همراه ما باشید

با وجود اعلام زمان قطعی آغاز دوباره لیگ برتر، پیشنهادهای خلاقانه تراکتوری‌ها پایان ندارد / با پلی استیشن به دنبال جام

با وجود اعلام زمان قطعی آغاز دوباره لیگ برتر، پیشنهادهای خلاقانه تراکتوری‌ها پایان ندارد / با پلی استیشن به دنبال جام

پیروزی نیوز - با وجود اعلام زمان قطعی آغاز دوباره لیگ برتر، پیشنهادهای خلاقانه تراکتوری‌ها پایان ندارد / با پلی استیشن به دنبال جام

برخی باشگاه‌های لیگ برتری، باوجود اعلام رسمی شروع مسابقات فوتبال همچنان با بهانه‌جویی در تلاش هستند لیگ را به تعطیلی بکشانند.

شیوا دورانگر – خبرنگار: این باشگاه‌ها که بخش اعظم آن را تیم‌های مدعی قهرمانی تشکیل می‌دهند، حتی از شایعه‌پراکنی و تهدید و نامه زدن به مقامات بالا هم روگردان نبوده‌اند تا جایی که یک روز گفتند اگر بازیکن فوتبال دچار این بیماری شود عمر فوتبالش تمام می‌شود. روزی دیگر سازمان لیگ را به انصراف از مسابقات تهدید کردند. و وقتی  هم متوجه شدند با این ترفندها موفق نمی‌شوند سعی کردند مسوولان را تحت‌فشار بگذارند و درحرکتی حیرت‌آور از سازمان لیگ تضمین خواستند! بماند که این وسط برای متوقف کردن لیگ چه پیشنهادات عجیب‌وغریبی مطرح شد.

مدیر سابق استقلال گفت بین ۵ تیم بالای جدول بازی برگزار کنند و قهرمان را انتخاب کنند. مدیر سپاهان دو راهکار ارائه کرده بود; یا نتایج بازی‌ها را صفر کرده و یا صدرنشین نیم‌فصل را که به این گمان که تیم خود باشد به‌عنوان قهرمان فصل انتخاب کنند. مدیر شهر خودرو هم که می‌دانست باوجود از دست دادن سرمربی و برخی نفرات تأثیرگذارش شانس زیادی برای کسب سهمیه ندارد پیشنهاد کرده بود لیگ فعلی را به فصل آینده منتقل کنند تا تیم‌ها در همین جایگاهی که قرار دارند لیگ بیستم را آغاز کنند!

سازمان لیگ اما بی‌توجه به همه اظهارنظرها تصمیم‌گیری را به وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا سپرد و بعد از جلسات پیاپی و با بررسی‌هایی که صورت گرفت درنهایت مشخص شد شرایط برای ادامه لیگ فراهم است و تیم‌ها از اول خردادماه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با تشخیص و نظارت فدراسیون پزشکی ورزشی تمرینات خود را از سر گرفته و از  ۲۲ خرداد به میدان خواهند رفت.

همان‌طور که گفته شد اما کارشکنی‌ها و بهانه‌جویی‌ها کماکان ادامه دارد. مدیرعامل تراکتور که پیش‌تر بابیان جمله عجیب سازمان لیگ هم دستور دهد، تا مالک باشگاه اجازه ندهد در مسابقات شرکت نمی‌کنند باعث حیرت شده بود در جدیدترین اظهاراتش گفته است سازمان لیگ باید سلامت ورزشکاران را تضمین کنند و از مسؤولین خواست به تصمیم ۱۵ باشگاه و  نظرات کانون مربیان و پزشکان تیم‌ها توجه کنند.

روزی که شنیده شد برخی تیم‌ها در بیانیه‌ای خواهان تضمین از سازمان لیگ شده‌اند باورش سخت بود. شاید آن زمان فقط از روی حدس و گمان می‌شد فهمید که کدام تیم‌ها چنین تفکر کودکانه‌ای درباره ویروس کرونا دارند اما صحبت‌های روز گذشته مدیرعامل تراکتور نشان داد که نه‌تنها همه آن هشدارها مبنی بر سلامت فوتبالیست‌ها بی‌پایه و اساس بوده و برخی‌ها درک درست از این بیماری ندارند که هنوز وجودش برای پزشکان ناشناخته است، بلکه از فوتبال هم شناخت چندانی ندارند.وگرنه پیشنهاد نمی‌داد که قهرمان لیگ به چای چمن در بازی پلی‌استیشن مشخص شود!آری ، درست شنیده‌اید مدیرعامل تراکتور پیشنهاد کرده است برای اینکه نشاط اجتماعی به جامعه برگردد تیم‌ها را در لیگ رایانه‌ای شرکت دهند. جالب است که بدانید سهرابی از مسوولان فوتبال آلمان هم به خاطر اینکه مسابقات بوندسلیگا را بدون حضور تماشاگران استارت زده‌اند انتقاد کرده است.

می‌دانیم هرچقدر از طنز ماجرا بگوییم کم است، ولی حقیقت دارد. تیمی که برای قهرمانی میلیاردی هزینه کرده است و بقول مدیرعاملش در هر ۲ جام مدعی است به‌جای رقابت در زمین به دنبال بازی با کامپیوتر است! به‌راستی اگر هدف تراکتور بازی کامپیوتری بود پس این‌همه هزینه برای چه بود؟با چند دستگاه تلویزیون و پلی‌استیشن سروته ماجرا را هم می‌آوردند تا این‌همه دلار به‌پای مربی و بازیکن خارجی و داخلی نریزند. تصور کنید پیشنهاد مدیرعامل تراکتور موردقبول واقع شود و تیم‌ها بخواهند با پلی‌استیشن باهم رقابت کنند با این روحیه‌ای که از تراکتوری‌ها سراغ داریم هیچ بعید نیست که بازهم بهانه‌تراشی کنند و مثل بگویند اگر قهرمان نشدند به خاطر این بود که دسته‌های سالم و بهتر را به پرسپولیسی‌ها داده‌اند و آن‌هایی که خوب کار نمی‌کرد و خراب بود را به آن‌ها!

محض یادآوری به مدیرعامل تراکتور شاید بد نیست که بگوییم در بازی پلی‌استیشن خبری از یارکشی و همراهی سایرین نیست و آن‌ها درنهایت بتوانند همان ماشین‌سازی را که به‌نوعی تیم دوم آن‌ها محسوب می‌شود با خود همراه کنند. بنابراین وقتی بازنده شوند دیگر نمی‌توانند ۱۵ تیم را با خود در یک صف قرار دهند. خنده‌دار است که هر بار بر این یارکشی‌ها تلاش می‌شود. اما به‌راستی کدام اتحاد؟وقتی هستند تیم‌هایی مثل فولاد و ذوب‌آهن و… که از ابتدا موافق برگزاری لیگ بودند، اما کماکان تلاش می‌شود تا گفته شود همه تیم‌ها جز پرسپولیس خواهان لغو لیگ بوده‌اند.  به‌راستی چرا مدیران تیم‌های خصوصی این‌قدر مشتاق لغو لیگ هستند؟ آیا بهتر نیست آن‌ها به‌جای این لشکرکشی‌های خیالی در تدارک شروع تمرینات باشند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه