همراه ما باشید

آشوبی:بازیکنان چطور مراقب خودشان بودند که در یک تیم ۱۲ نفر کرونایی هستند/آقای آذری، تن آدمی شریف است به جان آدمیت

آشوبی:بازیکنان چطور مراقب خودشان بودند که در یک تیم ۱۲ نفر کرونایی هستند/آقای آذری، تن آدمی شریف است به جان آدمیت

پیروزی نیوز - آشوبی:بازیکنان چطور مراقب خودشان بودند که در یک تیم ۱۲ نفر کرونایی هستند/آقای آذری، تن آدمی شریف است به جان آدمیت

 

بازیکن سابق پرسپولیس معتقد است برخی از بحث هایی که در مورد شروع دوباره مسابقات فوتبال مطرح می‌شود به هیچ وجه قابل درک نیست.

به گزارش پرسپولیس نیوز و به نقل از ایلنا،فرزاد آشوبی معتقد است برخی از بحث هایی که در مورد شروع دوباره مسابقات فوتبال مطرح می‌شود به هیچ وجه قابل درک نیست چرا که هیچ منطقی پشت آن وجود ندارد و بهتر است بازیها برگزار شود تا جایگاه تیم‌ها در جدول در زمین بازی مشخص شود و اگر به هر دلیلی هم بازیها برگزار نمی‌شود پرسپولیس باید به عنوان قهرمان معرفی شود.

در مورد شروع دوباره لیگ و بحث هایی که پیرامون آن مطرح می‌شود چه نظری دارید؟

فکر می‌کنم عادلانه ترین و بهترین روش برای مشخص شدن جایگاه تیم‌ها در جدول برگزاری مسابقات است. من واقعا تعجب می‌کنم وقتی می‌شنوم برخی از تیم‌ها اعلام می‌کنند چند بازیکن آنها کرونایی هستند و بعضی از تیم‌ها مدعی شده‌اند ۱۱ تا ۱۲ بازیکن آنها کرونایی هستند. مهم ترین سرمایه یک فوتبالیست فیزیک او است و این بازیکنان در این مدت چطور مراقب خودشان نبوده‌اند که کرونایی شده اند؟ سازمان لیگ به جای اینکه مسولیت را گردن تیم‌ها می‌انداخت باید خودش به عنوان مرجع با فدراسیون پزشکی هماهنگ می‌کرد و آزمایشگاهی را مشخص می‌کردند و همه آنجا تست می‌دادند چون دیدگاهها در این زمینه متفاوت است و منافع باشگاهها را به منافع گروه و جمع ترجیح می‌دهند.

یک سری از تیم‌ها هم بحث انصراف از لیگ را مطرح می‌کنند. در این رابطه چه نظری دارید؟

بازیها باید برگزار شود چون جامعه به حالت عادی برگشته است و مردم با این ویروس زندگی می‌کنند و فوتبال هم مثل بقیه اقشار جامعه است. این نامه هایی که زده می‌شود سلامتی در آن یک دستاویز است و احتمالا اهداف دیگری را دنبال می‌کنند.

چه اهدافی؟

سخت است که در این زمینه قضاوت کنیم و نمی‌خواهم در این رابطه قضاوت یا پیش داوری کنم. الان تعدادی از تیم‌ها جایگاه خوبی در جدول دارند و ممکن است جایگاه شان را از دست بدهند. بعضی از تیم‌ها هم در خطر سقوط هستند و ممکن است سقوط کنند. بحث دیگر هم مسائل مالی است که سالهاست فوتبال ما را اذیت می‌کند و الان بیشتر هم شده است و ادامه ندادن مسابقات به باشگاه کمک مالی می‌کند اما بازیکنان ضرر می‌کنند.

سعید آذری مدیر عامل باشگاه فولاد هم جان فوتبالیست‌ها را مهمتر از جان مردم عادی می‌داند. واقعا اینطوری است؟

تنی آدمی شریف است به جان آدمیت، من معنی صحبت ایشان را متوجه نمی‌شوم. اگر بحث رسانه‌ای مد نظر ایشان است که فوت یک فوتبالیست ابعاد گسترده تری دارد که ماجرا فرق می‌کند اما خیلی از کشورها درگیر کرونا هستند اما کارشان را هم انجام می‌دهند. یک سری مسائل مطرح می‌شود که درک آن سخت است و باید توضیح بیشتری بدهند تا متوجه منظورشان بشویم.

برخی از باشگاهها هم مدعی شده‌اند حتی پول آب معدنی هم ندارند چه برسد به هزینه تست کرونا، واقعا چنین باشگاههایی چرا باید در لیگ برتر باشند؟

این همان بحثی است که بیش از یک دهه فوتبال ما را اذیت می‌کند. بارها و بارها در مورد یک مساله‌ای تصمیم گرفته‌اند اما اجرایی نشد. الان یک سری مدعی هستند که لیگ برگزار نشود و تیم قهرمان هم معرفی نشود. در واقع شهامت آن را نداریم که با واقعیت روبرو شویم و می‌خواهیم قانون را به میل خودمان باز تعریف کنیم. اگر واقعا بحث سلامتی است و اوضاع فعلی اجازه نمی‌دهد مسابقات انجام شود پرسپولیس به عنوان صدرنشین فعلی لیگ باید قهرمان اعلام شود و تیم هایی که سهمیه آسیا را بنا بر جایگاه شان در جدول می‌گرند معرفی شوند و تیم‌های پایین جدول هم به عنوان سقوط کننده به لیگ یک اعلام شوند که منطقی هم هست اما اجرایی نخواهد شد.

چرا اجرایی نمی‌شود؟

چون این کار یک تصمیم فوتبالی باید باشد و می‌دانیم بسیاری از تصمیمات خارج از فوتبال گرفته می‌شود و این ظلم است و باید بازیها برگزار شود. اگر تیمی پول ندارد آب معدنی بخرد اصلا نباید در ورزش باشد. فوتبال در دنیا یک صنعت بزرگ است و خیلی از آدم‌های پولدار در این رشته سرمایه گذاری می‌کنند و به درآمدزایی می‌رسند اما در فوتبال ما چقدر این موارد وجود دارد؟ و طبیعی است با این شرایط یک سری از تیم‌ها پول آب معدنی نداشته باشند. تا ساختار در فوتبال ما درست نشود چیزی درست نمی‌شود و اگر کرونا نباشد باز هم این تیم‌ها پول آب معدنی ندارند.

بهروان اعلام کرده باید قهرمان را به afc معرفی کنیم. به نظر می‌رسد عده‌ای از تیم‌ها نمی‌خواهند قهرمان اعلام شود و فقط لیگ تعطیل شود. در این رابطه چه نظری دارید؟

این بازتعریف قانون به شکلی که خودتان دوست دارید است. وقتی بازیها قرار باشد برگزار نشود پرسپولیس باید قهرمان معرفی شود چون صدر جدول است و بااقتدار هم در این جایگاه ایستاده است. وقتی می‌خواهید قانون را خودتان تعریف کنید می‌گویید پرسپولیس قهرمان معرفی نشود و تیمی هم سقوط نکند و لیگ هم تعطیل شود.

این طرز تفکر خیلی مسخره نیست؟

بحث من هم همین است. آنهایی که حاضر به برگزاری لیگ نیستند می‌خواهند تعریف دیگری از قانون را القا کنند که در هیچ جای دنیا چنین چیزی نیست. مرجعی که در این رابطه تصمیم گیرنده است باید قدرت خودش را نشان بدهد و قانون را با قاطعیت اجرا کند و مصلحت اندیشی فقط مشکلات فوتبال را زیاد می‌کند و کمکی به رشد و پیشرفت این رشته نمی‌کند.

شاید عده‌ای دوست ندارند پوکر قهرمانی پرسپولیس را ببینند؟

برای من خیلی سخت است که علت رفتار این عده را پوکر قهرمانی پرسپولیس بدانم چون مسابقات چه ادامه پیدا کند چه ادامه پیدا نکند پرسپولیس قهرمان است مگر اینکه بازیها برگزار شود و اتفاقات خیلی خاص و ویژه‌ای رخ بدهد که روند کم نوسان پرسپولیس در چند سال اخیر را خراب کند. باید بپذیریم که پرسپولیس قهرمان است و آقایان کارشکنی بکنند یا نکنند به هر حال این اتفاق می‌افتد چون شایسته این عنوان است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه