همراه ما باشید

کمال کامیابی نیا در گفت و گو با پرسپولیس: پوکر قهرمانی افتخاری است که نصیب هر کسی نمی شود ؛به این همه خانه نشینی عادت نداشتیم

کمال کامیابی نیا در گفت و گو با پرسپولیس: پوکر قهرمانی افتخاری است که نصیب هر کسی نمی شود ؛به این همه خانه نشینی عادت نداشتیم

پیروزی نیوز - کمال کامیابی نیا در گفت و گو با پرسپولیس: پوکر قهرمانی افتخاری است که نصیب هر کسی نمی شود ؛به این همه خانه نشینی عادت نداشتیم

همان‌هایی که وقتی فوتبال و لیگ برتر در جریان بود، هرروز گله و شکایت می‌کردند که فوتبال باید به خاطر کرونا تعطیل شود، حالا که تمامی اصناف و مشاغل بار دیگر راه‌اندازی شده‌اند و جامعه جهانی قرار است زندگی کردن در کنار کرونا را بیاموزد، مدافع جان و سلامت کل جامعه شده‌اند!

آن‌هایی که دیگر برای تیم‌های خود شانسی قائل نیستند و می‌دانند فقط چند هفته دیگر نیاز است که پوکر قهرمانی پرسپولیس مسجل شود.

به همان میزانی که آن‌ها برای تعطیلی مسابقات بهانه می‌آورند، دلیل و برهان وجود دارد که لیگ باید از سر گرفته شود. کسی هم که از تعطیلی فوتبال لطمه می‌خورد، خود فوتبال است،‌ چه به لحاظ مالی و چه آینده فوتبالی.

فوتبالیست‌هایی که می‌گویند منبع درآمدشان فوتبال است، طبیعتاً با برگزاری مسابقات می‌توانند درآمد داشته باشند و باشگاه‌ها نیز بابت تعطیلی لیگ قطعاً حقوقی به بازیکنان‌شان نمی‌دهند. اگر قرار باشد که لیگ در فصل آینده پیگیری‌ شود، قطعاً در پاییز سال جاری هم شرایطی نرمال به لحاظ رویارویی با کرونا نخواهیم داشت،‌ بنابراین فوتبال یا باید بپذیرد که تا زمان کشف واکسن و تولید انبوه آن منتظر بماند و مسابقه‌ای برگزار نشود، یا اینکه حاضر به ادامه لیگ فصل جاری شوند.

در این میان پرسپولیسی‌ها کار خود را دنبال می‌کنند. با ۱۰ امتیاز اختلاف در صدر جدول هستند و تمرینات‌شان را برای آغاز دوباره لیگ برگزار می‌کنند.

آن‌ها باوجود هجمه‌های سنگینی که هر بار از سمتی روانه آن‌ها می‌شود، عزم خود را برای قهرمانی چهارم جزم کرده‌اند. گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با کمال کامیابی نیا را در زیر می‌خوانید:

– بعد از حدوداً ۲ ماه تعطیلی، تمرینات از چند روز قبل شروع شد.

خداراشکر. ممنونم از همه‌کسانی که کمک کردند تمرینات شروع شود. فوتبال هم مثل صنف‌های دیگر که همه بازشده‌اند، باید بازگشایی می‌شد. امیدوارم همه بازیکنان لیگ برتر پروتکل‌ها را رعایت کنند و بتوانیم لیگ را ادامه دهیم.

– اما همچنان مخالفت‌هایی در این خصوص وجود دارد.

من فکر می‌کنم اگر لیگ را ادامه دهیم خیلی خوب است. فوتبال نشاط به جامعه می‌آورد. همه مردم، دوست دارند این اتفاق بیفتد. درست است که مردم در ورزشگاه‌ها نیستند و قرار است بازی‌ها بدون تماشاگر برگزار شود، ولی آن‌ها با دیدن فوتبال از تلویزیون آرامش می‌گیرند.

– این‌همه دوری از تمرین و مسابقه سخت نبود؟ فکر کنم عادت نداشتید به مدت اینقدر طولانی دور از فوتبال باشید.

خیلی سخت بود. به هر حال یک دنیای متفاوت برای همه ما بود که تجربه‌اش کردیم. هیچ‌کدام از ما عادت نداشتیم این‌همه مدت در خانه بمانیم. در این سال‌ها همیشه درگیر مسابقه، اردو و مسافرت بودیم و پیش نیامده بود که اینقدر طولانی در خانه بمانیم. البته بازهم تجربه جالبی بود. ما در همین تعطیلات قرنطینه‌ای خودمان تمرین کردیم. نمی‌شد اصلاً تمرین نکرد، چون از فرم بدنی ایده آل خارج می‌شدیم. البته نه اینکه خیلی خوب تمرین کرده باشیم مثل زمین چمن، ولی به هر حال با شرایط خودمان کار را دنبال کردیم.

– البته در این بین بعضی تیم‌ها یواشکی تمرین می‌کردند.

ما کاری به تیم‌های دیگر نداریم. مهم تیم خودمان هست و کارهایی که مربی بدنساز‌مان گفته بود در همین مدت قرنطینه انجام می‌دادیم. خداراشکر روز اولی که همه بچه‌ها سر تمرین آمدند درست است خیلی آماده نبودند، اما اکثراً خوب بودند. حالا امیدوارم در این دو، سه هفته‌ای که مانده به آغاز لیگ، به شرایط خوب برسیم. البته می‌دانم رسیدن به شرایط آرمانی نیاز به بازی تدارکاتی دارد. شرایط این ویروس این‌طوری هست که دیگر باید با آن کنار بیاییم و مبارزه کنیم چون نمی‌دانیم واکسنش چه زمانی ساخته می‌شود، باید با آن کنار آمد و خودمان را یک جورایی با آن وفق بدهیم. درهرصورت امیدوارم هر چه زودتر واکنسش را پیدا کنند.

– پرسپولیس دارد خودش را برای پوکر قهرمانی آماده می‌کند.

برای اولین بار در تاریخ لیگ ایران است که تیمی برای چهارمین بار دارد قهرمان می‌شود و این افتخاری است که من به‌شخصه در هر ۴ دوره‌ آن حضورداشته‌ام و از این بابت خوشحالم. ان‌شاءا… که امسال هم این قهرمانی را بگیریم و کار را تمام کنیم. واقعاً برای من افتخار است تیمی که از بچگی عاشقش بودم و یک روزی برای تشویق کردنش به استادیوم می‌رفتم حالا دارم با همین تیم چهارمین قهرمانی متوالی را به دست می‌آورم، هشتمین جام و چهارمین قهرمانی پشت سر هم و این خیلی شیرین است.

– و چه صحبتی با هواداران داری؟

دست‌شان درد نکند که همیشه ما را حمایت می‌کنند اما ناراحتم که نمی‌توانند بیایند و بازی‌های ما را ببینند. آن‌ها همیشه ما را دعا می‌کنند و مورد لطف‌شان قرارگرفته‌ایم. امیدوارم این ویروس از ایران برود و هر چه زودتر آن‌ها را در استادیوم ببینیم.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه