همراه ما باشید

سلطانی‌فر: نمی‌خواستیم فدراسیون فوتبال بلاتکلیف باشد/ نرمش ما در اساسنامه به خاطر هواداران میلیونی فوتبال بود

سلطانی‌فر: نمی‌خواستیم فدراسیون فوتبال بلاتکلیف باشد/ نرمش ما در اساسنامه به خاطر هواداران میلیونی فوتبال بود

پیروزی نیوز - سلطانی‌فر: نمی‌خواستیم فدراسیون فوتبال بلاتکلیف باشد/ نرمش ما در اساسنامه به خاطر هواداران میلیونی فوتبال بود

وزیر ورزش و جوانان گفت نرمش وزارت ورزش در اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال، برای هواداران میلیونی این رشته بوده است.

به گزارش پرسپولیس نیوز و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر درباره تغییرات صورت گرفته در اساسنامه فدراسیون فوتبال اظهار داشت: از سال ۸۶ که آن اتفاقات برای فدراسیون فوتبال افتاد و فدراسیون حدود یک سال و نیم بلاتکلیف بود، تلاش کردیم اساسنامه در شرایط مطلوب کارشناسی و تغییرات انجام شود. ما در وزارت ورزش هر کاری را که آغاز کردیم، از جمله ورود بانوان به ورزشگاه‌ها تلاش کردیم که کار به صورت قطعی انجام شود.

 

وی ادامه داد: در بحث اصلاح اساسنامه نیز همه تلاش ما بر این بود که این اصلاحیه به صورت قطعی، یک بار برای همیشه انجام شود تا در آینده مشکلی نداشته باشیم و این بلاتکلیفی برطرف شود. برنامه‌ریزی ما این بود که در ۲۵ اسفند انتخابات را برگزار کنیم، اما نظر فیفا بر این بود که اول اساسنامه اصلاح شود و ما نیز قبول کردیم. با تلاش نبی، اصلاحات روی اساسنامه انجام و به فیفا ارسال شد. در نهایت درخواست آنها این بود که وزارت ورزش در مجمع نماینده‌ای نداشته باشد و این موضوع را در اساسنامه، غیرقانونی دانستند.

 

وزیر ورزش و جوانان افزود: این وزارتخانه به‌عنوان متولی اصلی ورزش کشور که نقش حاکمیتی نیز دارد، وظیفه خود می‌داند که بر امور نظارت داشته باشد. درست است که فدراسیون فوتبال یک نهاد مستقل است، اما مردم از ما انتظار دارند و هر جا که مشکلی پیش بیاید، قطعاً دلیل مشکل را از ما می‌پرسند. ما به خاطر منافع ورزش کشور و هواداران فوتبال، این نرمش را انجام دادیم، چون به هواداران این رشته احترام می‌گذاریم. تدبیر ما این بود که در مسئله اساسنامه فدراسیون فوتبال فشار نیاوریم.

 

سلطانی‌فر با اشاره به دستاوردهای مهم ورزش کشور تصریح کرد: علاوه بر اقداماتی که وزارت ورزش برای واگذاری دو باشگاه پرطرفدار پایتخت انجام داده، موفق شدیم در بحث عمرانی نیز به موفقیت‌های چشم‌گیری دست یابیم. در سال ۹۷ هدفگذاری ۵۰۰ پروژه تا پایان سال را داشتیم، اما توانستیم ۷۰۰ پروژه را به بهره‌برداری برسانیم. همچنین در سال ۹۸ قصد داشتیم ۷۰۰ پروژه را افتتاح کنیم که این تعداد به مرز ۸۰۰ پروژه رسید و اگر به خاطر مسئله کرونا نبود، برخی از پروژه‌های دیگر همچون استادیوم سنندج نیز به بهره‌برداری می‌رسید.

 

وی در ادامه افزود: یکی دیگر از کارهای مهم ما در این چند سال اخیر این بود که قانون ورزش را به‌روز کردیم. این حاصل تلاش سه ساله در مجلس و کمیسیون‌های مختلف است و این به‌روزرسانی بعد از ۴۹ سال انجام می‌‌شود. در بسیاری از رویدادها از جمله المپیک، پارالمپیک و بازی‌های آسیایی توانستیم به موفقیت‌های قابل توجهی دست پیدا کنیم و این دستاوردها باید برای ایجاد نشاط اجتماعی و شادی خاطر مردم، مورد توجه قرار بگیرد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه