همراه ما باشید

انصاری مصدوم شد، نادری در آستانه جدایی احتمالی / کام تلخ جناح چپ

انصاری مصدوم شد، نادری در آستانه جدایی احتمالی / کام تلخ جناح چپ

پیروزی نیوز - انصاری مصدوم شد، نادری در آستانه جدایی احتمالی / کام تلخ جناح چپ

محمد انصاری، مدافع چند پسته پرسپولیس بار دیگر از ناحیه زانو دچار مصدومیت شد.این بازیکن در تمرین روز پنجشنبه تیمش دچار آسیب‌دیدگی شد و شنیده می‌شود مصدومیتش مشکوک به پارگی رباط صلیبی است که اگر این احتمال وجود داشته باشد به نظر می‌رسد انصاری بازهم مسابقات فصل را از دهد.

شیوا دورانگر – خبرنگار: متأسفانه این برای دومین بار در دو سال گذشته است که این اتفاق برای انصاری رخ می‌دهد. البته همه‌چیز بعد از انجام معاینات و عکسبرداری از پای انصاری مشخص خواهد شد و  باید منتظر اعلام قطعی نظر پزشکان بود.

گفتنی است این بازیکن فصل گذشته در جریان فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۹ و بازی مقابل کاشیما از ناحیه رباط صلیبی دچار مصدومیت شد.این حادثه باعث شد که مدافع پرسپولیس دیدارهای پایانی فصل هجدهم و جام حذفی را از دست دهد.انصاری بعد از انجام جراحی و پشت سر گذاشتن یک دوره طولانی توانست به میادین بازگردد و حتی به ترکیب اصلی تیمش بازگردد. اما در حالی‌که تلاش می‌کرد خود را به شرایط آرمانی برساند،بار دیگر کابوس مصدومیت به سراغش آمد.

انصاری ابتدای فصل از چند تیم داخلی و خارجی پیشنهاد بازی داشت اما با رد پیشنهادات و دریافت پیشنهاد بهتر در پرسپولیس ماندنی شد. گرچه که قراردادش در پایان این فصل به اتمام خواهد رسید و حالا ممکن است اتفاق اخیر روی آینده انصاری در پرسپولیس اثر منفی بگذارد. در واقع میزان و مدت مصدومیت این بازیکن همه‌چیز را مشخص می‌کند.خصوصاً که شنیده می‌شود گل محمدی از نمایش انصاری و دیگر مدافع چپ تیمش که محمد نادری باشد رضایت کافی نداشته است.

البته بر کسی پوشیده نیست که هر ۲ بازیکن ازجمله بهترین‌های پست خود محسوب می‌شوند که توانایی بازی در پست‌های مختلف را دارا هستند، انصاری در فصل شانزدهم کنار سید جلال توانسته بود چنان در قلب دفاع بدرخشد که در پایان فصل تیم پرسپولیس بهترین دفاع لیگ لقب بگیرد.او فصول بعد نیز یکی از ۴ مدافع ثابت تیمش بود و در پست‌های مختلف دفاعی حاضر بود.محمد نادری نیز بعد از حضور در پرسپولیس و در روزهایی که این تیم با بحران محرومیت دست‌به‌گریبان بود بارها به مدد سرخ‌ها آمد و به خاطر درخششی که داشت پدیده لقب گرفت.قابل‌توجه است که قرارداد نادری قرضی است و این بازیکن در پایان فصل باید به تیم بلژیکی بازگردد و سرخ‌ها اگر می‌خواهند کماکان این مدافع جوان را در ترکیب تیم خود داشته باید با باشگاه کورتریک بلژیک به توافق برسند. شنیده می‌شود نادری از آنتوروپ بلژیک، باشگاهی که علیرضا بیرانوند را در اختیار گرفته پیشنهاد بازی دریافت کرده است که این کار را برای سرخ‌ها سخت‌تر خواهد کرد.

پرسپولیس حتی اگر نادری را حفظ کند، با توجه به مصدومیت انصاری در پست دفاع چپ با کمبود مهره روبه‌رو خواهد بود و اگر می‌خواهد در آینده دچار بحران نشود باید از حالا به فکر خرید یک مدافع چپ ششدانگ باشد.چراکه این تجربه تلخ را از قبل هم داشته است و مدت‌های طولانی از کمبود مدافع رنج کشید و شرایط به‌گونه‌ای بود که سمت چپ پرسپولیس به پاشنه آشیل این تیم تبدیل‌شده بود تا جایی که سرخ‌ها ۲ فصل متمادی و در لیگ‌های چهاردهم و پانزدهم گل‌های زیادی را از سمت چپ خط دفاعی دریافت کرد.بعد از حضور انصاری که یک مدافع تستی بود و با آمدن مدافعانی چون مصلح و نادری سمت چپ دفاعی سروسامان گرفت و رقابت شدیدی در این پست ایجاد شد.اما در ابتدای فصل مصلح با نظر گابریل از پرسپولیس کنار گذاشته شد تا این مدافع چند پسته که می‌توانست با توجه به فیزیک و خصوصیات تهاجمی‌اش در خط حمله برای سرخ‌ها به میدان برود راهی تیم رقیب یعنی سپاهان گردد.این اتفاق در شرایطی رخ داد که پرسپولیس در خط حمله با فقر مهاجم مواجه بود. قطعاً مصلح می‌توانست خیلی بیشتر از مهاجمان ناکارآمد و بی‌انضباطی چون جونیور و استوکس باشد اما سرخ‌ها این بازیکن آینده دار را راحت از دست دادن تا درعین‌حال یک مهاجم را در این فصل و یک مدافع را برای فصل بعد از دست دهند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه