همراه ما باشید

ارزیابی مسیر پیش روی قعرنشینان / نبرد حساس ۵ تیم برای فرار از سقوط

ارزیابی مسیر پیش روی قعرنشینان / نبرد حساس ۵ تیم برای فرار از سقوط

پیروزی نیوز - ارزیابی مسیر پیش روی قعرنشینان / نبرد حساس ۵ تیم برای فرار از سقوط

شرایط برای آغاز دوباره لیگ برتر مهیا شده و مسابقات فوتبال پس از وقفه‌ای حدودا ۳ ماهه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به‌زودی آغاز می‌شود.با توجه به اینکه ۹ هفته به پایان این مسابقات باقی مانده، قرار است سه هفته به تیم‌ها برای آماده‌سازی فرصت داده شود و لیگ برتر احتمالا از اواخر خرداد مجدد ادامه خواهد یافت.

شیوا دورانگر – خبرنگار: در هفته‌های پیش رو رقابت در بالا و پایین جدول تماشایی است، چراکه تیم‌های زیادی مدعی قهرمانی، کسب سهمیه و بقا هستند که این می‌تواند به جذابیت لیگ بیفزاید. خصوصا که مدت‌ها فوتبال تعطیل بوده است و هیچ رقابتی انجام نمی‌گرفت. روز گذشته شرایط بالانشینان جدول را موردبررسی قراردادیم و امروز نگاهی به وضعیت ۵ تیم پایین جدول خواهیم داشت که بی‌شباهت با بالانشینان نیست. همان‌طور که مدعیان قهرمانی در بازی‌های پیش رو باهم دیدار خواهند داشت، تیم‌های که در مرز سقوط قرار دارند نیز در هفته‌های پایانی باید مقابل هم قرار بگیرند و  این باعث می‌شود تا حساسیت در پایین جدول به اوج خود برسد.حتی همین حالا هم امتیاز تیم‌ها چنان به هم نزدیک است که با قاطعیت نمی‌توان هیچ تیمی را کاندیدای سقوط معرفی کرد و با توجه به بازی‌های باقی مانده هر آن ممکن است جایگاه تیم‌ها دچار تغییر شود. و این شاید یکی از دلایل مخالفت برخی تیم‌های قعرنشین با ادامه لیگ باشد.

پارس جنوبی

تیم فوتبال پارس جنوبی که هم‌اکنون با ۲۰ امتیاز در رتبه دوازدهم جای دارد در این فصل روزهای پرفرازونشیبی داشت. فراز کمالوند در میان‌های راه از این تیم جدا و هومن افاضلی در نیم‌فصل دوم هدایت این تیم را بر عهده گرفت اما حضور این مربی هم نتوانست تغییری در شرایط جمی‌ها به وجود بیاورد و هواداران پرشور این تیم کماکان نگران سقوط تیمشان هستند.پارس جنوبی با پیروزی ارزشمند مقابل تیم مدعی تراکتور به تعطیلات رفت و در شروع لیگ هم با مدعیان روبه‌رو خواهد داشت.شاگردان افاضلی ابتدا در آبادان مقابل نفت به میدان خواهند رفت، سپس میزبان استقلال  بوده و در ادامه هم با تیم‌های سپاهان و شهر خودرو بازی خواهند کرد. جمی‌ها بعد از پشت سر گذاشتن ۴ هفته سخت که  در جدال با مدعیان گذشت به جنگ تیم‌های انتهای جدولی رفته و با پیکان،شاهین بازی می‌کنند. ماشین‌سازی، فولاد و نفت مسجدسلیمان هم حریفان بعدی این تیم هستند.

گل گهر

تیم تازه لیگ برتری شده گل گهر از همان ابتدای فصل با نتایج ضعیفی که دشت کرد خود را مستعد سقوط نشان داد.سیرجانی‌ها بعد از گذشت تنها ۶ هفته سرمربی خود را عوض کردند اما رفتن بگوویچ و آمدن جلالی هم نتوانست تغییری در شرایط این تیم ایجاد کند و گل گهر نیم‌فصل را با رتبه پانزدهمی به پایان برد، بااین‌وجود ۲ برد در هفته‌های اخیر باعث شد تا این تیم تکانی در جدول خورده و خود را از قعر جدول جدا کند و دو پله جهش کند. این ۶ امتیاز با بازی برابر نفت آبادان و استقلال به‌دست‌آمده بود. شاگردان جلالی در ادامه فصل با سپاهان، شهر خودرو، پیکان، شاهین، ماشین‌سازی، فولاد، نفت مسجدسلیمان، پرسپولیس و ذوب‌آهن جدال خواهند کرد. همان‌طور که مشاهده می‌کنید تیم گل گهر بازی‌های سختی با مدعیان خواهد داشت و علاوه بر اینکه در معادلات پایین جدول نقش دارد در سرنوشت تیم‌های بالانشین هم تأثیرگذار است

سایپا

تیم جوان سایپا با ابراهیم صادقی فصل سختی را پشت سر گذاشت. باوجود نتایج ضعیفی که نارنجی پوشان در این فصل کسب کردند آن‌ها جزو معدود تیم‌هایی بودند که به نیمکت خود دست نزدند و با سرمربی جوان خود همچنان برای بقا تلاش می‌کنند.سایپایی‌ها مثل تیم پارس جنوبی موافق ادامه لیگ هستند. آن‌ها در آخرین بازی قبل از تعطیلات با نتیجه دو بر یک در خانه مغلوب نفت آبادان شدند و در شروع مجدد لیگ ۳ بازی سخت با استقلال ، سپاهان و شهر خودرو خواهند داشت. برنامه مسابقات سایپا هم مثل پارس جنوبی است و این تیم در ادامه با تیم‌های قعرنشین جدال می‌کند و به مصاف پیکان و شاهین می‌رود. جدال با ماشین‌سازی در جم، فولاد در اهواز، نفت مسجدسلیمان در خانه و آخرین بازی فصل سایپا هم که جدالی حساس با صدرنشین لیگ یعنی پرسپولیس است.

شاهین بوشهر

تیمی که در نیم‌فصل هیچ بردی نداشت بعد از آمدن میشو کریستیچوویچ توانست از باخته‌ای پیاپی نجات پیدا کند و خود را با پیروزی‌هایی که در هفته‌های اخیر به دست آورد از قعر جدول جدا کند. بوشهری‌ها در شروع فصل میزبان نفت مسجدسلیمان هستند و سپس یک بازی سخت با پرسپولیس در تهران دارند و در ادامه هم میزبان ذوب هستند. مهم‌ترین مقطع فصل بین هفته‌های بیست و پنجم تا سی‌ام است که باید با تیم‌های بالا و پایین جدول بازی کنند.بازی در زمین گل گهر،میزبانی از سایپا، جدال با پارس در جم و در ادامه هم جدال با تیم‌های مدعی تراکتور،نفت آبادان و استقلال که  بسیار در سرنوشت تیم‌هایی که به دنبال کسب سهمیه هستند مؤثر باشد.

پیکان

تیم قدیمی و ریشه‌دار پیکان در حالی این روزها در قعر جدول جا خوش کرده است که نیم‌فصل را با رتبه دوازدهمی به پایان برده بود.تغییر مربی در پیکان نه‌تنها جواب نداد که حتی شرایط این تیم را بحرانی‌تر کرد.تا جایی که آن‌ها حالا رکورددار بیشترین باخت و گل خورده در لیگ هستند.ویسی که یکی از مخالفان جدی برگزاری لیگ است همین شروع کار باید مقابل صدرنشین قرار بگیرد و سپس به مصاف ذوب‌آهن می‌رود و در ادامه باید با تیم‌های قعرنشین گل گهر،سایپا و پارس جنوبی روبه‌رو شود و این شانس را خواهد داشت که با پیروزی مقابل رقیبان نزدیکش بتواند خودش را از قعر جدول جدا کند.شاگردان ویسی در ۴ هفته آخر بازی‌های سختی مقابل مدعیان خواهند داشت و به ترتیب مقابل تراکتور،نفت آبادان، استقلال و سپاهان قرار خواهند گرفت و با این تفاسیر به نظر می‌رسد پیکانی‌ها کار سختی برای بقا در لیگ برتر دارند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه