همراه ما باشید

تناقض در تراکتور موج می زند ؛تمرینات مخفیانه و کناره‌گیری از لیگ!

تناقض در تراکتور موج می زند ؛تمرینات مخفیانه و کناره‌گیری از لیگ!

پیروزی نیوز - تناقض در تراکتور موج می زند ؛تمرینات مخفیانه و کناره‌گیری از لیگ!

در حالی که مالک باشگاه تراکتورسازی مرتباً در مصاحبه‌های خود اصرار به تعطیلی لیگ دارد و حتی تهدید کرده در صورت برگزاری مسابقات تیمش را از لیگ خارج می‌کند، اما از گوشه و کنار خبر می‌رسد که تمرینات تراکتوری به‌صورت مخفیانه در حال انجام است. روز گذشته یکی از رسانه‌های محلی تبریز خبر داد خودروی میمبلا، بازیکن پرویی تیم تراکتور در مسیر بازگشت از تمرین در چهارراه آبرسان با یک خودروی دیگر تصادف کرده است. مربی خارجی تراکتور هم همراه وی بوده است. نکته اینجاست زمانی که این بازیکن از خودروی خود خارج می‌شود با درخواست هواداران برای سلفی مواجه شده که در عکس‌ها هم او با لباس ورزشی مشاهده می‌شود!

تمرین کردن تراکتوری‌ها به‌خودی‌خود بد نیست، اما سوال این است که شاگردان ساکت الهامی چرا مخفیانه و دور از چشم رسانه‌ها تمرین می‌کنند؟آن هم در شرایطی که سازمان لیگ هفته‌هاست مجوز برگزاری تمرینات را صادر کرده و حتی به تیم‌ها اجازه داده که جهت آماده‌سازی خود با تیم‌های دیگر بازی‌های دوستانه برگزار کنند. حدود ۳ هفته دیگر هم لیگ آغاز خواهد شد اما قایم‌موشک بازی تیم‌های تبریزی همچنان ادامه دارد.

خنده‌دار است اگر تصور کنیم سرمربی تراکتور بدون هماهنگی با مدیران باشگاه، تمرینات تیم را آغاز کرده است و قطعاً این موضوع به تایید زنوزی رسیده است، اما چرا مالک تراکتور در صحبت‌هایش از تصمیم به انصراف از حضور دربازی‌ها می‌گوید و دائما اصرار دارد که انجام تمرین و مسابقه را برای بازیکنان خطرناک و آسیب‌زا بداند و از طرف دیگر تیم‌های تحت مالکیتش مخفیانه تمرین می‌کنند. به‌راستی دلیل این هم تناقض چیست؟ تراکتوری‌ها هر بار چیزی را بهانه می‌کنند تا مسوولان را به لغو لیگ مجاب کنند، حتی این شایعه را مطرح کردند که ۴ بازیکن‌شان مشکوک به کرونا هستند، اما تست اعضای این تیم مشخص کرد که هیچ‌کدام از بازیکنان تراکتور دچار این ویروس نیستند، بااین‌وجود آن‌ها ظاهراً خود را هنوز علاقمند به ادامه لیگ نشان نمی‌دهند.

نکته اینجاست که برخی از ستاره‌های تراکتور همچنان دور از این تیم هستند و به تبریز بازنگشته‌اند. اشکان دژآگه در آلمان است و ظاهراً تمایلی به بازگشت و ادامه فوتبال در تراکتور ندارد. گفته می‌شود ترس از کرونا و بدقولی‌های باشگاه برای پرداخت مطالباتش دلیل این اتفاق است. مسعود شجاعی هم به‌جای حضور در تبریز تمریناتش را در تهران پیگیری می‌کند. این بازیکن حتی در تست‌های اعضای تراکتور هم شرکت نکرد و  این در حالی است که دیگر بازیکنان تراکتور تاکنون ۳ بار تست کرونا داده‌اند.

گرچه مالک تراکتور می‌گوید مشکلی بابت پرداخت حق‌وحقوق بازیکنانش ندارد و دلیلش برای تعطیلی لیگ این نیست که پول بازیکنان خود را پرداخت نکند و حتی این آمادگی را دارد در صورت عدم برگزاری بازی‌ها، پول بازیکنان و کادر را به‌صورت صددرصدی بپردازد!

گفتنی است حضور ۲ بازیکن خارجی تراکتور هم مشخص نیست و محدودیت‌های پروازی باعث شده تا عکاشه حمزاوی و جفرسون یوری نتوانند به ایران بازگردند.هرچند شنیده می‌شود جفرسون قصد جدایی از تراکتور دارد و باید دید درنهایت چه اتفاقی رخ خواهد داد. آنچه مشخص است غیبت ستاره‌های تراکتور اعضای کادر فنی این تیم را با چالش مواجه کرده است و شاید یکی از دلایل مهمی که آن‌ها اصرار به کناره‌گیری از لیگ دارند همین موضوع باشد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه