همراه ما باشید

ضرب الاجل باشگاه آنتورپ برای حضور بیرانوند در بلژیک / پوکر قهرمانی بدون شماره یک

ضرب الاجل باشگاه آنتورپ برای حضور بیرانوند در بلژیک / پوکر قهرمانی بدون شماره یک

پیروزی نیوز - ضرب الاجل باشگاه آنتورپ برای حضور بیرانوند در بلژیک / پوکر قهرمانی بدون شماره یک

هنوز کرونا نیامده بود که لژیونر شدن علیرضا بیرانوند قطعی شد. او بعد از جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه هم به رفتن فکر می‌کرد، همان زمان که پنالتی کریستین رونالدو را در آغوش گرفت و نام خود را در سراسر دنیا سر زبان‌ها انداخت.

مرضیه دارابی – خبرنگار: او می‌خواست در شرایطی که توفیق گلرهای ایرانی در فوتبال اروپا، چندان چنگی به دل نزده، شاید اولین دروازه‌بان لژیونری باشد که دستاوردی بزرگ از خود بر جای می‌گذارد. به همین دلیل به رفتن فکر می‌کرد و می‌خواست با بهترین شرایط لژیونر شود، اما وضعیتی که پرسپولیس به خاطر سوءمدیریت و بی‌کفایتی مدیریتی دچارش شده بود،‌ این اجازه را نمی‌داد که بازیکن جدیدی را به لیست خود اضافه کند، بنابراین از بیرانوند خواسته شد در این فصل سخت در پرسپولیس بماند و رویای لژیونر شدن را به بعد موکول کند.

او ماند و هت‌تریک قهرمانی را با پرسپولیس جشن گرفت. همچنین دبل قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی. بیرانوند نقشی غیرقابل انکار در قهرمانی‌های سال‌های اخیر پرسپولیس داشته، درست از زمانی به جمع سرخپوشان اضافه شد که مشخصا خلاء درون دروازه قهرمانی را از تیم برانکو در اولین سال حضور کاملش در لیگ برتر ایران گرفت.

او امسال در آستانه پوکر قهرمانی با پرسپولیس است،‌ اما به نظر می‌رسد نامه اخیر باشگاه بلژیکی مانع از این کار شود.

در خبرها آمده که دروازه‌بان شماره یک تیم پرسپولیس‌ و تیم ملی، باید روز چهارشنبه هفته جاری (۲۱ خرداد) برای همیشه عازم بلژیک می‌شود تا در تمرینات تیم جدیدش شرکت کند.

بیرانوند که با قراردادی سه‌ساله به باشگاه آنتورپ بلژیک پیوسته است پس‌ از انجام تست‌های پزشکی رسما در تمرینات تیم جدیدش شرکت خواهد کرد.

همان زمان اعلام شد که آنتورپی‌ها برای بیرانوند بلیت هم تهیه کرده‌اند که او به بلژیک بیاید و پس از آن دیگر حق بازگشت به تمرینات پرسپولیس را ندارد، چراکه از ابتدای تابستان رسما بازیکن آنتورپ است.

البته چند روز بعد از این خبر، گفته می‌شود که سفر بیرانوند به بلژیک قطعی نیست و هنوز بلیتی برای او تهیه نشده است.

این در حالی است که تیم آنتورپ طبق برنامه باید روز اول آگوست (۱۱مرداد) به مصاف کلاب بروژ در فینال جام حذفی بلژیک برود و به همین خاطر بیرانوند به احتمال زیاد در صورت سفر به بلژیک در اردوی این تیم ماندنی می‌شود.

آنچه مسلم است، بیرانوند این روزها آخرین لحظاتش در تمرینات پرسپولیس، تیمی که سکوی پرتاب او به تیم ملی و فوتبال اروپا بود را طی می‌کند.

با توجه به پایان تعطیلات کرونایی فوتبال ایران از اواخر خرداد ماه و اینکه قرار است مسابقات از سر گرفته شود، به نظر می‌رسد پرسپولیس ۹ بازی مانده تا پایان لیگ را باید بدون بیرانوند طی کند.

این در حالی است که پیش از این به نظر می‌رسید بیرانوند می‌تواند در جشن پوکر قهرمانی سرخپوشان حضور داشته باشد و خودش نیز بارها در مصاحبه‌هایش ابراز امیدواری کرده بود که بعد از مسجل شدن قهرمانی سرخپوشان و بعد از خداحافظی با هواداران در یک بازی رسمی بتواند برای ادامه فوتبالش راهی بلژیک شود.

البته حتی اگر آنتورپ هم ضرب‌الاجلی برای حضور بیرانوند در بلژیک تعیین نمی‌کرد، باز هم کرونا اجازه خداحافظی رسمی علیرضا بیرانوند از هواداران را گرفته بود چراکه قرار است بازی‌ها بدون حضور تماشاگر پیگیری شود.

حالا رادو مصمم‌تر از قبل به محافظت از دروازه‌ پرسپولیس فکر می‌کند، شاید درخشش در تیم اول ایران بتواند برای او نیز سکوی پرتابی به تیم ملی کرواسی تبدیل شود.

خداحافظی بیرانوند از پرسپولیس درحالی اتفاق می‌افتد که در روزهای اخیر سایت فاکس‌اسپورت آسیا نیز از حضور دروازه‌بان پرسپولیس در جمع بهترین‌های قاره آسیا خبر داده که بهترین نفر از بین آنها مشخص خواهد شد.

وی به خاطر عملکرد خوبش در یک سال اخیر، در بین گزینه‌های برتر قرار گرفته که قرار است کاربران این سایت، یک نفر را به عنوان بهترین گلر سال‌های اخیر قاره برگزینند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه