همراه ما باشید

سؤال‌های بی‌جواب در پرسپولیس؛ زوزه گرگ‌ها

سؤال‌های بی‌جواب در پرسپولیس؛ زوزه گرگ‌ها

پیروزی نیوز - سؤال‌های بی‌جواب در پرسپولیس؛ زوزه گرگ‌ها

سؤال‌های بی‌جواب در پرسپولیس؛ زوزه گرگ‌ها

در پرسپولیس خبرهایی است. هم خوب و هم بد. از پرسپولیس سؤال‌هایی است البته بی‌جواب. ما دنبال این احساس هستیم که همه‌چیز درست پیش می‌رود ولی آن را به دست نمی‌آوریم. مطرح می‌کنیم تا برایش دنبال راه‌حل باشند.

 

سمیه قدیری – خبرنگار: مهدی رسول‌پناه و یحیی گل‌محمدی باید این نشانه‌ها را بروز دهند که پرسپولیس سال بعد می‌تواند قهرمانی‌ها را ادامه بدهد. حتی بعد از آن‌که دوز برانکو در این تیم کم می‌شود. همه‌چیز پول نیست، هرچند بسیار مهم است. اشتباه بزرگی است اگر در باد توفیق این روزها بخوابیم.

 

تلقی ما این است که در پرسپولیس به حواس جمع‌تری نیاز داریم. تمام آنچه در این سال‌ها ساخته‌شده است، می‌تواند بر هم بریزد اگر غافل باشیم. همین حالا صدای زوزه گرگ‌ها از دور شنیده می‌شود. کافی است حواسمان نباشد تا قبل از این‌که به خود بیاییم، همه‌چیز به تاراج برود. پرسپولیس چه در مجموعه باشگاه و چه در محدوده تیم باید تشکلی واحد و مقتدر باشد تا آسیب نبیند. بااستخوان‌های لای زخم، ممکن است از یکجایی به بعد نتوانیم حرکت را آن‌گونه که باید ادامه بدهیم.

 

*این رسول‌پناه می‌خواهد از مسؤولیت شانه خالی کند؟

 

مهدی رسول‌پناه در مصاحبه اخیر خود تأکید کرد که کار نقل و انتقالات را به یحیی ‌گل‌محمدی و افشین پیروانی وا‌نهاده است. این امر به‌خودی‌خود ایرادی ندارد. چه‌بسا که خوب باشد. اصلاً بنا را بر این بگذاریم مه پیروانی نه مدیر تیم که معاون باشگاه است. زمان طاهری هم ترکاشوند هم کار نقل و انتقالات با ترکاشوند بود. اوایل ناشی بود و بعد باتجربه شد. پس مساله ما خود این تصمیم نیست، بلکه کیفیت اجرای آن است.

 

یک سوال این است که این رسول‌پناه با این تدبیر می‌خواهد از حواشی و مسوولیت‌های نقل و انتقالات فرار کند؟ او به هر حال باید متوجه این مساله باشد که در صورت عملکرد ضعیف، پای او در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی به میان کشیده می‌شود پس نباید خود را کنار بکشد. حضورش هم البته باید آگاهانه باشد. نظارت بسیار ضروری است. اختیار تام به سرمربی در این مقطع به دلایلی صلاح نیست. مهمترین دلیلش این است که این مسئله می‌تواند برای یکسری دلال‌ها و مدیر برنامه‌ها رانت ایجاد کند و شاید در آینده نیاز به گفتگوی شفاف‌تر دراین‌باره باشد. فعلاً باید مراقب بود داستان‌های نقل و انتقالات سال قبل برای شهر خودرو که به‌واسطه یکسری دلال‌ها رخ داد تکرار نشود.

 

آیا باشگاه پرسپولیس بررسی و تحقیقی دراین‌ارتباط انجام داده است که بعد سرمربی تیم به دردسر نیفتد؟

 

*پرسپولیس، چرا مدیر روابط عمومی ندارد؟

 

باشگاه پرسپولیس چند ماهی می‌شود که مدیر روابط عمومی ندارد و چند صباحی هم هست که مسوولی برای هماهنگی‌های این بخش ندارد، چرا؟!

 

سرپرست باشگاه پرسپولیس، مشورت‌ها و هماهنگی‌های خود در حوزه رسانه را از چه طریقی انجام می‌دهد. این وضعیت به خواست و میل شرکت کارگزار برند اتفاق افتاده است یا این‌که در آن نقشی ندارند؟ این وضعیت به خاطر مشکلاتی است که به دلیل بندهای قرارداد در ارتباط بین مدیر روابط عمومی و پس از او، مشاور رسانه‌ای باشگاه با شرکت آتیه پیش‌آمده است.

 

با توجه به این‌که به بعضی کاندیداهای مدیریت روابط عمومی گفته‌شده است که ازاین‌پس، وزارت ورزش و جوانان باید نفرات این پست را تائید کند، در حال حاضر شرایط کنونی، خواست باشگاه است یا وزارت؟ شاید هم هر دو. این مسئله به وجود ارتباط‌های خاص به سود کارگزار ربط پیدا می‌کند یا این‌ها همه شایعه است؟

 

دربند ۳۰ از ماده ۷ قرارداد باشگاه پرسپولیس با کارگزار برند آمده است که آن شرکت باید کلیه محتواهای تولیدی خود را قبل از انتشار به تائید نماینده رسانه‌ای باشگاه برساند. این بند قرارداد بدون وجود مدیر روابط عمومی، چگونه اجرا می‌شود؟ این مسئولیت این کار با معاون اقتصادی باشگاه است یا این‌که باشگاه در کل نقشی در این امر ندارد؟

 

*اختلاف یا شکاف؟

 

در چند صباح اخیر بارها شنیده‌ایم که مقام‌های باشگاه گفته‌اند اختلاف‌نظر در هیات مدیره و تضارب آراء برای افزایش کیفیت تصمیم‌ها امری لازم است که حرف درستی به‌حساب می‌آید. سوال این است که این فقط با اختلاف‌نظر روبرو هستیم یا این مسئله می‌تواند به ایجاد شکاف منجر شود؟ اختلاف‌نظر یک‌چیز است ولی شکاف، بحث را متفاوت می‌کند و منجری به یارکشی در مجموعه‌ها می‌شود. البته در نگاه اول، یک ترکیب سه‌نفره فضایی برای یارکشی نمی‌ماند ولی مسئله فقط به ترکیب هیات مدیره مربوط نمی‌شود. در این جا پای مدیران و معاونان باشگاه و حتی وزارت ورزش در میان است. نمی‌توان مدعی شد که این امر بدبینانه است چون حداقل در ماجرای الحاقیه، آنچه از سوی ابوالفضل امان‌الله و برای او پیش آمد، بیانگر وجود شکاف بود.

 

این عدم تکمیل ترکیب حیات مدیره، به این مسئله ارتباطی ندارد؟

 

* حرکت مشکوک دلال‌ها، پشتوانه دارد؟

 

یحیی گل محمدی اعلام کرده است با توجه به تعداد زیاد بازی‌های باقیمانده، اصلاً به صلاح نیست که بخواهد برای نقل و انتقالات لیست بدهد. غیرازاین هم انتظار نمی‌رفت. هیچ مربی در هیچ جای دنیا چنین نمی‌کند. با این اوصاف یک سوال پیش می‌آید. این‌که جریان مشکوک دلالی در اطراف پرسپولیس روی چه حساب و پشتوانه‌ای بعد راه افتاده است و البته می‌خواهد کاملاً مخفیانه و در سایه پیش برود.

 

روی چه حسابی به بعضی بازیکنان گفته‌اند که اگر می‌خواهند شانس بیشتری برای بازی داشته باشند، باید از طریق آن‌ها به پرسپولیس بیایند؟

 

تماس‌هایی که این جا و آنجا با بعضی بازیکنان برقرار می‌شود سرخود و بر به دام انداختن بازیکنان است یا این‌که با پشتوانه سخن می‌گویند. این‌ها مواردی نیست که بتوان به‌سادگی از آن گذشت و از دو جهت نیز به پرسپولیس ضربه می‌زند. یکی این‌که درز چنین اخباری بازیکنان فعلی را دچار استرس و عدم تمرکز می‌کند و دیگر این‌که پرسپولیس سال بعد را خراب می‌کند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه