همراه ما باشید

بیانیه کمیته استیناف علیه دادرس

بیانیه کمیته استیناف علیه دادرس

پیروزی نیوز - بیانیه کمیته استیناف علیه دادرس

کمیته استیناف در واکنش به اظهارات چند وقت قبل مهدی دادرس در خصوص پرونده بازی سپاهان – پرسپولیس نکاتی را در مورد وی گوشزد کرد و اعلام کرد از او برای حضور در جلسات این کمیته دعوت نخواهد شد.

 

به گزارش پرسپولیس نیوز، کمیته استیناف به عنوان عالی ترین مرجع رکن قضایی فدراسیون فوتبال، مسئول رسیدگی به تجدیدنظر خواهی اشخاص از آرای غیر قطعی کمیته انضباطی، کمیته اخلاق، کمیته وضعیت بازیکنان و همچنین مرجع حل اختلاف در تشخیص صلاحیت می باشد. چهار عضو حقوقدان این کمیته جمعأ دارای ۱۲۰ سال سابقه خدمت قضایی با مناصب عالیه در دستگاه قضایی کشور هستند که با اشراف به قوانین و مقررات کشور و فوتبال، با رعایت اصول کلی رفتاری مندرج در ماده ۵۱ مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال، همواره در راستای تحقق بند ۷ ماده ۱۰ و بند ۱۳ ماده ۲۱ همان مقررات ، ضمن توجه کامل به وصف محرمانگی و بی‌طرفی، خود را مقید و متعهد به رازداری مسائل مراجعین دانسته و از هرگونه اظهار نظر در خصوص پرونده و محتویات آن و نیز هرگونه مصاحبه با رسانه ها تا قبل از صدور رای خودداری می نمایند.

 

رعایت کلیه موارد مذکور نیز دائمأ به عضو غیر حقوقدان کمیته گوشزد شده و همواره بر پرهیز از مصاحبه‌های تخصصی حقوقی و غیرتخصصی به لحاظ ضرورت حفظ حقوق مخاطبین و مستعمین و نیز رعایت شٱن و جایگاه عالیه کمیته استیناف، درخواست شده است، که متأسفانه در اکثر موارد به تاکیدات قانونی وقعی ننهاده و بعضأ تنش‌هایی را نیز برای جامعه فوتبال، علی الخصوص فدراسیون و کمیته استیناف در بر داشته است .

 

بیانیه مورخ ۹۹/۲/۹ باشگاه سپاهان اصفهان، نمونه‌ای از تعرضات به جهت مصاحبه روز قبل عضو غیر حقوقدان می‌باشد. تحقق مسائلی از این قبیل، مبین تقویت نظریه و الزام عدم انتصاب اشخاص ناآگاه به مسائل قانونی در ارکان قضایی است. علی ایحال جهت تشحیذ ذهن اهالی فوتبال که مخاطب بیانات آقای دادرس در سایت ها و خبرگزاری‌ها و گروه‌های فضای مجازی قرار گرفته‌اند ، اعلام میدارم مطابق مقررات و آئین نامه های مصوب، شرکت در جلسات رسیدگی رکن قضایی مقید به دعوت اعضاء نیست بلکه در اجرای بندهای یک و ۲ ماده ۱۰۵ مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال، اصحاب پرونده در صورت ضرورت دعوت به حضور می شوند و اعضاء تکلیف برشرکت در جلسات را دارند و اینکه در صورت عدم نیاز به حضور اصحاب پرونده، تقیدی بر تشکیل جلسات در ساختمان فدراسیون نیست و رسیدگی به پرونده‌ها در هر مکانی و هر زمانی، مستندأ به بندهای ۴ و ۵ ماده ۱۰ مقررات یاد شده، با حضور اکثریت مطلق انجام می‌گیرد و حضور نداشتن یک عضو از پنج عضو خللی بر رسمیت جلسات و اعتبار آرا وارد نمی کند.

 

***

 

گفتنی است عضو کمیته استیناف فدراسیون فوتبال در گفت‌وگویی از عدم دعوتش به جلسات کمیته فنی طی یک ماه و نیم گذشته خبر داده و گفته بود: این از بی معرفتی آقایان است. من هم بر مسائل حقوقی احاطه دارم و هم بر موضوعات فوتبالی. به نظرم آقایان به اینکه بقیه به من احترام می‌گذارند، حسادت می‌کنند.متاسفانه رفتاری که با من شده ناجوانمردانه است. در کمیته استیناف کودتا کرده‌اند! من فقط در مورد مسائل فوتبالی مصاحبه کرده‌ام و از آن‌چه که گفته‌ام، آگاهی کامل داشتم. آقای صالحی که حکم من را نداده، حکم من را رییس فدراسیون فوتبال داده است و در حال حاضر هم مسئولیت حکم من با سرپرست فدراسیون فوتبال است.

 

مهدی دادرس همچنین عنوان کرده بود: در مقطع زمانی کنونی فدراسیون فوتبال دغدغه و مشکلات زیادی دارد و من سکوت می‌کنم تا آرامش فدراسیون به هم نریزد. متاسفانه کمیته می‌خواهد همان کاری را با من کند که سال گذشته با عباس موسوی کردند و او مجبور به استعفا شد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه