همراه ما باشید

تغییر موضع عجیب برخی مدیران و مربیان لیگ‌برتری در مورد نیمه‌تمام ماندن لیگ نوزدهم و تبریک قهرمانی به پرسپولیس / حزب باد

تغییر موضع عجیب برخی مدیران و مربیان لیگ‌برتری در مورد نیمه‌تمام ماندن لیگ نوزدهم و تبریک قهرمانی به پرسپولیس / حزب باد

پیروزی نیوز - تغییر موضع عجیب برخی مدیران و مربیان لیگ‌برتری در مورد نیمه‌تمام ماندن لیگ نوزدهم و تبریک قهرمانی به پرسپولیس / حزب باد

درحالی‌که تا همین چند روز قبل شاهد مخالفت شدید تیم‌های بالانشین با اهدای جام به پرسپولیس در صورت لغو لیگ برتر بودیم اما به ناگاه برخی از این باشگاه‌ها اعلام کردند از هر تصمیمی که مسوولین بگیرند تبعیت کرده و حتی قهرمانی را هم به پرسپولیسی‌ها تبریک گفتند!

شیوادورانگر _ خبرنگار: مدیرعامل تراکتور که تا همین چند روز قبل تاکید داشت حتی شده با پلی استیشن هم با پرسپولیس بر سر کسب قهرمانی رقابت کنند بعد از اینکه تاریخ بازی‌ها مشخص شد اعلام کرده در صورتی که فدراسیون تیم صدرنشین را به عنوان قهرمان معرفی می‌کرد آنها قبول می کردند. سهرابی گفته است اگر  نمایندگان باشگاه‌ها و هیات رئیسه فوتبال رای به قهرمانی پرسپولیس می دادند آنها هم این موضوع را می پذیرفتند.

مالک شهرخودرو هم با گلایه از سازمان لیگ گفته است انتظار داشتند تمام مدیران لیگ برتری را دعوت و درباره لیگ تصمیم گیری می کردند. حمیدوای در ادامه رضایت خود را از قهرمانی پرسپولیس ابراز و بیان داشت که اگر مشکل درباره سهمیه آسیا است ادعایی درباره آن ندارند و چون در حال حاضر در رده پنجم هستند راضی بودند تیم‌های اول تا چهارم آسیایی شوند!

این صحبت ها در حالی مطرح می شود که تا قبل از این همه علیه پرسپولیس بودند و هرگاه که از پایان لیگ سخن به میان می آمد انها راضی نبودند که تکلیف قهرمانی و سهمیه ها مشخص شد و مدیر تراکتور از پاک شدن نتایج سخن می‌گفت یا مالک شهرخودرو انتظار داشت که جدول فعلی را به لیگ بیستم متصل کنند و ده ها پیشنهاد از این دست.اول و آخر هنه حرفها هم این بود که جام به پرسپولیس نرسد تا جایی که حتی مالک تراکتور بین خود قهرمان را انتخاب و می‌گفت باید کاپ قهرمانی را در صورت تعطیلی به سپاهانی ها دهند!

ولی همه چیز به یکباره از وقتی که مشخص شد قرار است لیگ ادامه پیدا کند تغییر کرد و به نظر می رسد حالا آن همه رجز خوانی جای خود را به ترس داده است.تیم هایی که تا دیروز داعیه قهرمانی داشتند حالا بیم آن را دارند در صورت ادامه لیگ حتی فرصت گرفتن سهمیه را هم به تیم هایی مانند فولاد و نفت آبادان واگذار کنند و چه بسا در خلوت خود می گویند کاش فدراسیون پیشنهاد فیفا را قبول و پرسپولیس را قهرمان اعلام می‌کرد تا فرصت کسب سهمیه برای آنها محفوظ می ماند.

بنظر وضعیت سپاهانی ها هم دست کمی از دیگران ندارد.زردپوشان که  رقابت شدیدی با پرسپولیس بر سر قهرمانی دارند تا همین چند روز قبل رسما مخالفت خود را با قهرمانی پرسپولیس اعلام کرده بودند،اما حالا می‌گویند هرکسی که قهرمان شد مبارکش باشد.این صحبتی که سرمربی این باشگاه انجام داده است.قلعه‌نویی گفته است اولویت اول همه باید سلامتی جامعه باشد و باید به هر تصمیمی که مسئولان برای لیگ برتر فوتبال می‌گیرند، تمکین کرد.او بازهم مدعی شد که در یک سال و نیم اخیر در حق سپاهان ظلم و اجحاف صورت گرفته است و از اجرای عدالت برای تیم‌هایی گفت که شانس سهمیه دارند.

قلعه‌نویی حتی وقتی خود را مطیع تصمیمات فدراسیون نشان می‌دهد بازهم دوپهلو سخن گفته و از اعتراض‌های همیشگی دست نمی‌کشد.او از یک‌طرف می‌گوید از تصمیمات سازمان لیگ تمکین می‌کند و از سوی دیگر به آنها کنایه می‌زند که در حق سپاهان ظلم کرده‌اند.به‌راستی اگر قرار بود به‌جای ادامه مسابقات،لیگ را لغو و پرسپولیس را قهرمان اعلام کنند امیرقلعه‌نویی بازهم از کلمه اجحاف درباره خودش و تیمش استفاده نمی کرد؟ اویی که حتی وقتی تیمش با اختلاف فاحش به پرسپولیس قهرمانی را باخت به فدراسیون تهمت زد نتایج را مهندسی شده رقم‌زده‌اند.

از هرکسی این عقب‌نشینی پذیرفتنی باشد از امیرقلعه‌نویی  بعید است.آن هم در این شرایط که تیمش مدعی است.اما چرا سرمربی سپاهان به همین راحتی با قهرمانی پرسپولیس کنار آمده است؟آیا موضع باشگاه سپاهان نیز همانی است که سرمربی‌اش اعلام کرد؟چندی قبل که از نیکفر درباره احتمال قهرمانی پرسپولیس سوال شده بود او به‌شدت نسبت به آن واکنش نشان داده و گفته بود اگر پرسپولیس را با ۲۱ بازی قهرمان اعلام کنند اصلاً منصفانه نیست و حق سایر باشگاه‌ها ضایع می‌شود.

هر چه که هست قلعه‌نویی ظاهرا قهرمانی پرسپولیسی‌ها را پذیرفته است.البته این پذیرش به نوعی حکم نوشدارو بعد از مرگ را دارد چرا که خوشبختانه لیگ قرار است از یکماه دیگر استارت بخورد. اما بنظر می‌رسد قلعه‌نویی مثل سابق برای تیمش شانسی برای قهرمانی قائل نیست یا دستکم اینطور به نظر می‌رسد وگرنه چه دلیلی است که از حفظ سهمیه آسیایی حرف بزند.یکبار دیگر جمله قلعه‌نویی را مرور کنید: هر اتفاقی می‌افتد باید عدالت اجرا شود.یک سری گروه‌ها پایین و بالای جدول حضور دارند که شانس سهمیه دارند.

شاید قلعه‌نویی با این حرف‌ها می‌خواهد هواداران سپاهان را برای اتفاقاتی که در آینده می‌افتد آماده کند. به‌هرحال بعد از اتفاقات نقش‌جهان ورای استیناف هجمه‌ها علیه قلعه‌نویی در اصفهان بیشتر شده و رسانه‌ها و هواداران سپاهان او را مقصر این اتفاق می‌دادند و قلعه‌نویی به‌خوبی فهمیده که مقبولیت گذشته را بعد از دست دادن صدر ندارد،خصوصاً که بعدازآن همه هزینه دو‌ام را هم در فصل گذشته از دست داد.

دوجامی که در فصل گذشته از دست داد. با این‌وجود سرمربی تیم فوتبال سپاهان معتقد است باوجود مشکلاتی که ازنظر بودجه نسبت به چند تیم دیگر از جمله استقلال و پرسپولیس داشته نتایج خوبی کسب کرده است و مرتباً تکرار می‌کند که در یک‌فصل و نیم گذشته در حق سپاهان اجحاف صورت گرفته است. او با تکرار این جملات سعی دارد این ذهنیت را برای هواداران سپاهان جا بیاندازد که اگر از قهرمانی عقب‌افتاده است به خاطر اشتباهات و ضعف‌های فنی نیست و مسائل دیگری در این ناکامی‌ها مؤثر بوده.او در حالی مدعی است که از دو تیم پایتخت کمتر هزینه روی دست سپاهان گذاشته است که همین امسال بازیکنی مانند محمدرضا حسینی با دریافت مبلغی در حدود ۴ میلیارد تومان از سپاهان قید حضور در پرسپولیس و استقلال را زد.بماند که دستمزد سایر ستاره‌های ایرانی و خارجی این باشگاه  تا چه اندازه سنگین است.یا خود قلعه‌نویی نجومی بسته است;قراردادی که تا  پایان لیگ نوزدهم اعتبار دارد و بنظر می‌رسد تمدید نشود.

چندی قبل وقتی از مدیر سپاهان درباره اینکه آیا این باشگاه قصد دارد قرارداد قلعه‌نویی را تمدید کند پرسش شد که نیکفر گفته بود: باید دید شرایط چیست و در آینده چه اتفاقاتی رخ می‌دهد. به‌هرحال بخشی از این ماجرا بستگی به این دارد که چه نتایجی تا پایان فصل رقم بخورد. به نظرم هنوز زود است که در این مورد صحبت کنیم.

در صحبت مدیر سپاهان یک نکته کلیدی وجود دارد.ایتکه اینده قلعه‌نویی در سپاهان به نتایج این فصل بستگی دارد که مطمئنا گرفتن یا نگرفتن جام قهرمانی است. و برای همین‌که این مربی تلاش می‌کند از حالا برای ناکامی احتمالی خود زمینه‌چینی کند تا فردا روزی کسی از او انتظار پاسخگویی نداشته باشد. تا جایی که حتی حاضر شد قهرمانی پرسپولیس را قبول کند.به‌هرحال این هم ترفندی است،مثل همان نقشه‌ای که درباره حبس در رختکن گرفتند تا به تماشاگران خود بگویند ۳ امتیاز را کمیته انضباطی از ما گرفت.

نبش قبر یکباره قلعه‌نویی از اتفاقات دوران حضورش در استقلال می‌تواند نشانه دیگری برای جدایی قلعه‌نویی از سپاهان باشد و هیچ بعید نیست مقصد احتمالی قلعه‌نویی در فصل اینده تیم سابقش باشد.ناگفته نماند سرمربی سپاهان در مصاحبه اخیرش به اتفاقاتی که درگذشته در استقلال رخ‌داده اشاره‌کرده و گفته است که آن زمان برخی‌ها به او خیانت کردند و باعث شدند از استقلال دور شود.قلعه‌نویی در همه این سالها هربار که حرف حضورش در استقلال مطرح شد با استقبال خوبی از جانی هواداران مواجه نشد و آخرین حضورش به شعار حیا کن ختم شد.و حالا قلعه‌نویی با گفتن اینکه برخی‌ها در کار او گذاشتند قصد دارد به نوعی مهروموم‌هایی که در استقلال موفق نبود را توجیه کند و زمینه را برای حضورش در این تیم فراهم آورد.گرچه استقلال هم‌اکنون  مجیدی  را به‌عنوان سرمربی روی نیمکت دارد اما او هم با استقلال شانس کمی برای قهرمانی دارد و این در حالی است که در قراردادش قیدشده که باید یک جام برای آبی‌ها کسب کند.مگر اینکه او بتواند در جام حذفی تیمش را به قهرمانی برساند تا همچنان در استقلال بماند که البته با توجه به جدال با سپاهان برای رسیدن به جام حذفی هم کار راحتی نخواهد داشت.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه