همراه ما باشید

افشاگری عضو ستاد کرونا در مورد آمارهای تست مثبت در تیم های لیگ برتر؛ فریب بزرگ؟

افشاگری عضو ستاد کرونا در مورد آمارهای تست مثبت در تیم های لیگ برتر؛ فریب بزرگ؟

پیروزی نیوز - افشاگری عضو ستاد کرونا در مورد آمارهای تست مثبت در تیم های لیگ برتر؛ فریب بزرگ؟

لیگ برتر فوتبال از سوم تیرماه مجددا استارت خواهد خورد و چند روزی می‌شود که تمرینات تیم‌ها آغازشده است.البته باشگاه‌ها قبل از شروع تمرینات از همه اعضای خود تست کرونا گرفتند که در این میان برخی‌ها اعلام کردند چند بازیکن آن‌ها به این ویروس مبتلا شده‌اند.

شیوا دورانگر _ خبرنگار: در ابتدا گل گهر سیرجان خبر از ابتلای ۶ بازیکنش داد.اعضای این تیم چند روز بعد مجددا تست PCR دادند که این بار پزشک این تیم اعلام کرد تست تمام اعضای این تیم منفی بوده است و افرادی که تست اول‌شان مثبت بود در قرنطینه باقی خواهند ماند. بعد از انجام  تست سوم مشخص شد هیچ‌یک از اعضای این تیم به کرونا مبتلا نیستند.

سایپایی‌ها هم همان روزها اعلام کردند یک مورد مثبت در تیم‌شان وجود دارد و باشگاه ماشین‌سازی از ابتلای ۶ نفر از اعضای خود خبر داد.این آمار در روزهای بعد افزایش یافت تا جایی که گفته شد ۵ بازیکن فولاد،۲ بازیکن نفت آبادان، ۳ بازیکن پارس جنوبی،۴ بازیکن تراکتور و ۲ بازیکن سپاهان هم درگیر این ویروس هستند!

همان روزها باشگاه فولاد یک اطلاعیه دراین‌باره صادر کرد و اعلام داشت که در آزمایش اولیه تست اعضای این تیم منفی بوده و در آزمایش دوم ۳ نفر از کادر تیم و دو بازیکن جواب تست شان در شرایطی مثبت شده که این تیم از روز اول شروع اردو در قرنطینه کامل به سر برده و تمام موارد بهداشتی را به‌طور کامل رعایت کرده اما این ویروس فرصت‌طلب از کوچک‌ترین موقعیت برای انتقال و شیوع استفاده می‌کند که کار را برای هر تیم و مجموعه‌ای سخت خواهد کرد!

درواقع فولادی به‌نوعی خواستند بگویند اعضای تیم آن‌ها در تمرینات به کرونا مبتلا شده‌اند.جالب اینجاست که چند روز بعد  مدیرعامل فولاد اعلام کرد با انجام سومین تست، تمام بازیکنان در سلامت هستند و تنها ۲ نفر از اعضای کادر رسانه‌ای نیاز به تست مجدد دارند.

تست اولیه اعضای سپاهان هم منفی بود و در حالی که سخنگوی فدراسیون پزشکی ورزشی هم اعلام کرده بود هیچ‌کدام از تست‌های اعضای این تیم مثبت نبوده اما چند روز قبل پزشک این تیم خبر از ابتلای و بازیکن تیمش داد.یکی از این بازیکنان امید نورافکن است. این بازیکن مدعی شده که در طی همین ۴،۵ روزی که در تمرینات سپاهان حاضر بوده است به کرونا مبتلا شده است و عکس‌هایی که از او در حال تفریح و تمرین منتشرشده مربوط به گذشته است.گفتنی است که تمرینات سپاهانی‌ها از روز سوم خرداد استارت خورد و بعد از مثبت شدن تست ۲ بازیکن این تیم تمرینات این تیم تعطیل‌شده است.

حتی اگر ادعای نورافکن درست باشد و او در تمرین این ویروس را گرفته باشد بازهم نوک پیکان به سمت خود سپاهانی‌ها خواهد بود.چون این اتفاق براثر بی‌احتیاطی اعضای این تیم رخ‌داده است که از چند حالت خارج نیست.یا خود بازیکن این ویروس را از بیرون به داخل مجموعه آورده است یا باشگاه پروتکل‌های بهداشتی را به‌طور صحیح برای بازیکنانش به اجرا درنیاورده است و حالت سوم هم می‌تواند این باشد که از کیت آزمایشگاهی استانداری استفاده نکرده‌اند.گرچه خود سپاهانی‌ها معتقدند طبق پروتکل بهداشتی فدراسیون تمرینات را شروع کرده‌اند و در صورت برگزاری مسابقات تا آخرین بازی ادامه خواهند داد. حداقل این‌طور بنظر می‌رسد که سپاهانی‌ها باوجود ابتلای ۲ بازیکن برخلاف روزهای اول دیگر مخالفتی با ادامه لیگ ندارند.البته طبق گفته‌های اخیر پزشک باشگاه سپاهان، تعداد بازیکنان مبتلا به ویروس کرونای این تیم از دو به سه افزایش یافته است.اما شاید بد نباشد سپاهانی‌ها و سایر باشگاه‌هایی که مدعی هستند پروتکل‌ها را رعایت می‌کنند با بازیکنانی که ویروس را به تیم انتشار می‌دهند برخورد داشته باشند.به‌هرحال این ویروس خودبه‌خود که تولید نمی‌شود و افراد به طریقی آن را دریافت می‌کنند.و باشگاه‌ها باید سفت‌وسخت قوانین را به بازیکنان خود یادآوری کنند و حتی برای کسانی که قرنطینه را نقض می‌کنند جریمه نقدی در نظر بگیرند.رعایت موارد بهداشتی فقط نباید در تمرین باشد و حالا که قرار است بازیکنان کنار هم تمرین کنند اعضای تیم‌ها باید به‌نوعی خود قرنطینه کرده است و از حضور در مکان‌های پرخطر خودداری کنند.

سومین مورد هم بحث کیت‌های آزمایشگاهی است. در همین چند روزی که تمرینات شروع‌شده چه آمارهای ضدونقیضی که درباره کرونایی های لیگ برتری گفته نشده است.جالب اینجاست که نیمی از تیم‌ها خبر از ابتلای بازیکنان خود می‌دهند اما یکی از اعضای ستاد کرونا می‌گوید چنین چیزی صحت ندارد. پور سعید گفته است: اینکه در رسانه دوستان اعلام می‌کنند، برای ما هیچ ارزشی ندارد. ما اعلام رسمی و جواب تست pcr بازیکنان را می‌خواهیم و باشگاه‌های تراکتور و ماشین‌سازی هیچ اعلامی به ما درباره اینکه تست بازیکنانشان مثبت شده، نداشته‌اند!

اما جالب بدانید که تراکتوری‌ها از ابتلای ۴ بازیکن و ماشین سازان از ۶ بازیکن خبر دادند. و برخلاف گفته‌های پور سعید این آمار نه از سوی رسانه‌ها که با اعلام رسمی مدیران ۲ باشگاه اعلام‌شده بود. دقیقاً همان‌طور که پزشکان نفت آبادان و سپاهان و گل گهر و سایر تیم‌ها به‌صراحت اعلام کردند.شاید بد نباشد میزان صحت‌وسقم ادعاهای مطرح‌شده موردبررسی قرار بگیرد و  برای اینکه حرف‌وحدیثی پیش نیاید بعد از این‌همه تیم‌ها در یک آزمایشگاه مشخص تست دهند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه