همراه ما باشید

بیانیه در مخالفت با برگزاری لیگ می‌دهند و مخفیانه تمرین می‌کنند / چهره ماندگار منطق در فوتبال!

بیانیه در مخالفت با برگزاری لیگ می‌دهند و مخفیانه تمرین می‌کنند / چهره ماندگار منطق در فوتبال!

پیروزی نیوز - بیانیه در مخالفت با برگزاری لیگ می‌دهند و مخفیانه تمرین می‌کنند / چهره ماندگار منطق در فوتبال!

واکنش تند فرهاد مجیدی نسبت به برگزاری رقابت‌های باقیمانده لیگ نوزدهم و متهم کردن وزارت بهداشت به بازی با جان فوتبالی‌ها با استفاده از خبر درگذشت یک بازیکن نوجوان زمانی عجیب می‌شود که بازیکنان استقلال عکس از تمرین گروهی در روزهای قرنطینه منتشر می‌کنند. اتفاقی که نشان می‌دهد سرمربی آبی‌ها چندان به چیزهایی که ادعا می‌کند، پایبند نیست هرچند عملکردش به مذاق اهالی فوتبال حتی خود استقلالی‌ها هم خوش نیامده است.

مریم سرخوش – خبرنگار: خبر تلخ درگذشت متین قوسی، فوتبالیست نوجوان کرجی به دلیل کرونا با تأسف جامعه ورزش همراه شد و در این باره سرمربی آبی‌ها هم پستی درباره مرگ این فوتبالیست منتشر کرد. پستی که البته به‌سرعت پاک شد و جایگزین آن یک استوری با واکنشی تند به وزارتخانه‌های بهداشت و ورزش بود. مجیدی و باشگاه استقلال به‌شدت مخالف برگزاری ادامه لیگ هستند و انتشار این استوری هم در راستای همین مخالفت با تصمیم چند روز اخیر وزارت بهداشت مبنی بر برگزاری دیدارهای باقی‌مانده لیگ برتر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و انجام تست‌های کرونا بود.

مجیدی با انتشار این استوری خواستار بازنشر آن از سوی اهالی فوتبال هم شد تا به‌نوعی روی تصمیم مسوولان ورزش اثرگذار باشند، اما بیشترین استقبال از بازنشر این استوری به دلیل انتقاد از دوگانگی عقاید مجازی مجیدی و سیاست‌هایش در آماده‌سازی شاگردانش بود. چراکه همزمان با پستی که سرمربی استقلال در اعتراض به شروع دوباره مسابقات لیگ برتر خطاب به ایرج حریرچی و مسعود سلطانی‌فر با این مضمون نوشت: «متین هم فرزند ایران بود…/ کرونا یک – فوتبال صفر/ چند جوان و فوتبالیست دیگر را می‌خواهید فدای مصلحت خود کنید؟!/ پست مشترک فوتبالدوستان»، عکس‌هایی هم از حضور برخی بازیکنان استقلال منتشر شد که پس از تمرین گروهی گرفته بودند.

سرمربی استقلال واقعا نگران کروناست؟

فارغ از آنکه از تعطیلی هرگونه مسابقات ورزشی ازجمله فوتبال بیش از ۲ ماه می‌گذرد، مرحوم متین قوسی در زمان تعطیلی رقابت‌ها، برای کمک به معیشت خانواده شغلی دیگر داشته و متأسفانه در اثر ابتلا به کرونا درگذشته است. ابتلایی که به‌هیچ‌وجه ناشی از تمرینات ورزشی و حضور در مسابقات فوتبال نبوده و مجیدی در حالی از این خبر برای زیر سوال بردن تصمیمات وزارت بهداشت و متهم کردن آن‌ها به بازی با جان فوتبالیست‌ها استفاده می‌کند که برخی از شاگردانش در همین روزهای ممنوعیت برگزاری تمرینات گروهی و احتمال ابتلا، بدنسازی‌های‌شان را به‌صورت گروهی در مجموعه انقلاب برگزار می‌کنند.

مساله‌ای که با انتشار چند عکس دسته‌جمعی از تمرینات گروهی برخی بازیکنان این تیم در صفحات مجازی عیان شد و البته قابل انکار هم نخواهد بود. عکس‌هایی که علی قلی زاده، هافبک ایرانی باشگاه شارلروای بلژیک هم در آن حضور دارد و این روزها در کنار بازیکنانی مثل مهدی قائدی، وریا غفوری و آرش رضاوند آمادگی بدنی خود را حفظ می‌کند.

و حالا مجیدی باوجود اطلاع از چنین شرایطی که بازیکنانش در مجموعه انقلاب تمرینات‌شان را برگزار می‌کنند با استفاده شبهه برانگیز از مرگ تاسف‌برانگیز یک فوتبالیست نوجوان مسوولان بهداشت و ورزش کشورمان را متهم به باخت یک‌بر صفر به کرونا می‌کند. باختی که در وهله اول نصیب خود سرمربی استقلال و شاگردانش شده و بدون رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به ثبت عکس در چند فریم مختلف پرداخته‌اند.

مجیدی از هیچ‌چیز نمی‌گذرد

البته واکنش مجیدی و انتشار عجولانه این استوری نمی‌تواند ناشی از ترسش به دلیل کرونا باشد و باید آن را در عوامل دیگری هم دید. این‌که با نیمه‌تمام ماندن رقابت‌های لیگ برتر، احتمال اختصاص یافتن سهمیه لیگ قهرمانان به چهار تیم بالای جدول وجود دارد. و همین مساله شاید او را امیدوار کرده که بدون هیچ دغدغه‌ای سهمیه بگیرد و مجبور نباشد در ۹ بازی باقیمانده دغدغه دیدار مقابل تیم‌های بالانشین جدول ازجمله تراکتور و شهر خودرو را داشته باشد. دیدارهایی که می‌تواند استقلال را در صورت عدم کسب نتیجه و در سایه اختلاف کم با تیم‌های پنجم تا هفتم جدول از همین رتبه چهارم کنونی هم نزول دهد و حتی شانس دریافت سهمیه را از این تیم بگیرد. به‌علاوه این‌که سرمربی آبی‌ها در حالی که وضعیت روی کاغذ حکم به چهارمین قهرمانی پرسپولیس می‌دهد شاید علاوه بر نگرانی از جایگاه متزلزل احتمالی در پایان لیگ، کمی هم دلخور پوکر پرسپولیس است که تا مدت‌ها قابل جبران از سوی استقلال و هیچ تیم دیگری در لیگ برتر نباشد.

اما باید این را بپرسیم که اگر استقلال اکنون با ۱۰ امتیاز اختلاف در‌ صدر حضور داشت بازهم مجیدی همین‌قدر نگرانی سلامتی بازیکنان می‌شد و از حق تیمش می‌گذشت. مجیدی‌ای که حتی نمی‌تواند از اشتباه داوری سال قبل بگذرد و پس از اعتراف محمدرضا اکبریان، داور دیدار استقلال و صنعت نفت آبادان به اشتباهش در آفساید اعلام کردن گل روح‌ا… باقری، او را متهم به حمایت و جانبداری کرد و نوشت: «شما شانس قهرمانی رو از استقلال گرفتید بعد به‌جای عذرخواهی از هواداران باکمال وقاحت می‌گویید مجیدی تمرکز ما رو به هم زد، نه آقای داور به شما ماموریتی که سپرده‌شده بود خیلی خوب با کمک، کمک‌داور انجام دادید تا تیم دیگر…»

هرچند که استقلالی‌ها در برگزاری این تمرینات تنها نیستند و بازیکنان برخی دیگر تیم‌های شاکی از آغاز دوباره لیگ برتر هم تمرینات گروهی‌شان را هم آغاز کرده‌اند اما مجیدی باید بداند که بهانه قرار دادن مرگ عزیزی که بی‌شک خانواده‌اش اکنون در شرایط روحی مناسبی به سر نمی‌برند، برای به کرسی نشاندن خواسته‌ای که منطقی به نظر نمی‌رسد کار منصفانه‌ای نیست. او و بسیاری از همین مربیانی که اکنون مخالف برگزاری لیگ هستند نشان دادند سیاست‌های‌شان مصداق مثل فاصله حرف تا عمل است و با تصمیماتش منافات دارد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه