همراه ما باشید

تعلیق می شوید حمله به سازمان لیگ و پرسپولیس به صورت دوی امدادی میان ۲ مالک ادامه دارد؛ این داستان، زنوزی شاکی ابدی

تعلیق می شوید حمله به سازمان لیگ و پرسپولیس به صورت دوی امدادی میان ۲ مالک ادامه دارد؛ این داستان، زنوزی شاکی ابدی

پیروزی نیوز - تعلیق می شوید حمله به سازمان لیگ و پرسپولیس به صورت دوی امدادی میان ۲ مالک ادامه دارد؛ این داستان، زنوزی شاکی ابدی

چند روزی است که تیم‌های لیگ برتری اجازه برگزاری تمرینات گروهی را دریافت کرده و خود را برای شروع دوباره لیگ آماده می‌کنند، تراکتوری‌ها اما همچنان ساز مخالفت زده و از انجام تمرین خودداری می‌کنند.

شیوا دورانگر _خبرنگار:  مربیان این تیم ابتدا بهانه گرفتند که چند تن از اعضای تیم ما مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا هستند و پزشک این تیم اعلام کرد تا زمان دریافت نتیجه قطعی، هیچ تمرینی انجام نمی شود. سپس در نامه‌ای به وزیر ورزش خواستار تعطیلی لیگ شدند. جالب اینجاست که تراکتوری‌ها چند روز قبل در آزمایشگاهی که از سوی سازمان لیگ به این باشگاه معرفی‌شده بود تست کرونا دادند که جواب آزمایش اعضای این تیم منفی بود، با این وجود آن‌ها هنوز به تعطیلی لیگ اصرار دارند و قصد ندارند تمرینات را شروع کنند.

مالک این باشگاه می‌گوید همچنان روی موضع خود هستند و در صورت ادامه لیگ از حضور در مسابقات انصراف خواهند داد.زنوزی دلیل این تصمیم را حفظ سلامتی بازیکنان و خانواده‌هایشان عنوان کرده است! و می‌گوید برخلاف باور آنچه در رسانه‌ها عنوان می‌شود تیم‌های تحت مالکیت او مشکل مالی ندارد و در  صورت عدم برگزاری بازی‌ها هم پول بازیکنان و کادر را به‌صورت صددرصدی پرداخت خواهد کرد!

زنوزی در حالی چنین ادعایی می‌کند که شایعه شده او به خاطر بدهی زیادی که به بانک دارد به خارج از ایران رفته است. البته خودش می‌گوید به دلیل محدودیت‌های پروازی در روسیه است و به هیچ بانکی بدهکار نیست.

به راست و دروغ بودن ماجرا کاری نداریم اما شرایط ۲ تیم تبریزی نشان می‌دهد که زنوزی برای عمل کردن به وعده‌هایش کار راحتی ندارد.اگر از ماشین‌سازی صرف‌نظر کنیم خود تراکتور به‌تنهایی هزینه‌های مالی سنگینی دارد.تیمی که ستاره‌های بسیار گران‌قیمتی خریده است و یکی از پر مهره‌ترین تیم‌های لیگ به شمار می‌رود. به غیر از خارجی‌ها، دستمزد برخی بازیکنان ایرانی این تیم هم به دلار است.بماند که این تیم چند پرونده باز در فیفا دارد و باید به سه بازیکن سابق خود یعنی کنستانت، اروین و استوکس مبلغ قابل‌توجهی را بپردازد.

درباره وضعیت فنی تراکتور هم پیش‌ازاین صحبت شده است و همان‌طور که مشخص است این تیم با توجه به بازی‌هایی که دارد و جنگ رقابتی که در بالای جدول وجود دارد شانس کمی برای قهرمانی دارند و این هم یکی از دلایل مهمی است که تراکتوری‌ها را تعطیلی لیگ مصمم کرده است.

بدون شک اگر آن‌ها جای یکی از دو تیم پرسپولیس و سپاهان بودند مخالفتی با ادامه لیگ نداشتند اما حالا که سهمیه آسیایی هم دور از دسترس است، مالک باشگاه تراکتور می‌گوید ما در حسرت جام‌های فلزی نیستیم! به‌راستی اگر این‌طور است پس این‌همه تب و تاب برای چیست؟چرا زنوزی دائما به فدراسیون برای حمایت از تیم‌های دیگر اتهام می‌زند و تلاش می‌کند برای سایر تیم‌ها حاشیه‌سازی کند؟ اصلاً آن همه ریخت‌وپاشی که ابتدای فصل شد اگر برای قهرمانی نبود پس به چه منظوری صورت گرفت؟لابد تراکتوری‌ها نیز مثل برخی از مدعیان فقط برای سلامتی خود ورزش می‌کنند!

زنوزی ادعا می‌کند تراکتور ۳ بار مستحق دریافت جام قهرمانی لیگ برتر بود که هر بار به عناوینی جام را از دست آن‌ها گرفتند. یکی از این سه قهرمانی به لیگ چهاردهم برمی‌گردد که تراکتوری‌ها بعد از نائب قهرمانی به‌اشتباه جشن قهرمانی گرفتند.بماند که امروز مالک همین تیم ادعا دارد حسرت جام ندارند.اما برای چند ثانیه قهرمانی آنگونه غرق در شادی شده بودند.اما حتماً به خاطر دارید که آن روزها چه بلبشویی سر این ماجرا راه انداختند اما کفاشیان در یک مصاحبه تلویزیونی گفت تاج،رییس وقت فدراسیون قبل از بازی تراکتورسازی اعلام کرده بود به داور بگویید مدیریت کند جو گیر نشود و به ضرر تراکتورسازی سوت نزند. درواقع فدراسیون به‌نوعی از فغانی خواسته بود هوای تراکتورسازی را داشته باشد تا این تیم قهرمان شود. با این وجود مالک تراکتور می‌گوید اجازه نمی‌دهند تیمش قهرمان شود.

این اولین بار نیست که او چنین ادعایی را مطرح می‌کند اما گویی در این فوتبال هیچ عزمی برای برخورد باکسانی که اتهام می‌زنند وجود ندارد. هر چه که هست این فوتبال آنچنان بی‌در و پیکر شده است که هرکسی از راه می‌رسد به خودش اجازه می‌دهد آبرو و حیثیت این فوتبال را با تهمت‌هایش به حراج بگذارد. جدیداً هم که تهدید به این تهمت‌ها اضافه‌شده است و یکی مثل زنوزی خیال می‌کند چون تیمش خصوصی است می‌تواند هر وقت که دلش خواست قانون‌شکنی کند و از لیگ کنار بکشد. و سازمان لیگ را با شکایت به فیفا تهدید کند!

مالک باشگاه تراکتور تبریز گفته است وزارت ورزش، فدراسیون و سازمان لیگ تنها به خاطر یک تیم خاص شما بخوانید پرسپولیس تصمیم به ادامه مسابقات لیگ برتر دارند.او در ادامه افزوده است اسم یکی از برنامه‌های صداوسیما، وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و … را یک تیم خاص بگذارند.

اگر قصد فدراسیون از ادامه لیگ قهرمانی پرسپولیس بود که می‌توانست این کار را بدون دردسر با تعطیلی کردن لیگ و اهدای جام قهرمانی به صدرنشین به پایان برساند اما فدراسیون لیگ را ادامه داد تا لیگ نوزدهم در زمین چمن به پایان برسد و جایگاه‌ها عادلانه بین تیم‌ها تقسیم شود. اتفاقاً تمام ارگان‌های این فدراسیون از روزی که لیگ شروع‌شده است در خدمت تراکتور بوده‌اند.آن از قرعه خوب سازمان لیگ و مماشات‌های تمام‌نشدنی کمیته انضباطی با تخلفات تماشاگران این تیم و این هم از تهمت‌های مداوم زنوزی به وزیر و فدراسیون و داوران که بی‌جواب مانده است. صداوسیما هم دربست در اختیار مالک تراکتور است. او در همین دو روز گذشته چند بار با رادیو و تلویزیون مصاحبه کرده است اما همچنان حقایق را وارونه جلوه می‌دهد! او برای اینکه به هدفش برسد از ۱۵ تیم دیگر لیگ مایه می‌گذارد. در حالی که تعداد موافقان برگزاری لیگ بیشتر از مخالفان است و حتی اگر غیرازاین بود تفاوتی نداشت و حتی ارسال مصاحبه‌های اعتراضی اعضای تیم‌ها به فیفا بی‌اثر بود. چراکه فیفا و کنفدراسیون آسیا تصمیم‌گیری در مورد ادامه لیگ را به دولت‌ها(ستاد مبارزه با کرونا) سپرده‌اند. و این تهدیدها منسوخ‌شده راه به‌جایی نخواهد برد و فقط به آماده‌سازی تراکتور لطمه خواهد زد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه