همراه ما باشید

محمود خوردبین در گفت و گو با پیروزی: بحثی در قهرمانی پرسپولیس وجود ندارد

محمود خوردبین در گفت و گو با پیروزی: بحثی در قهرمانی پرسپولیس وجود ندارد

پیروزی نیوز - محمود خوردبین در گفت و گو با پیروزی: بحثی در قهرمانی پرسپولیس وجود ندارد

بیش از نیم‌قرن با پرسپولیس بودن چیزی است که محمود خوردبین را از سایر آدم‌هایی که ادعای پرسپولیسی بودن دارند، متمایز می‌کند. پیرمردِ دوست‌داشتنی که بیشتر عمرش را در کنار باشگاه بوده، تمام زندگی‌اش با مفهومی به اسم پرسپولیس گذشته است.

محمود خان خوردبین، یکی از کسانی است که می‌گویند ایران شرایط لازم و مناسب برای ازسرگیری مسابقات ورزشی را ندارد. امکانات به‌گونه‌ای نیست که بتوان لیگی عجین شده با کرونا را برگزار کرد، تا اینجای کار او با هجمه به راه افتاده برای تعطیلی مسابقات، موافق است، اما یک‌حرفی هم می‌زند و آن اینکه اصلا بحثی در مورد قهرمانی پرسپولیس وجود ندارد. سرپرست پیشین باشگاه پرسپولیس می‌گوید، لیگ نباید از سر گرفته شود چون سلامت اهالی فوتبال و مردم به خطر می‌افتد، اما باید خیلی قاطع پرسپولیس به‌عنوان قهرمان فصل جاری مسابقات معرفی شود. گفت‌وگوی روزنامه پیروزی با بازیکن، مربی و سرپرست پیشین پرسپولیس را در زیر می‌خوانید:

-این‌طور که پیداست همه مشاغل در حال بازگشایی هستند. رییس‌جمهور و نهادهای ذی‌ربط هم در خصوص ازسرگیری لیگ برتر فوتبال ظاهراً به توافق نظر رسیده‌اند و از چندی دیگر شاهد برگزاری دوباره مسابقات خواهیم بود.

من نظرم این است که سلامتی خیلی مهم‌تر هست، سلامتی ورزشکاران باید در اولویت باشد.

-یعنی معتقدید لیگ نباید از سر گرفته شود؟

نه، با وضعیت موجود، برگزار نکردن لیگ به سود همه است. اگر خدای‌ناکرده، یک نفر در یک تیم کرونا بگیرد، آن‌وقت همه اعضای تیم باید به مدت دو هفته قرنطینه باشند و چطور می‌شود مسابقات را دنبال کرد؟ شرایط، شرایط طبیعی و نرمال نیست. ما داریم در مورد وضعیت غیر نرمال صحبت می‌کنیم.

-تکلیف قهرمان چه می‌شود؟

چه مسابقات برگزار شود و چه نشود، پرسپولیس قهرمان است. اگر بخواهند مسابقات را برگزار نکنند قطعاً باید پرسپولیس را قهرمان معرفی کنند. در ۳ سال اخیر بااقتدار قهرمان شده، در نیم‌فصل هم به قهرمانی رسیده و اکنون نیز با ۱۰ امتیاز اختلاف صدر جدول را در اختیار دارد. دیگر هیچ بحثی باقی نمی‌ماند.

-آن‌هایی که می‌گویند لیگ برگزار نشود، معتقدند که لیگ ناتمام معرفی قهرمان هم نباید داشته باشد!

نه، تیم با اختلاف در صدر است، بحثی نمی‌ماند، اما به نظر من مشکلات برای برگزاری مجدد مسابقات، زیاد است. بهتر است که در این مقطع لیگ را برگزار نکنند. برای استارت دوباره مسابقات باید خیلی دقت نظر داشته باشند، خصوصا در موضوع بهداشت که این عملاً در لیگ ما غیرممکن است. می‌گویند در دوره کرونا، هتل نروید، یعنی هتل باید اختصاصاً برای خود باشگاه باشد. باید هواپیمای اختصاصی در اختیار باشگاه باشد. نمی‌شود در وضعیتی که قرار است فاصله یک و نیم متر و دو متر رعایت شود، با هواپیمای عمومی تیم را اعزام کرد. مشکلات و موانع زیادی وجود دارد و به نظر من بهتر است پرسپولیس را قهرمان اعلام کنند و پرونده لیگ را ببندند.

-هجمه رقبا روی همین موضوع است، درحالی‌که پرسپولیس در زمین و مسابقه امتیاز گرفته و بعد از این هم می‌گیرد.

یادآوری می‌کنم مسابقه شروع شود بازهم پرسپولیس امتیازات لازمش را می‌گیرد، بازی‌های آسانش مانده، دیگر نمی‌دانم چه چیزی برای قهرمانی لازم است. آن‌ها با پرسپولیس لج بازی می‌کنند که این حرف‌ها را می‌زنند. باید کار تمام شود و پرسپولیس را قهرمان معرفی کنند، بحثی وجود ندارد.

-در محق بودن پرسپولیس برای قهرمانی که تردیدی نیست، اما جنگ مدیریتی هم امان باشگاه را بریده.

این جنگ‌ها و اختلاف‌نظرها درست نیست، اختلافات به ضرر به پرسپولیس می‌شود. اختلاف بین هرکدام از اشخاصِ در ارتباط با باشگاه باشد، درنهایت به ضرر شخص نیست، به ضرر باشگاه است. امیدوارم آشتی‌کنان اتفاق بیافتد و به توافق نظر برسند. اینکه آن‌ها در مورد مسایل مورد اختلاف صحبت کنند به نفع طرفین و درنهایت باشگاه است.

-نقش نظارتی وزارت ورزش را در این بین چطور می‌بینید؟

من فکر می‌کنم که وزارت ورزش باید اشخاصی را انتخاب کند که خیلی به پرسپولیس علاقمند باشند  و بتوانند کارها را دنبال کنند، آدم‌هایی بیایند که پرسپولیسی باشند. البته تا جایی که دیدم و شنیدم رسولی پناه یک پرسپولیسی اصیل هست، ان شاءا… که او تمام این حاشیه‌ها را جمع کند. ضمن اینکه به یک مشاور خوب هم احتیاج دارد. کسی که دلسوز پرسپولیس باشد و بر کار احاطه داشته باشد.

-موضوع واگذاری سرخابی‌ها به بخش خصوصی هم بیشتر به یک خبر تکراری و نشدنی تبدیل‌شده.

امیدوارم این اتفاق بیافتد تا بخش خصوصی بتواند کاری برای تیم انجام دهد. هر چه زودتر واگذاری اتفاق بیافتد بهتر است. به این شکل از همه نظر مشکلات حل می‌شود چون کسی که تیم را می‌گیرد خودش را صاحب آن می‌داند و هم‌خرج می‌کند و هم درست هزینه می‌کند. با وضعیت فعلی کسی جرات نمی‌کند پول خرج کند، چون نمی‌داند پولش چه می‌شود

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه