همراه ما باشید

جلالی: طبیعی است پرسپولیس قهرمانی را بخواهد / اعلام اسامی بازیکنان مبتلا به کرونا کار درستی نبود

جلالی: طبیعی است پرسپولیس قهرمانی را بخواهد / اعلام اسامی بازیکنان مبتلا به کرونا کار درستی نبود

پیروزی نیوز - جلالی: طبیعی است پرسپولیس قهرمانی را بخواهد / اعلام اسامی بازیکنان مبتلا به کرونا کار درستی نبود

مجید جلالی خواست پرسپولیس برای قهرمانی یا برگزاری ادامه مسابقات را موضوعی طبیعی می‌داند.

به گزارش پرسپولیس نیوز، مجید جلالی درباره آغاز تمرینات گل گهر سیرجان گفت: ما دیروز اولین جلسه تمرینی را با تمام تیم برگزار کردیم و تمرین خوبی هم بود. ما روز یکم خرداد تست گرفتیم و شش نفر تستشان مثبت بود، روز هشتم یا نهم مجددا تست گرفتیم اما گفتند یک بار دیگر هم باید بگیریم. دوباره گرفتیم که منفی شد و دیروز هم تمرین کردیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا از رسانه‌ای شدن موارد ابتلا به کرونا در تیمش ناراحت شده؟ گفت: ما اولین تیم بودیم و دیدید که که خیلی هم روی ما مانور داده شد و حرف های ضد و نقیضی هم می‌زدند. مخصوصا این که اسامی را اعلام کردند و به هر حال این بچه ها خانواده شان نگران و ناراحت می‌شوند و خوب نیست که اسمشان رسانه ای شود.

سرمربی گل‌گهر درباره تمرینات تیمش هم عنوان کرد: ما به خاطر شرایط قرنطینه در تهران هستیم. سازمان لیگ و فدراسیون امکاناتی به ما ندادند و پروتکلی داده‌اند. ما جلساتی را با فدراسیون پزشکی و سازمان لیگ داشتیم که ما را راهنمایی کردند. شاید هم داده‌اند اما به ما نرسیده. ما تمام امکانات اولیه را خود ناظر فدراسیون پزشکی دکتر پورسعید با حضور در تمرین ما تایید کردند و دیدند که این ها هست. شاید در مسابقات طبق پروتکل چیزی باشد که نتوانیم انجام دهیم اما در تمرینات همه چیز را رعایت کرده‌ایم.

او راجع به پروتکل سازمان لیگ هم نظرش را به این شکل گفت: ما در حالی که تمرینات را شروع کردیم که زمان زیادی هم نداریم، این که بدون بازی تدارکاتی باید به زمین برویم این سختی کار ما را خیلی بالا می‌برد. در تمرینات ما بازی درون تیمی داریم اما امیدوارم تجدید نظر کنند که بازی تدارکاتی داشته باشیم.

دو قطبی برگزاری و تعطیلی لیگ 

مجید جلالی که در برنامه در انتهای الوند حضور یافت درباره دو قطبی برگزاری و تعطیلی هم اظهار داشت: تعدادی از باشگاه ها هستند که علاقه دارند بازی ها انجام نشود و دغدغه آن ها در درجه اول سلامتی پرسنلشان است. در مرحله بعد هم هزینه های سنگینی است که به تیم تحمیل شده. بخشی قرارداد بازیکن است اما این که بخواهید یک تیم را ۴-۵ ماه بیشتر مورد پوشش قرار دهید، هزینه بیشتری دارد و باشگاه ها به این خاطر مخالفند. سازمان لیگ در صورت تعطیلی لیگ هیچ گزینه‌ای ندارد و نمی‌تواند درباره تیم قهرمان و سقوط کننده و آسیایی تصمیم گیری کند.

او ادامه داد: اگر بتوان راهکاری پیدا کرد که بازی ها را برگزار نکرد و مورد پسند همه باشد، خوب است که بازی ها را انجام ندهیم. اما نمی‌توانید راهکاری داشته باشید که همه مورد قبول داشته باشند. ضمن این که به طور کلی تمام دنیا مواجه شد که با تعطیلی و قرنطینه نمی‌توانند با ویروس مقابله کنند و گفتند که فضاها را کم کم باز کنند و به مردم یاد بدهند که چطور باید با آن زندگی کنند. مسلما اگر ۹ بازی را انجام دهیم به تجربیاتی در ارتباط با کرونا می‌رسیم که شاید لیگ آینده را هم برگزار کنیم.

شرایط پرسپولیس ویژه است 

این مربی باتجربه درباره تمایل پرسپولیس به ادامه لیگ گفت: پرسپولیس الان شرایط ویژه ای در این لیگ داشت و وقتی در هفته بیست و یکم با ۱۰ امتیاز اختلاف بیشتر هستید، این شرایطی ویژه است و تیم فکر می‌کند می‌تواند قهرمانی بعدی را هم به دست بیاورد. بنابراین طبیعی است که یا خواستار قهرمانی باشند یا برگزاری ادامه لیگ، من این خواسته را طبیعی می‌دانم.

او درباره موضع تیم ها و نگاه علمی خودش به این موضوع عنوان کرد: واقعیت این است کاری که باشگاه‌ها می‌کنند و بر اساس اولویت خود با سلامتی بازیکنان، مسئله را می‌سنجند، محکوم نیست. طبیعی است که الان موضوع سلامتی است و بعد از آن منافع وجود دارد. هر باشگاهی بر اساس دیدگاه خودش صحبت می‌کند و این یک چیز طبیعی و روشن است. اما اگر می‌خواهیم به یک راهکاری برسیم و بازی ها را تعطیل کنیم، این است که یا باید از اول مسابقات را برگزار کنیم یا این که ۹ بازی را در اول فصل بعد برگزار کنیم. من این پیشنهاد را به سازمان لیگ هم دادم اما فوتبال تا حالا هیچ وقت با چنین شرایطی روبرو نشده و تجربه مقابله با این وضعیت را ندارد و این که افراد صحبت متفاوت انجام می‌دهند، این است که تجربه اش را ندارند. در پروتکل فدراسیون پزشکی ورزشی هم می‌بینید که این تجربه را هرگز نداشته‌اند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه