همراه ما باشید

داود فنایی در گفت و گو با پرسپولیس: رادو از پس این مسوولیت بزرگ برمی آید

داود فنایی در گفت و گو با پرسپولیس: رادو از پس این مسوولیت بزرگ برمی آید

پیروزی نیوز - داود فنایی در گفت و گو با پرسپولیس: رادو از پس این مسوولیت بزرگ برمی آید

این روزها اخبار پرسپولیس حول محور ۲ مساله است، مسایلی که هرکدام برای هواداران دلمشغولی و دغدغه‌های ویژه‌ای را به وجود آورده است. در حالی که بحث مشکل مصدومیت برای محمد انصاری یکی از موضوعات مهم روز پرسپولیس است، هنوز هم خیلی در خصوص جدای قریب‌الوقوع علیرضا بیرانوند گلر شماره یک تیم ملی از جمع سرخپوشان پایتخت صحبت می‌کنند و در این خصوص نظارت مختلفی را دارند این در حالی است که مربی دروازه‌بان‌های امروز پرسپولیس و چهره آشنای سال‌های گذشته سرخ‌ها در قفس توری بر این باور است که حضور دروازه‌بان قبراق، آماده و سرحالی مثل رادوشوویچ می‌تواند خیال همه را بابت جدایی بیرو از جمع سرخ‌ها راحت کند. در گپ ویژه‌ای که با داوود فنایی مربی دروازه‌بان‌های حال حاضر سرخ‌ها داشتیم از هر دری با او صحبت کردیم. ماحصل این گفت‌وگو را می‌توانید در زیر بخوانید:

– پرسپولیس این روزها حسابی تمرین می‌کند . از آخرین شرایط تیم برای ما توضیح می‌دهید؟

خوشبختانه شرایط‌مان خوب است و  پس از چند ماه بلاتکلیفی حدود ۲ هفته‌ای است که تمرینات مان را آغاز کرده‌ایم و کم‌کم برای حضور در بازی‌های رسمی آماده می‌شویم. در حال حاضر همه‌چیز خوب است و فقط یک مساله ذهن مان را درگیر کرده است.

– چه مساله ای؟

مصدومیت محمد انصاری حال همه ما را گرفت. محمد خیلی بدشانسی آورد. مشکلی که برای او پیش‌آمده، همه ما را ناراحت کرده و همه ما امیدواریم مصدومیت او خیلی زود برطرف شود. انصاری پسر فوق‌العاده باشخصیتی است و همه ما دعا می‌کنیم که خیلی زود بتواند در کنار ما باشد.

– دوری از تمرین و تعطیلی طولانی در این مساله تأثیر نداشت؟

نمی‌شود گفت تأثیری نداشته است. بالاخره همه ما به خاطر ماجرای کرونا و شیوع این بیماری ماه‌ها بدون تمرین و در قرنطینه بودیم. به‌هرحال این مشکل برای همه وجود داشت و چاره‌ای جز این نبود که خودمان را با شرایط موجود وفق دهیم. درهرصورت بعضی وقت‌ها بدشانسی‌ها بد موقع به وجود می‌آید و این بار هم متأسفانه این قرعه بد به نام محمد انصاری افتاد. هرسال در این برهه از زمان که فصل گرماست، بازی‌ها تمام‌شده بود و تیم‌ها مشغول استراحت بودند اما اهالی فوتبال امسال با چالش جدیدی روبرو شده‌اند و چاره‌ای نداریم جز این‌که خودمان را با شرایط موجود وفق دهیم.

-آینده این تیم را با تمام مشکلات پیش رو چقدر روشن می‌بینید؟

بدون شک کار ما برای قهرمانی و دفاع از عنوانی که پرسپولیس ۳ سال متوالی موفق به کسب آن شده است، خیلی سخت است. ما باید بیش از گذشته تلاش کنیم و تمرکز داشته باشیم. ۹ بازی باقی‌مانده در لیگ برای ما حکم ۹ فینال سخت را دارد و با توجه به این‌که همه تیم‌ها در برابر پرسپولیس از انگیزه‌های بالایی برخوردار هستند، ما هم باید تلاش مان را چند برابر کنیم تا از این روزهای سخت و امتحان بزرگ سربلند بیرون بیاییم.

– پس به قول دوستان کار به‌اندازه این‌که برویم از منیریه جام بخریم، آسان نیست؟

باید فوتبالی باشی تا متوجه شوی هیچ موفقیتی در فوتبال بدون تلاش و از روی شانس به دست نمی‌آید. پرسپولیس در ۳ سال قبل که توانست بااقتدار قهرمان شود، در شرایط سخت و واقعاً طاقت‌فرسا قهرمان شد. مگر در این ۳ سال کم مصدوم داشت، مگر از ۲ پنجره نقل و انتقالات محروم نبود اما پا پس نکشید و قهرمان بلامنازع ایران شد. من فکر می‌کنم مطرح کردن این حرف‌ها برای فریب دادن ماست و ما هیچ توجهی به این‌گونه مسایل نداریم. پرسپولیس با تلاش همه اعضای تیم و باشگاه در حال حاضر مدعی اصلی قهرمانی است و با جدیت این مسیر را تا رسیدن به پوکر  قهرمانی ادامه می‌دهیم.

– این روزها خیلی‌ها بر این باور هستند که جدایی علیرضا بیرانوند به‌عنوان گلر ملی‌پوش و شماره یک پرسپولیس می‌تواند به‌نوعی خبر شوک‌آوری باشد، نظرتان را در این رابطه می‌گویید؟

در این‌که علیرضا گلر خوب و توانایی است، هیچ شکی وجود ندارد. به نظر من نمی‌شود گفت از این خبر و این اتفاق شوکه شده‌ایم. ما دروازه‌بان خوب و آماده و سرحالی مثل رادوشوویچ داریم و  می‌توانیم به او اطمینان کامل داشته باشیم. بیرانوند در سال‌های گذشته در پرسپولیس و تیم ملی زحمت زیادی برای فوتبال کشید و نقش مؤثری را در موفقیت‌های اخیر تیم ملی و پرسپولیس داشت، به همین دلیل حقش است در فوتبال اروپا حضور پیدا کند. به‌هرحال او گلر بزرگی است و امیدوارم همان‌طور که در پرسپولیس خوش درخشید بتواند در تیم جدیدش هم نمایش خوبی را از خود اراده دهد.

– پس نگرانی بایت این مساله ندارید؟

رادو دروازه‌بان فوق‌العاده‌ای است و می‌دانیم که می‌تواند از عهده این مسوولیت مهم برآید.

– با رسانه‌ای شدن جدایی قریب‌الوقوع بیرانوند از پرسپولیس صحبت‌های زیادی در خصوص اضافه شدن دروازه‌بان جدیدی به تیم به گوش می‌رسد. در مورد این مساله چه صحبتی دارید؟

در حال حاضر تمام هم‌وغم ما موفقیت در ۹ بازی لیگ و بازی‌های جام حذفی است. اگر قرار به‌اضافه شدن دروازه‌بان جدیدی باشد، بدون شک گزینه‌ها به‌خوبی رصد می‌شوند تا دروازه‌بانی که ازنظر فنی مورد تایید کادر فنی باشد و هواداران نیز او را دوست داشته باشند به پرسپولیس ملحق خواهد شد اما در حال حاضر تمام تمرکز ما روی گلرهای فعلی تیم است و فعلا هیچ نامی از سوی ما مورد تایید نیست.

– و حرف آخرتان را می‌شنویم!

همه ما در حال حاضر هدف مشترکی داریم که آن قهرمانی و موفقیت پرسپولیس است. همه ما وسیله‌ای هستیم برای رسیدن به این هدف. ما دغدغه هواداران را می‌دانیم و تمام تلاش مان را به کار می‌گیریم که با تمام وجود در خدمت پرسپولیس باشیم . پرسپولیس ارث پدری ما نیست و همه ما یک‌زمان می‌آییم و زمانی هم از این باشگاه جدا می‌شویم، در این میان آن چیزی که همیشه هست  و باقی می‌ماند پرسپولیس و هوادارانش هستند.

 

 

سمیه قدیری

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه