همراه ما باشید

پزشک سپاهان: نتایج تست‌ها را به هیئت پزشکی ورزشی فرستاده‌ایم/ سپاهانی‌ها جمعه دوباره تست می‌دهند

پزشک سپاهان: نتایج تست‌ها را به هیئت پزشکی ورزشی فرستاده‌ایم/ سپاهانی‌ها جمعه دوباره تست می‌دهند

پیروزی نیوز - پزشک سپاهان: نتایج تست‌ها را به هیئت پزشکی ورزشی فرستاده‌ایم/ سپاهانی‌ها جمعه دوباره تست می‌دهند

پزشک تیم فوتبال سپاهان گفت: نتایج تست‌های کرونا باید به ۲ مجموعه سازمان لیگ و فدراسیون پزشکی ورزشی ارائه شود و ما نتایج تست‌ها را به هیئت پزشکی ورزشی استان ارائه داده‌ایم.

به گزارش پرسپولیس نیوز، عباسعلی ربیعی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ، تعداد دقیق کرونایی‌های سپاهان را ۳ نفر اعلام کرده و اظهار داشت: در نخستین تستی که پیش از شروع تمرینات از تمام اعضای تیم به عمل آمد، تمامی نتایج منفی بود، اما بعد از شروع تمرینات، به حال ۲ تن از اعضای تیم مشکوک شده و پس از گرفتن تست مجدد از آنها، مشخص شد که هر ۲ به ویروس کرونا مبتلا هستند.

وی ادامه داد: پس از مثبت شدن نتیجه تست آن ۲ نفر که از بازیکنان و اعضای تدارکات تیم هستند، دوباره از همه تست به عمل آمده و نتیجه تست امید نورافکن مثبت شد. در واقع الان نتیجه تست ۲ بازیکن و یکی از اعضای تدارکات سپاهان مثبت شده است.

پزشک تیم فوتبال سپاهان با اشاره به انتشار عکس امید نورافکن در تمرینات و هیاهوی به وجود آمده در خصوص آن، خاطرنشان کرد: عکسی که از نورافکن منتشر شد متعلق به گذشته است و همان رسانه‌ای که این سوءتفاهم را به وجود آورد، اعلام کرد که آن عکس متعلق به قبل از گرفتن تست و مثبت شدن نتیجه تست نورافکن بوده و از عکس آرشیوی استفاده کرده‌اند.

وی در پاسخ به اینکه چرا پیش از مشخص شدن نتایج مرحله دوم تست کرونا به تیم اجازه تمرین دادید، گفت: تمام موارد پروتکل را رعایت کرده‌ایم. در مرحله نخست تست‌گیری، از ۴۵ نفر تست گرفتیم که نتیجه تست تمام اعضای تیم منفی بوده و بر همین اساس تمرینات آغاز شد. کادر پزشکی هر روز قبل از شروع تمرین بر اساس چارتی که در اختیار دارد، کلیه اعضای تیم شامل کادر فنی، تدارکات، بازیکنان و هرکس که قرار است برای تمرین وارد مجموعه شود را مورد معاینه قرار می‌دهد. بر اساس این چارت درجه حرارت بدن افراد کنترل شده و سوالاتی درباره علائم سردرد، حالت تهوع و از همه مهم‌تر کاهش بویایی افراد پرسیده می‌شود.

ربیعی افزود: چند روز بعد از شروع تمرینات، یکی از اعضای تیم اعلام کرد حس بویایی‌اش کاهش پیدا کرده بعد از چک کردن درجه حرارت بدن او و یکی دیگر از اعضای تیم مشخص شد تب دارد. از ورود این ۲ نفر به تمرینات ممانعت کرده و بلافاصله از آنها تست کرونا گرفتیم که نتیجه آن مثبت شد. بعد از این اتفاق تمرینات معلق و مجدداً از همه تیم تست گرفته شد که نتیجه تست نورافکن مثبت از آب درآمد. بر اساس پروتکل‌های بهداشتی، زمانی که نتیجه تست یکی از اعضای تیم مثبت شود، باید تمرینات تا زمان مشخص شدن نتیجه تست سایر اعضا تعلیق گردد. بر اساس همین رویه پنج‌شنبه گذشته نتیجه تست آن ۲ نفر مثبت و تمرینات تعلیق شد و روز جمعه هفته گذشته دوباره از همه تست گرفتیم.

وی در پاسخ به شائبه‌های مطرح شده درباره صحت و سقم نتایج تست‌های کرونا، تصریح کرد: من مسئول حفظ سلامتی بازیکنان، کادر و مجموعه سپاهان هستم و مسئولیت حرفه‌ای‌ام را با هیچ چیز عوض نخواهم کرد.

پزشک تیم فوتبال سپاهان با تاکید بر سلامت تست‌های گرفته شده، بیان کرد: در همه تمرینات سپاهان یک ناظر از جانب هیئت پزشکی ورزشی استان حضور دارد. روزی که اولین مورد کرونا در تیم مشاهده شد، بلافاصله نتایج تست‌ها را به هیئت اطلاع و زمان مرحله دوم تست‌گیری را اعلام کردیم و مرحله دوم تست‌گیری زیر نظر نماینده هیئت انجام شد.

وی درباره زمان انجام مرحله سوم تست کرونای تیم سپاهان، تصریح کرد: روز جمعه مرحله سوم تست‌گیری با حضور کلیه اعضای تیم انجام خواهد شد.

ربیعی در پاسخ به اینکه چرا نتایج تست‌ها به سازمان لیگ و ستاد مقابله با کرونا ارائه نشده است، گفت: نتایج تست‌ها باید به ۲ مجموعه سازمان لیگ و فدراسیون پزشکی ورزشی ارائه شود. من رابط فدراسیون پزشکی ورزشی هستم و از زمانی که اولین نتیجه تست مثبت شد، تمام نتایج را به هیئت پزشکی ورزشی استان اصفهان که نماینده فدراسیون قلمداد می‌شود، تمام و کمال گزارش داده‌ام. ارائه گزارش به سازمان لیگ بر عهده سرپرست بوده و در این مورد باید با ایشان صحبت کنید.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه