همراه ما باشید

مطهری: بدون بازی در لیگ، کار در آسیا سخت است

مطهری: بدون بازی در لیگ، کار در آسیا سخت است

پیروزی نیوز - مطهری: بدون بازی در لیگ، کار در آسیا سخت است

مربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: برای رسیدن به آمادگی لازم جهت حضور لیگ قهرمانان آسیا باید در لیگ بازی کنیم چرا که در آسیا که نمی‌توانند بگویند مسابقات تعطیل شود.

به گزارش پرسپولیس نیوز، حمید مطهری درباره آغاز تمرینات پرسپولیس پس از حدود ۷۰ روز تعطیلی و شرایط بدنی بازیکنان با آغاز دور جدید تمرینات عنوان کرد: طبیعی است بعد از این مدت، وضعیت بازیکنان در شرایط خیلی آرمانی نباشد اما از بازیکنان تست یویو گرفتیم و صادقانه می‌گویم که وضعیت آنان از چیزی که مدنظر ما بود، بهتر بود. خدا را شکر که برنامه‌ریزی خوبی برای تمرینات انجام دادیم. جا دارد که به بازیکنان‌مان بابت عملکرد حرفه‌ای که داشته و دارند تبریک بگویم که در این وضعیت از خود و بدن‌هایشان مراقبت کردند.

وی در پاسخ به این سئوال که اگر مجوز انجام دیدارهای تدارکاتی صادر نشود تکلیف چه خواهد شد؟ افزود: خیلی سخت است که بدون بازی تدارکاتی وارد مسابقات شویم. اگر بدون انجام دیدارهای تدارکاتی به لیگ برویم کار سختی خواهیم داشت. البته باید از مسوولان مربوطه که با تمهیداتی، اجازه آغاز تمرینات را دادند تشکر کنم چرا که همین شروع تمرینات بسیار اتفاق مهمی بود.

مطهری در خصوص اینکه برخی از بازیکنان در تعدادی از باشگاه‌ها اعلام کردند که کرونا گرفتند اما ناگهان اعلام شد که حال آنها خوب شده ادامه داد: همواره با کسانی که دوپینگ می‌کردند برخورد می‌شد و آنها محروم شدند. من هم از مسوولان می‌خواهم کسانی که کرونانمایی می‌کنند مورد محرومیت قرار گیرند. امیدوارم کسی به ویروس کرونا مبتلا نشود و اگر کسی ادعای مبتلا شدن به کرونا داشت باید با مدرک پزشکی این موضوع ثابت شود و در غیر این صورت باید فرد ادعا کننده دچار محرومیت گردد.

وی گفت: الان می‌بینیم که همه مشاغل به راه افتادند و با انجام پروتکل‌ها و رعایت بهداشت فردی به کار خود می‌پردازند. فوتبال هم از این مساله مستثنی نیست. باید به زندگی در کنار کرونا عادت کنیم. اگر از حالا مشخص باشد که یک ماه دیگر واکسن کرونا کشف می‌شود ما هم گفتیم که لیگ برگزار نشود چرا که اولویت برای ما سلامتی است اما کرونا وجود دارد و باید به زندگی در این وضعیت عادت کنیم. از دوستانی هم که اظهارنظر می‌کنند می‌خواهم که برای منافع شخصی و تیمی خود حرف نزنند. اگر ما هم در ردیف ششم جدول هم بودیم همین حرف را می‌زنیم چرا که درآمد همه ما به فوتبال وابسته است.

مربی تیم پرسپولیس درباره اینکه ۲ تیم از چهار نماینده ایران در آسیا خواستار تعطیلی لیگ برتر شده‌اند و می‌گویند لیگ برتر تعطیل شود اما در آسیا بازی می‌کنیم تصریح کرد: به هر حال در آسیا شرایط فرق می‌کند و دیگر نمی‌توان به دنبال تعطیلی مسابقات بود. همین باشگاه‌ها بدانند که اگر لیگ برتر تعطیل شوند بدون آمادگی باید در آسیا بازی کنیم. مهم است که بتوانیم در لیگ برتر به آمادگی برسیم چرا که بازی‌های حساسی در آسیا داریم و نمی‌شود بدون آمادگی در این بازی‌ها حاضر شد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه