همراه ما باشید

امیر توکلیان : یزدانی برای بازگشت باید بیشتر فکر کند/ او بدشانس‌ترین المپیکی بود

امیر توکلیان : یزدانی برای بازگشت باید بیشتر فکر کند/  او بدشانس‌ترین المپیکی بود

پیروزی نیوز - امیر توکلیان : یزدانی برای بازگشت باید بیشتر فکر کند/ او بدشانس‌ترین المپیکی بود

میر توکلیان مربی پیشین تیم ملی کشتی آزاد که مدت­ها با رضا یزدانی در میادین بزرگ جهانی و المپیک حضور داشته به احتمال بازگشت این قهرمان باتجربه واکنش نشان داد.

 

به گزارش پرسپولیس نیوز و به نقل از خبرگزاری مهر، توکلیان با بیان اینکه رضا یزدانی برای بازگشت به میدان باید منطقی و فکورانه عمل کند، اظهار داشت: به شخصه به عنوان مربی تیم ملی که سال­ها با رضا یزدانی همراه بودم، او را بسیار دوست دارم. یزدانی یکی از معدود آزادکاران عنوان داری بود که هیچگاه در بازی­های المپیک به حقش نرسید و به واقع یکی از بدشانس ترین ملی پوشان المپیکی ما بود.

 

وی تصریح کرد: به تازگی خبرهایی مبنی بر تمایل او برای بازگشت به میدان منتشر شده که به نظر من او باید بسیار منطقی و حساب شده به این موضوع نگاه کند. به نظر من یزدانی کشتی‌گیری نیست که بتواند در وضعیت کنونی در کشتی های دوره ای حضور یابد و بهتر است با احتیاط در این رابطه تصمیم بگیرد.

 

توکلیان خاطر نشان کرد: رضا یزدانی در وزن شلوغی حضور دارد. وزن ۹۷ کیلوگرم مدعیان پر تعداد و توانمندی دارد که غلبه بر هر کدام از آنها کار سخت و دشواری است. ما در این وزن محمدحسین محمدیان، علیرضا کریمی، محمد جواد ابراهیمی و شعبانی را داریم که مدعیان بسیار باانگیزه و باتجربه ای هستند و می توانند برای هر حریف باسابقه ای همچون رضا یزدانی، مشکل ساز باشند.

 

وی در پایان اظهار داشت: به هر حال با توجه به چرخه انتخابی تیم ملی، بستر مناسبی برای بازگشت کشتی گیرانی مثل رضا یزدانی مهیا شده که می توانند از رقابتهای قهرمانی کشور به عنوان نخستین مرحله چرخه انتخابی استارت بزنند.

 

چندی پیش در حاشیه نشست خبری رئیس فدراسیون کشتی پیرامون بررسی چرخه انتخابی با اهالی رسانه بود، علیرضا دبیر از تمایل رضا یزدانی به  بازگشت به میدان خبر داد و گفت: «همه کشتی‌گیران اگر توانایی دارند می‌توانند طبق قانون وارد چرخه انتخابی شوند. رضا یزدانی هم به تازگی اعلام کرده می‌خواهد کشتی بگیرد. او قهرمان بزرگی است که امیدوارم موفق باشد.»

 

بدین ترتیب رضا یزدانی که گویا چندان از تمرینات آماده سازی دور نشده فعلا به جمع مدعیان تیم ملی پیوست تا شاید بتواند طبق چرخه انتخابی به میدان بازگردد و برای کسب دوبنده وزن ۹۷ کیلوگرم بجنگد. اتفاقی که فعلا بصورت شفاف و روشن از سوی یزدانی تایید یا تکذیب نشده و این تصمیم را مستلزم بررسی بیشتر اعلام کرده است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه