه نائب رئیس ، دبیر و مسئول روابط عمومی هیات کشتی استان توسط سرپرست جدید و تازه از راه رسیده و شایعات تغییر روسای کمیته ها آغاز مرحله ای جدید در اختلافات داخلی در کشتی مازندران محسوب خواهد شد.‌

 

تغییراتی که در دوران سرپرستی این هیات شاهد هستیم و مسئولین ورزش مازندران دلیل آن را دوری از شائبه مهندسی انتخابات هیات کشتی عنوان می کنند! و از سوی دیگر اهالی کشتی این حرکت را غیر حرفه ای و به نوعی خارج از عرف و ضوابط می دانند و ادعا می کنند این اعمال نظر و تغییرات با برنامه نوعی مهندسی در جهت جمع کردن آرا برای کاندیدای خاص می باشد.

 

از طرفی دیگر عدم جدیت به برگزاری انتخابات از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران و فدراسیون کشتی همچنان باعث سردرگمی و ابهام در ذهن دوست­داران و علاقمندان به ورزش اول کشور شده است.

 

در حالی که در همین شرایط شیوع ویروس کرونا، در روز چهارشنبه هفته گذشته، مجمع انتخاباتی استان سیستان و بلوچستان با رعایت اصول بهداشتی و پروتکل های مرتبط انجام شد.

 

به همین دلیل سوالاتی در بین کشتی گیران، مربیان و دیگر اعضای خانواده بزرگ کشتی مطرح است که آیا تعیین تکلیف هیات کشتی استان سیستان و بلوچستان مهمتر است یا قطب اصلی کشتی ایران (مازندران) ؟

آیا کشتی مازندران در الویت تصمیم گیری فدراسیون کشتی قرار ندارد؟!

 

این­جاست که نگرانی و نارضایتی خانواده بزرگ کشتی معنی پیدا می کند!

 

تعلل بیش از حد معمول از طرف اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران و فدراسیون کشتی می تواند لطمه بزرگ و جبران ناپذیری به ورزش کشتی مازندران و به طبع آن به کشتی کشور وارد کند.

 

در حال حاضر ۱۱ کاندیدا ( مجتبی ابراهیمی، محسن بابائی، حبیب‌الله جعفری، عمران زارعی، نقی کلانتری، مرتضی قربانی، بهنام طیبی، سید جواد هاشمیان، عسگری محمدیان، حمید محمدنژاد و فرامرز نقیبی) برای به­دست آوردن مسئولیت هیات کشتی استان مازندران ثبت نام کرده‌اند و طبق آخرین اخبار منتشر شده، همه آنان تایید صلاحیت شده اند.

 

در بین کاندیداهای ثبت نام شده نام قهرمانان ملی ، و دارندگان مدال های جهانی و المپیک در کنار مدیران با سابقه دیده می شود که هر یک به نوعی خود را در به­دست آوردن کرسی ریاست هیات مازندران محق می دانند و برای کسب موفقیت دورخیز کرده و از هم اکنون رایزنی ها را شروع کرده اند، البته شنیده ها حاکی از آن است که تعدادی از کاندیداها به نفع دیگری کناره گیری خواهند کرد اما آنچه مسلم است، رقابت در انتخابات بسیار داغ خواهد بود، پیش از این مقرر بود در روز چهارم اردیبهشت ماه ۹۹ انتخابات انجام شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا ! این امکان فراهم نشد.

 

تا دیر نشده و دامنه اختلافات گسترده تر نشده و شائبه مهندسی انتخابات برای حضور فردی از سیاسیون که بحث داغ محافل کشتی مازندران است کار دست کشتی این استان نداده، و با توجه به اینکه حبیب حسین زادگان مدیر کل ورزش و جوانان استان مازندران، پنجشنبه هفته گذشته برای اولین بار طی تماس تلفنی با رئیس فدراسیون کشتی خواستار تسریع در روند برگزاری مجمع انتخاباتی هیات کشتی استان مازندران شده است، باید فدراسیون شرایط را برای برگزاری انتخابات بی طرف و عادلانه مهیا نماید تا به شایعات و شائبه مهندسی انتخابات پایان دهد و اعضای مجمع نیز با خرد جمعی و به دور از هرگونه رفیق بازی و با دید باز نسبت به انتخاب بهترین و اصلح ترین گزینه اقدام کنند تا شاهد ادامه روند موفقیت های کشتی گیران مازندران در رقابت های جهانی و المپیک باشیم

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه