همراه ما باشید

رادوشوویچ پس از بازگشت به ایران در گفت و گو با پرسپولیس: ۴ سال در انتظار نقش اول پرسپولیس بودم

رادوشوویچ پس از بازگشت به ایران در گفت و گو با پرسپولیس: ۴ سال در انتظار نقش اول پرسپولیس بودم

پیروزی نیوز - رادوشوویچ پس از بازگشت به ایران در گفت و گو با پرسپولیس: ۴ سال در انتظار نقش اول پرسپولیس بودم

به جرات علیرضا بیرانوند یک وزنه برای تیم پرسپولیس در سال‌های اخیر بوده که نقشی انکارناپذیر در قهرمانی‌های سال‌های اخیر تیم داشته است، اما اینکه چرا هواداران از رفتن او به بلژیک و لژیونر شدنش خیلی نگران نیستند، یک دلیل بیشتر ندارد: بوژیدار رادوشوویچ.

بی‌شک او را می‌شود یکی از پرسپولیسی‌ترین‌هایی دانست که حتی در دوره نیمکت‌نشینی نیز نمی‌شود نقشش را در موفقیت‌ها کمرنگ دانست. گلر موفقی که هر بار و به هر دلیل سرمربی به او اعتماد کرده و به زمین رفته، عملکرد خیلی خوبی داشته، اما در مدت زیاد نیمکت‌نشینی نیز هیچ‌گاه حاشیه‌ساز نشده و یار تیم بوده است. او با برانکو به پرسپولیس آمد، اما کارنامه‌اش آنقدر قابل قبول بوده که حتی در دوره‌ای که مبادله پول به سختی صورت گرفته، باشگاه نخواهد چنین بازیکن متعصب و متعهدی را از دست بدهد. رادو بی‌شک یکی از محبوب‌ترین خارجی‌های پرسپولیس خواهد بود که هواداران دوستش دارند. او بعد از شیوع کرونا و تعطیلی لیگ برتر، همراه با خانواده‌اش به کرواسی رفت. حالا که از سرگیری مسابقات مورد تایید قرار گرفته و قرار است سرنوشت قهرمان امسال در زمین مشخص شود، به همین دلیل بوژیدار رادوشوویچ ساعت ۵ صبح روز گذشته (سه‌شنبه) از شهر اسپلیت به تهران رسید تا پرسپولیس را در راه رسیدن به چهارمین قهرمانی‌اش همراهی کند. گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با رادو را در زیر می‌خوانید:

– دوست داریم بدانیم رادو در این مدت چه کارهایی انجام داده، در روزهایی که فوتبال و تمرین به شکل حرفه‌ای تعطیل بوده است.

در این مدت ۱۰ روزی اصلا تمرین نداشتم. درواقع فقط ۱۰ روز بدون تمرین بودم اما بعد از آن کار را شروع کردم. تا کنون نشده بود که بیشتر از ۵ روز تمرین نکنم و این برای اولین بار بود که بی‌تمرینی من اینقدر طول کشید. بعد از ۱۰ روز احساس کردم که باید حتما تمرین را شروع کنم و هر روز هم تمرین کردم و دیگر کارم قطع نشد.

– کجا و به چه شکل تمرین کردی؟

در شهر خودمان، اسپلیت. در ۱۰ سال گذشته در شهرمان حضور نداشتم. به خاطر همین کرونا و این وضعیت وسیله‌ای شد که هم کنار خانواده‌ام باشم و هم کنار آنها تمرین کنم.

– چطور تمرینات و وضعیتت را با کادرفنی تیم هماهنگ می‌کردی؟

من بازیکن حرفه‌ای هستم، طبیعتا از مربی برنامه می‌گیرم. یک مربی اختصاصی بدنسازی هم گرفته بودم که بتوانم طبق برنامه کار کنم. اصولا هر کاری انجام می‌دهم با دلیل است. ضمن اینکه پدرم یکی از دروازه‌بان‌های بزرگ بوده و او هم نظارت مستقیمی بر تمریناتم داشت و کار خیلی جدی دنبال می‌شد.

– بعد از چند ماه دوری از مسابقه و فوتبال، چه حسی داری از اینکه قرار است دوباره بازی‌ها دنبال شود؟

تنها چیزی که می‌توانم بگویم این است که دیگر نمی‌توانم صبر کنم. به صورت عامیانه بگویم که دلم لک زده برای فوتبال و تمرین. برای بازیکن حرفه‌ای خیلی سخت است که اینهمه مدت دور از تمرین و مسابقه باشد. امیدوار هستم که در ۲۰ روز پیش رو بتوانیم آمادگی‌مان را برای از سر گرفتن مسابقات احیا کنیم.

– ادامه لیگ را برای پرسپولیس چطور می‌بینی؟

هنوز کار ما تمام نشده اما فکر می‌کنم بتوانیم قهرمانی را بار دیگر کسب کنیم. امیدوارم مثل ایام قبل از کرونا و تعطیلی بازی‌ها، بازی‌های‌مان را خوب پیش ببریم.

– چیزی که قطعی است،‌ جدایی بیرانوند از پرسپولیس است. او قطعا در فصل آینده تیم را همراهی نمی‌کند و به نظر می‌رسد که تو شماره یک پرسپولیس در فصل بعدی خواهی بود. در این بین یک سری نگران هستند که تو همیشه دروازه‌بان شماره دو در کنار بیرانوند بودی و از این جهت نگرانی‌هایی وجود دارد.

من فقط به هواداران می‌توانم یک چیز را بگویم که نگران نباشید. در ۴ سال گذشته هر بار که وارد زمین شده‌ام، آماده بودم. من ۴ سال صبر کردم تا فرصتی پیش بیاید که دروازه‌بان اول تیم باشم. البته همه چیز به نظر سرمربی بستگی دارد، اما مطمئن باشید که تمام تلاشم همین است و امیدوارم لیاقت این را داشته باشم که دروازه‌بان اول پرسپولیس باشم.

– یک سوال دیگر هم داریم. اینکه فکر می‌کنی فصل بعد که قرار است دروازه‌بان اول تیم باشی، شماره یک را خواهی پوشید؟

چهار سال شماره ۴۴ را پوشیدم و فکر می‌کنم فصل بعد هم همین شماره را بپوشم.

– و سوال آخر، از دروازه‌بان مورد علاقه‌ات بگو.

ویکتور والدس اسپانیایی.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه