همراه ما باشید

واکنش وزارت ورزش به اظهارات تاج/ ویلموتس جهت «بررسی» پیشنهاد شد!

واکنش وزارت ورزش به اظهارات تاج/ ویلموتس جهت «بررسی» پیشنهاد شد!

پیروزی نیوز - واکنش وزارت ورزش به اظهارات تاج/ ویلموتس جهت «بررسی» پیشنهاد شد!

روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان در مورد مصاحبه رئیس سابق فدراسیون فوتبال مبنی بر معرفی ویلموتس توسط وزیر ورزش و جوانان توضیحاتی را ارائه کرد.

 

به گزارش پرسپولیس نیوز، در توضیح وزارت ورزش آمده است: «با توجه به برخی مطالب مطروحه در مصاحبه آقای مهدی تاج، رئیس سابق فدراسیون فوتبال، روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان لازم می‌داند توضیح دهد که وزیر ورزش و جوانان، آقای ویلموتس یا هر مربی دیگری را به فدراسیون فوتبال معرفی نکرده است بلکه همانطور که آقای تاج در مصاحبه با بخش خبری ۲۰:۳۰ جمعه شب گفتند وزیر ورزش و جوانان صرفاً نامه «انجمن فرهنگی ایران و هلند» که در آن سه مربی خارجی باسابقه در تیم‌های ملی و باشگاهی کشورهای مختلف معرفی شده بودند را جهت بررسی به فدراسیون فوتبال ارجاع داده و این یک رویه معمول است که برخی افراد، نهادها و یا سازمان‌ها در مورد فدراسیون‌ها پیشنهاد یا در خواستی دارند که برای وزارت ورزش و جوانان ارسال کرده و وزارت ورزش و جوانان این نامه‌ها را به فدراسیون‌های مختلف جهت بررسی ارجاع می‌دهد.

 

ضمن اینکه هر کسی کمترین آشنایی با نامه نگاری و ادبیات اداری داشته باشد می‌داند عبارت «بررسی» به معنای دستور اقدام نبوده بلکه برای بررسی جوانب امر و اتخاذ تصمیم توسط آن فدراسیون است و طبعاً انتخاب و عقد قرارداد با افراد و مربیان تیم‌های ملی از اختیارات و مسئولیت‌هایی کامل فدراسیون‌هاست و وزارت ورزش و جوانان هیچ دخالتی در انتخاب مربیان نداشته و ندارد.

 

گفتنی است شب گذشته تاج در بخشی از صحبت‌هایش در گفت‌وگو با اخبار ۲۰:۳۰ صدا و سیما درباره قرارداد ویلموتس عنوان کرده بود «وزیر ورزش و جوانان نامه‌ای برای ما ارسال و ویلموتس را به وزارت ورزش معرفی کرد. در نامه وزیر آمده بود برای بررسی که این معرفی نیز از سوی مرکز فرهنگی ایران و هلند صورت گرفته بود. در این نامه لوپتگی، رنار و ویلموتس معرفی شده بودند که ویلموتس گزینه سوم بود. پس از اینکه با لوپتگی و رنار به توافق نرسیدیم یا شرایط همکاری فراهم نشد، ما سراغ ویلموتس رفتیم. او مربی خوبی بود، اما در فوتبال آسیا جواب نداد که تصور من و خیلی‌ها این است که او فوتبال آسیا را نمی‌شناخت. چون در بازی با بحرین ما یک گل خوردیم و دیگر نشد به بازی برگردیم.»

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه